Go to content

10 fascynujących faktów o tych, którzy urodzili się w grudniu

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Wyjątkowa atmosfera tego miesiąca przykrywa jesienną szarość i poprawia nasze samopoczucie. Z niecierpliwością odliczamy dni najpierw do Mikołaja, a później do Świąt. 

Ale przecież są też ci, którzy właśnie w grudniu obchodzą urodziny. Czy cudowny klimat tego miesiąca towarzyszy im przez cały rok? Jakie są osoby urodzone w grudniu –  napełnieni nadzieją, miłością i oczekiwaniem?


 

źródło: justwebworld.com

Fot. iStock / PJPhoto69

1/10 Mają instynkt zwycięzcy

Według badań przeprowadzonych w International Journal of Sports Medicine, osoby urodzone w miesiącach zimowych, szczególnie w grudniu, mają naturalne zdolności sportowe, zdobywają nawet złote medale olimpijskie.

Do znanych sportowców urodzonych w grudniu należy choćby Adam Małysz, Robert Kubica czy Jakub Błaszczykowski.

 

Fot. iStock / mammuth

2/10 Ich kwiatem urodzin jest narcyz

Powszechnie zwany żonkilem. Chociaż żonkile kwitną wiosną, są jednak popularnym kwiatem także w okresie świątecznym. Mówi się, że żonkil symbolizuje koniec zimy i nowy początek.

Fot. iStock / vgajic

3/10 Sprawiają wrażenie egoistów

O wielu urodzonych w grudniu można powiedzieć, że cierpią na przerośnięte ego, ale tylko ich najbliżsi wiedzą, że to po prostu wysokie poczucie własnej wartości. Ich decyzje, zachowanie, w naturalnym sposób odzwierciedlają ich charakter inie ukrywają, że jest im z tym bardzo wygodnie.

 

Fot. iStock / DimaBerkut

4/10 Są patriotami

Ojczyzna dla urodzonych w grudniu ma wielkie znaczenie. W związku ze swoim wrodzonym patriotyzmem żywo interesują się polityką. Nie należą do tych, którzy wskazują deficyty własnego kraju, ale kochają swoją ojczyznę za wszystko co dobre.

Fot. iStock / teksomolika

5/10 Są bardzo uparci

W każdej sprawie muszą zabrać głos. Bez względu na to, co jest tematem dyskusji, nie mogą się powstrzymać od wyrażenia swoich myśli i ocen, szczególnie w kwestiach politycznych. Uwielbiają  dyskutować na różne tematy i wykorzystywać swoją wiedzę. Być może dlatego są świetnymi nauczycielami.

Fot. iStock / gilaxia

6/10 Dla nich związek, to prawdziwe zaangażowanie

Kiedy już decydują się na związek – kochają wielką miłością i są wierni swoim partnerom. Uważają, że związek to prawdziwe zaangażowanie, co może być trudne w relacji, gdyż tego samego zaangażowania wymagają od  partnera.

Fot. iStock / praetorianphoto

7/10 Nie ulegają emocjom

Raczej nie pozwalają, by to emocje kierowały ich wyborami i decyzjami. Mają bardzo praktyczne podejście do życia, ich świat opiera się na faktach i liczbach. Uważają, że tylko myśląc logicznie można znaleźć rozwiązania

 

Fot. iStock / Ridofranz

8/10 Wiek nie ma dla nich znaczenia

Dla urodzonych w grudniu nie liczy się metryka, oni się nie starzeją, stają się coraz młodszymi każdego dnia. Ich entuzjazm nie słabnie z wiekiem. Są bardzo charyzmatyczni ludzie, czuć od nich pozytywną energię. Niewiele okoliczności może osłabić ich dobre samopoczucie i miłość do życia.

 

Fot. iStock / oatawa

9/10 Cenią wolność

Urodzeni w grudniu to ludzie wolni duchem. W pełni wykorzystują wolność, którą mają. Uwielbiają rozmawiać i wyrażać swoje poglądy. Nie mogą być zamknięte w jednym ciasnym środowisku, potrzebują własnej przestrzeni do życia. Im mocniej ktoś będzie chciał ich ograniczyć, tym dalej będą się od niego trzymać. Potrzeba wolności to jedna z ich najbardziej charakterystycznych cech.

Fot. iStock / NataliaDeriabina

10/10 Kochają podróżować

Jest w nich głód wiedzy, która każe im odkrywać nowe miejsca, zdobywać doświadczenia, fascynować się światem. Są świetnymi podróżnikami, ale czasami zdrowie może ich powstrzymać przed realizacją marzenia.

Ludzie urodzeni w grudniu mają świetną osobowość, wszyscy chcą się z nimi przyjaźnić, ale oni niewielu nazywają przyjaciółmi.  Są znani z zarażania optymizmem i szukanina powodów do świętowania. Pewnie dlatego, że ich urodziny są tuż przed nowym rokiem.