Lifestyle

10 niewiarygodnych cech osób urodzonych w kwietniu

Redakcja
Redakcja
10 kwietnia 2018
1 z 1

10 niewiarygodnych cech osób urodzonych w kwietniu

Fot. iStock/fotostorm

Niecierpliwy

Niecierpliwość jest źródłem wszystkich problemów urodzonych w kwietniu. Odczuwają ogromną frustrację, gdy czuję, że inni ich ciągle spowalniają. Mają niespokojną osobowość i są zawsze w drodze, coś robią, planują. Jeśli za nimi nie nadążysz, znajdą kogoś innego.

Prawdziwy przyjaciel

To wyjątkowi przyjaciele. Chociaż sami mają ich bardzo dużo przyjaźń traktują niezwykle poważnie. Lojalność to jedna z ich podstawowych cech. Przyjaźnie, które zawierają często trwają do końca życia. Jeśli masz za przyjaciela osobę urodzoną w kwietniu, o nic się nie musisz martwić, bo ona zawsze będzie przy tobie, bez względu na wszystko. Możesz ich spokojnie obdarzyć zaufaniem.

Lubiący aktywność

Spędzanie całego dnia w łóżku lub na oglądaniu telewizji kompletnie nie jest dla osób urodzonych w kwietniu. Są aktywni i nie tracą czasu na niepotrzebne rzeczy. Lubią wielozadaniowość i udaje im się zrobić wiele rzeczy w ciągu jednego dnia. Jest tylko jeden problem – gdy mają zły humor lub czegoś nie lubią, odpuszczają.

Kreatywny

Większość urodzonych w kwietniu jest dumna ze swojej kreatywności, którą dostrzec można już w dzieciństwie. Nigdy nie czują się znudzeni i zawsze wiedzą, co zrobić dzisiaj. Podczas gdy dzieci urodzone w listopadzie mogą doprowadzić cię do szaleństwa ze swoim ciągłym „Nudzi mi się”, tak te z kwietnia zawsze mają wiele zainteresowań i planów.

Niezależny

Większość obchodzących swoje urodziny w kwietniu jest niezależna i bardzo sobie tę niezależność ceni. Nie chcą musieć polegać na swoich rodzicach, partnerach. Wolą ciężko pracować, zarabiać, aby mieć wszystko, czego w życiu chcą lub potrzebują.


źrodło: zodiacthing.com

 

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Starsi mężczyźni wolą starsze kobiety, jednak nadal wiążą się z młodszymi, dowodzą naukowcy

Redakcja
Redakcja
10 kwietnia 2018
Fot. iStock/MangoStar_Studio
 

To jeden z niewielu stuletnich stereotypów seksualnych opartych na naukowo udowodnionym fakcie: heteroseksualni mężczyźni wolą młodsze kobiety, niezależnie od wieku.

Jednak nowe badania dotyczące granicy wieku partnerów seksualnych wykazały, że w przeciwieństwie do powszechnych przekonań, wraz z upływem lat panowie nie zwracają się tylko w stronę młodszych partnerek.

Oczywiście nie oznacza to, że starsi mężczyźni nagle przestaną się interesować młodszymi kobietami. Bo chociaż pociągają ich te dojrzałe, to jednak nadal rozważają związek z 22-letnią kobietą, podczas gdy sami mają 50 czy 60 lat.

Badania wykazały, że kobiety mają zdecydowanie węższy zakres preferencji wiekowych partnera. Wolimy starszych facetów lub w podobnym do naszego wieku. Główny autor badań Jan Antfolk tłumaczy te różnice w oparciu o teorię ewolucji: mężczyźni zawsze będą chcieli się związać z kobietami płodnymi dla utrzymania gatunku. Aczkolwiek okazało się, że pod kątem seksu panowie niekoniecznie byli zadowoleni ze związku z młodszymi, co innego z kobietami starszymi.

Naukowcy podkreślają, że prowadzone badania pomogą obalić stereotyp, że faceci po 50-tce oglądają się już tylko za młodymi dziewczynami.


źródło: Independent

 


Lifestyle

Skuteczny trik na szybkie odstresowanie? Wypróbuj technikę „5 4 3 2 1”

Redakcja
Redakcja
10 kwietnia 2018
Fot. iStock/Tamara Dragovic

Czasem nawarstwione problemy i sytuacje stresowe wpływają na to, że trudno jest utrzymać nerwy na wodzy. Powodów do zmartwień nie brakuje i czasem przychodzi moment, w którym nie jesteśmy w stanie uniknąć nadchodzącego wybuchu. I wtedy ani dobre chęci, ani otwieranie okna, czy wychodzenie z pomieszczenia nie działają. Jest jednak inny sposób, które warto wypróbować, by rozładować kumulujące się napięcie.

Skuteczny trik na szybkie odstresowanie — technika „5 4 3 2 1”

Trik o nazwie „54321”, to bardzo skuteczny sposób na szybkie odstresowanie. Polega on na odwróceniu uwagi od sytuacji, która nas wyjątkowo zirytowała. Żeby z niego skorzystać, należy zaangażować pięć zmysłów w pewną nieskomplikowaną aktywność:

Rozruszaj oczy

Wybierz 5 przedmiotów, które znajdują się wokół ciebie i skup na nich wzrok.

Wykorzystaj słuch

Skup się na 4 elementach, które w danej chwili możesz usłyszeć, na przykład: szczekanie psa za oknem, tykanie zegara, ruch po klatce schodowej.

Zaangażuj dotyk

Wybierz 3 najbliższe rzeczy, które możesz dotknąć jak najszybciej, na przykład spodnie, biurko, korale.

Wyostrz węch

Skup się na tym, aby rozpoznać 2 towarzyszące tobie zapachy, bez różnicy, czy ładne, czy niemiłe.

Uruchom smak

Wybierz 1 smak, który obecnie możesz poczuć, określ go.

Pamiętaj, by nad niczym się nie zastanawiać, tylko działać ekspresowo, intuicyjnie. Jedynie szybkie zaangażowanie zmysłów sprawi, że metoda przyniesie pożądane rezultaty. Sympatycy techniki „54321” chwalą ją sobie za skuteczne obniżanie napięcia. A oczywiście im częściej technika używana, tym szybciej staje się naturalnym sposobem na rozładowanie stresu.

źródło: polki.pl


Zobacz także

Mateusz Grzesiak: „Przeciętność nienawidzi wyjątkowości – ludzie, którzy nie osiągnęli sukcesu, nienawidzą tych, którzy go mają”

5 rzeczy, o które spierają się wszystkie pary w pierwszym roku małżeństwa

nadwraliwość emocjonalna

Nadwrażliwość emocjonalna. 7 kroków, które pomogą ją okiełznać