Lifestyle

9 nawyków, które mogą powodować bóle głowy

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
1 z 1

9 nawyków, które mogą powodować bóle głowy

Fot. iStock/Vertigo3d

6. Zbyt mała ilość płynów

Dużo mówi się o tym, żeby nie tylko w upalne dni zadbać o nawodnienie organizmu. Jest to ważne przede wszystkim dla mózg, który aż w 80% składa się z wody. Już 2% odwodnienia powoduje obniżenie wydolności mózgu i powstawanie bólu głowy. Wystarczy wyrobić sobie nawyk regularnego popijania małymi łykami wody, aby pozbyć się problemu.

7. Siedzenie w przeciągu

Dotyczy to np. jazdy samochodem i otwierania okna lub włączania klimatyzacji. Chłodniejsze powietrze wpływa na pogorszenie krążenia krwi w mięśniach, co wpływa na zahamowanie dopływu dotlenionej krwi do mózgu.

8. Palenie papierosów

Palenie szkodzi nie tylko nie tylko naszym płucom. Ci, którzy palą wiele lat mają problemy z ukrwieniem kończyn oraz mózgu. Naczynia krwionośne poprzez wpływ dymu tytoniowego zwężają się znacznie, a substancje smoliste wpływają na zarastanie drobnych naczyń krwionośnych i zaburzenia dostarczaniu tlenu do mózgu.

9. Omijanie lekarza

Nie wszyscy przepadamy za wizytami u lekarzy specjalistów, jednak bóle głowy mogą wynikać na skutek wielu chorób. Zaliczamy do nich między innymi:

  • choroby wątroby i zapalenia pęcherzyka żółciowego,
  • schorzeniach nerek,
  • procesy zapalne np. zatok, w obrębie uszu, zębów,
  • za wysokie lub za niskie ciśnienie krwi.

Jeśli ból głowy pojawia się regularnie, warto dla pewności skonsultować się z lekarzem. To najlepszy sposób na znalezienie przyczyny i rozwiązanie problemu.

źródło: www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

7 powodów, przez które ludzie zapadają na depresję

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
1 z 1

7 powodów, przez które ludzie zapadają na depresję

Fot. iStock/Favor_of_God

4. Zaburzony obraz ciała

We współczesnym społeczeństwie wygląd fizyczny jest niezwykle istotną rzeczą. Wyśrubowane standardy prowadzą do poważnych chorób, takich jak: anoreksja, bulimia czy depresja. Obniżenie samooceny, niechęć do własnego ciała i twarzy są jednym z głównych przyczyn problemów.

5. Osamotnienie

Poczucie osamotnienia może towarzyszyć nawet osobom mającym rodziny. Ludzie niezrozumiani, osamotnieni odsuwają się od innych, myśląc, że nie będą w stanie odnaleźć miłości lub nie są jej warci. Depresja często jest odpowiedzialna za bezsilność i nieumiejętność zrobienia „czegoś” ze swoim życiem.

6. Starzenie się 

Procesy, które zachodzą w przejściu z wieku młodego do dojrzałego, zmiany zachodzące w ciele, do których próbuje nadążyć mózg, emocje, może sprawić, że będziemy tęsknić za tym, co już było. Bardzo często depresja rozwija się po ukończeniu 50 roku życia, gdy przestajemy widzieć możliwości, które na nas czekają, bo za bardzo skupiamy się na tym, co straciliśmy.

7. Z powodu utraty bliskiej osoby

Rozpacz po utracie bliskiej osoby może być wielka. Jeśli w tym bardzo trudnym czasie osoba nie uzyska odpowiedniego wsparcia, smutek może przekształcić ją w depresję, w  myśli samobójcze. Nie można zostawiać osoby pogrążonej w żalu samej sobie, licząc na to, że czas ukoi rany. Zbyt wiele przypadków depresji pozostaje bez odpowiedniej diagnozy i leczenia co może skończyć się tragicznie.

źródło: www.powerofpositivity.com

PoprzedniNastępny
Lifestyle

Jak przeforsować swoje zdanie w związku? Strategia dostosowana do jego znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2018
1 z 12

Baran

Fot. iStock / shapecharge

Z baranem jest ten problem, że chce załatwić sprawy po swojemu, dlatego też warto najpierw wysłuchać, co ma do powiedzenia. Trzeba go trochę połechtać, powiedzieć, że ceni się jego zdanie i pewność siebie. Chciałby siłą przeforsować swoje zdanie, ale jeśli poświęcisz mu dużo uwagi, docenisz, a na koniec zaprezentujesz swoje uwagi i argumenty, powinien dać się przekonać. Wiesz – trochę tak jakby to ostatecznie on wpadł na ten genialny pomysł.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Śpisz, więc nie jesz. Dieta „Śpiącej Królewny” to ekstremalny pomysł na zrzucenie zbędnych kilogramów

Nie daj sobie wmówić, że przesadzasz – po tych zachowaniach rozpoznasz mizogina!

Autko z charakterem – co je wyróżnia?