Lifestyle Magia

Czy horoskop ma moc poprawiania naszego życia? 9 sposobów podejścia do niego, które naprawdę mogą ci pomóc

Magic Moments
Magic Moments
4 października 2021
fot. GeorgePeters/iStock
 

Horoskop dla wielu to urocza mała rzecz, na którą rzuca się okiem, przeglądając czasopisma. Używamy horoskopu jako rozrywki. Fajnie, jeśli znajdujemy w nim odrobinę szczęścia. Są też osoby, które używają swojego horoskopu jako narzędzia w codziennym życiu. Są i tacy, którzy chcą to zrobić, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Oto dziesięć sposobów na wykorzystanie horoskopu do poprawy codziennego życia. 

Nie bierz wszystkiego dosłownie

Wiele osób popełnia błąd, próbując zastosować swój horoskop dokładnie tak, jak jest napisany, i przyjąć go bez zastanowienia. Chociaż niektóre znaki w twoim horoskopie mogą być nieco zbyt oczywiste, aby je zlekceważyć, konieczne jest zbadanie subtelności twojego horoskopu. Tak jak jesteś wieloaspektową istotą ludzką, tak samo twój horoskop jest złożony i zniuansowany. Spróbuj pomyśleć o rzeczach, które twój horoskop próbuje ci powiedzieć, próbując zajrzeć głębiej niż to, co powierzchowne. Odpowiedzi przyjdą same.

Powodem, dla którego tak wielu ludzi odrzuca horoskopy, jest to, że często odbierają rady, jakich udzielają im gwiazdy, zbyt dosłownie. Wszechświat często przemawia do nas w dziwny i zagmatwany sposób, więc przyjmowanie całej jego pomocy za dobrą monetę może często sprowadzić ludzi na złą drogę. Spróbuj pomyśleć o udzielonych radach nie w sensie dosłownym, ale bardziej abstrakcyjnie i uniwersalnie, że możesz nie być zrozumiały.

Nie bierz wszystkiego tak poważnie

Spójrzmy prawdzie w oczy. Nie horoskop jest najważniejszy. Dbanie o siebie poprzez zdrową dietę, codzienne ćwiczenia i zdrowe życie towarzyskie jest tym, co naprawdę ma znaczenie. Staraj się nie brać wszystkiego tak poważnie i zamiast tego odpoczywaj. Wszystko będzie dobrze.

Zdaj się na zdrowy rozsądek

W twoich gwiazdach mogą być zapisane znaki, które są ze sobą sprzeczne. Może być ci trudno posortować rzeczy, które nie zawsze wydają się pasować do twojego typu osobowości. Zagłębianie się w sedno horoskopu może być przytłaczającym procesem dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tajnikami czytania horoskopów. Nie bój się cofnąć i zdać na zdrowy rozsądek, aby określić, jaka jest najlepsza rada, a co powinnaś zostawić w spokoju.

Użyj horoskopu do autorefleksji

Z horoskopu wyciągniesz tylko tyle, ile w niego włożysz. Wszechświat nie zareaguje na ciebie, jeśli będziesz na niego krzyczeć i wymachiwać pięściami, czy walić głową w ścianę. Daj sobie czas, aby usiąść i zastanowić się nad ścieżką, którą wszechświat ci wyznacza. Pozwól sobie na zastanowienie się i przyjęcie tego, co próbuje powiedzieć twój horoskop. Pamiętaj, życie, które otrzymujesz, nie jest wyścigiem. Ważne jest, aby przejść przez nie z celem i oddaniem, a nie szaleńczo biec.

Nie internalizuj zbyt dużo

Zawsze należy pamiętać, że równowaga jest niezbędna we wszystkich aspektach twojego życia, w tym w twoim horoskopie. Jeśli rzeczywiście czujesz się przytłoczona czymś, co w nim wyczytałaś, być może najlepiej cofnąć się o kilka kroków i pozwolić, aby rzeczy działy się naturalnie. Musisz być otwarta, stać mocno na ziemi i być gotowa do słuchania tego, co świat próbuje ci powiedzieć.

Pozwól sobie na medytację

Medytacja może być doskonałym sposobem na zestrojenie się nie tylko z ciałem i umysłem, ale także z duchem. Nie bój się chodzić wieloma drogami, aby znaleźć to, co jest dla ciebie najlepsze duchowo i psychicznie. Pamiętaj też, że horoskop z prawdziwego życia jest tylko jednym z wielu różnych narzędzi, których możesz użyć, aby znaleźć wewnętrzny spokój w sobie i swoim codziennym życiu. Niezależnie od tego, czy jest to głęboki oddech, czy godzinne sesje jogi, nie zapomnij dbać o siebie holistycznie.

Zadaj sobie pytanie, czy źródło, z którego czerpiesz wiedzę, ma rację

Istnieje wiele różnych źródeł i sposobów interpretacji i badania horoskopu. Od tych, którzy dopiero zaczynają, po tych, którzy robią to od lat, czasami dobrze jest cofnąć się i zapytać, czy źródło, z którego czerpiesz, jest naprawdę najlepsze dla Ciebie. Nie oznacza to, że ta forma interpretacji powinna zostać przyćmiona. Zamiast tego każdy styl i technika odczytywania gwiazd może inaczej wpływać na daną osobę. Od czasu do czasu może warto coś zmienić i zobaczyć, jak to jest, a jeśli ty sama się zmienisz, twoje odczyty horoskopu będą inne.

Zachowaj otwarty umysł

Nie każde czytanie horoskopu będzie czymś, z czym się utożsamiasz i to jest w porządku. Być może gwiazdy w tym momencie próbują dotrzeć do kogoś innego, kto potrzebuje pomocy. A może wszechświat próbuje ostrzec cię przed jednym z twoich przyjaciół lub rodziny.

Zrozum, że nie wszystkie horoskopy są takie same

Każdy jest inny. Żadne dwa horoskopy nie są takie same. Chociaż niektóre horoskopy będą pomocne i przydatne dla innych, mogą nie być dla Ciebie najlepsze. To, co może działać dla twojego przyjaciela, może nie być dla ciebie przydatne. Zrozumienie tego i pogodzenie się z tym może być pierwszym krokiem w bardzo długim procesie poruszania się po swoim horoskopie.

 


Lifestyle Magia

Każdy znak zodiaku ma swój kolor mocy. Co to oznacza dla ciebie? Sprawdź!

Magic Moments
Magic Moments
22 września 2021
3 z 3

Każdy znak zodiaku ma swój kolor mocy. Co to oznacza dla ciebie? Sprawdź!

Fot. iStock

Koziorożec: BRĄZOWY

Mają bardzo przyziemną, praktyczną i pracowitą postawę życiową. Ich energię można podkręcić, używając właśnie koloru brązowego. Chociaż brąz wydaje się być matowym kolorem, noszenie odpowiedniego odcienia może pomóc w uzupełnieniu energii Koziorożca. Ten kolor wskazuje na mądrość, siłę i praktyczność, które całkowicie definiują cechy tego znaku.

Wodnik: BŁĘKITNY

Wodnicy urodzili się humanistami i są uważani za świetnych graczy zespołowych. Ten kolor jest jasny. Używanie go może pomóc wydobyć najlepsze cechy Wodnika. Błękitny jest również bardzo uspokajającym kolorem i może pomóc się skutecznie zrelaksować.

Ryby: FIOLETOWY

To jeden z najbardziej intuicyjnych znaków zodiaku. Używanie tego koloru pomaga Rybom kierować swoją energię na kreatywne projekty, zamiast gubić się w marzeniach. Fioletowy jest również kolorem czakry trzeciego oka i może pomóc wzmocnić dary intuicyjne i psychiczne.

PoprzedniNastępny