Lifestyle

31 złotych myśli, które przywrócą ci spokój i supermoc

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
30 kwietnia 2018
Fot. iStock/Jasmina007
 

Słowa mają moc. Dlatego powtarzamy mantry, dlatego rozmawiamy o tym, co jest dla nas trudne i o tym, co nas uszczęśliwia. Dlatego mówimy do siebie w myślach, żeby się uspokoić, zmotywować, przekonać, że podjęte decyzje są dobre. Warto mówić sobie to, co przywróci nam emocjonalną równowagę i doda energii.

31 złotych myśli, które przywrócą ci spokój i supermoc

1. Spokój rozpoczyna się w momencie, gdy weźmiesz głęboki oddech i nie pozwalasz innej osobie lub wydarzeniu kontrolować swoich myśli. Nie jesteś tym, co ci się stało. Jesteś tym, kim decydujesz się stać w tej chwili. Odpuść i zacznij od nowa.

2. Szczęście to zaprzestanie myślenia, że twoje życie powinno być „jakieś” i docenieniu tego, co masz. Jesteś „wystarczający”. Masz wystarczająco. Robisz wystarczająco dużo. Wdech, wydech … odpuść, a teraz – żyj.

3. Bądź tutaj. Właśnie tutaj. 

4. Spokój nie oznacza przebywania w miejscu, w którym nie ma chaosu, kłopotów ani trudności. Spokój oznacza bycie pośród tych wszystkich rzeczy i umiejętność mentalnej, emocjonalnej i fizycznej koncentracji.

5. Umiejętnie zarządzaj swoją energią. Jeśli możesz naprawić problem, napraw go. Jeśli nie możesz – zaakceptuj.

6. Kiedy zatracasz się w swoim cierpieniu, łatwo ci pomylić swoje zmartwienia z rzeczywistością. Czasem to tylko myśli.

7. Pamiętaj, sam decydujesz, co jest ważne, a co nie.

8. Najczęściej problem nie jest sam problemem – problemem jest nadmierne analizowanie.

9. Z wiekiem zaczynamy rozumieć, ile czasu zmarnowaliśmy na martwienie się problemami, które nie mają znaczenia.

10. To, na czym się nadmiernie koncentrujesz, urasta w twoich oczach do rangi poważnego problemu.

11. Pozytywne podejście to wybór. Bycie pozytywnym nie oznacza ignorowania negatywnego, oznacza przezwyciężanie negatywnych myśli.  

12. Życie jest zbyt krótkie, by kłócić się i walczyć. Skup się uważnie na tym, co naprawdę ważne w twoim związku.

13. Jeśli nie lubisz czyichś zachowań, trzymaj się od niego dala, ale nie krzywdź. Brak szacunku jest oznaką słabości. 

14. Ludzie są dużo milsi, kiedy są szczęśliwsi, co mówi dużo o ludziach, którzy nie są dla ciebie mili. Życz im ich dobrze.

15. Nie obniżaj swoich standardów, ale pamiętaj, że brak nadmiernych oczekiwań wobec innych jest najlepszym sposobem na uniknięcia rozczarowania.

16. Nie zawsze będziesz priorytetem dla innych i dlatego musisz być dla siebie samego priorytetem. Naucz się szanować siebie, dbać o siebie i stać się własnym systemem wsparcia. Twoje potrzeby są ważne. Zacznij je spełniać. Nie czekaj, aż inni Cię wybiorą. Wybierz siebie, już dziś!

17. Dajcie sobie możliwość wysłuchania własnego głosu – własnej duszy. Zbyt wielu ludzi słucha jedynie zgiełku świata i gubi się w tłumie.

18. Po prostu oddychaj, bądź i skup się na tym jak to jest być Tobą. Nikt cię teraz nie osądza, jesteś tutaj mile widziany. Należysz tutaj.

19. To, co robimy w życiu, ostatecznie wynika z tego, kim wierzymy, że jesteśmy.

20. Nie porównuj swoich osiągnięć z osiągnięciami innych. Wszyscy potrzebujemy działać w swoim, indywidualnym czasie.

21. Nie musisz dzielić się wszystkim w mediach społecznościowych. Niech twoje czyny mówią same za siebie.

22. Za dziesięć lat nie będzie miało znaczenia, jakie buty nosisz dziś, jak wyglądały twoje włosy, ani jakie marki ubrań nosisz. Ważne będzie, jak żyłeś, jak kochałeś i czego nauczyłeś się po drodze.

23. Czasami jesteśmy tak pochłonięci próbami osiągnięcia czegoś „wielkiego”, że nie zauważamy wszystkich drobiazgów, które nadają życiu jej całą magię. 

24. Żyj codziennie z dnia na dzień i bądź wdzięczny za małe rzeczy. Kiedy przestajesz martwić się o to, czego nie możesz kontrolować, masz więcej czasu na zmianę rzeczy, które możesz kontrolować.

25. Nie jest za późno. Jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś być. 

26. Pomyśl o setkach małych kroków, pomyłek, szans i zbiegów okoliczności, które cię tu sprowadziły. W pewnym sensie jest to największy cud na świecie, prawda?

27. Przebacz sobie złe decyzje, które podjąłeś i wybory, które ranią innych i ciebie. 

28. Życie zmienia się z każdą sekundą, tak samo jak ty. Każda chwila daje nam nowy początek i nowe zakończenie. Dosłownie dostajesz drugą szansę w każdej sekundzie.

29. Nic nie jest wieczne. Kiedy to zrozumiesz, będziesz mógł zrobić prawie wszystko, czego pragniesz, ponieważ nie spróbujesz już niczego zatrzymać na siłę

30. To zabawne, jak będąc z kimś myślałeś, że nie mógłbyś już żyć bez tej osoby, a potem przyszło rozstanie i zakochałeś się kolejny raz. Nie bój się.

31. Otwórz oczy, otwórz serce. Nadchodzą dobre dni.


Na podstawie: marcandangel.com

 


Lifestyle

Chcesz przejść na wegetarianizm? 5 wskazówek, które ci to ułatwią

Redakcja
Redakcja
30 kwietnia 2018
Fot. iStock/hobo_018

Powody przejścia na wegetarianizm mogą być różne. Jedni robią to ze względu na miłość do zwierząt, nie zgadzając się na ich cierpienie, inni robią to z powodu diety lub planu zmiany stylu życia. Jakakolwiek motywacja przyświeca temu, warto zastosować wskazówki, które ułatwią przejście na dietę bezmięsną.

Niestety nieudane starania wielu osób pokazują, że nagłe przeskakiwanie z jednego stylu żywienia w drugi, może skutkować szybką rezygnacją. Poczucie niezadowolenia lub zwyczajna tęsknotą za dawnymi smakami potrafi zniweczyć dotychczasowe działania.

Poznaj 5 wskazówek, które ułatwią ci przejście na wegetarianizm 

1. Odstawiaj produkty stopniowo

Gdy podejmiesz decyzję, że nie chcesz widzieć mięso na twoim talerzu, nie wyrzucaj go od razu z diety. Najpierw zrezygnuj z jednego rodzaju mięsa, a gdy już oswoisz się z tym brakiem, wyrzuć inne mięsne produkty, których nie chciałabyś widzieć docelowo na swoim talerzu.

2. Szukaj inspiracji

Przechodząc na wegetarianizm możesz obawiać się, czy jedzenie rzeczywiście będzie tobie smakować. Wiadomo, że mięso i zawarty w nim tłuszcz jest nośnikiem smaku, poza tym może brakować pomysłów na to, co można przyrządzić z warzyw, ryb i innych produktów.  Warto znaleźć ciekawą inspirację dla przygotowania różnorodnych, smacznych dań, które odgonią wizję nudnej zieleniny.

 3. Planuj posiłki

Być może życie z kartką i rozpisanymi posiłkami nie jest zbyt pociągające, ale dzięki wcześniejszemu zaplanowaniu dań, oszczędzisz sobie kryzysowych chwil pod hasłem „nie mam nic na obiad” i sięgniesz po mięso, no bo rosół to prościzna, a kurczaka akurat będziesz miała w zamrażalniku. Rób listy zakupów, sprawdź czego potrzebujesz i trzymaj się wytycznych.

4. Zapytaj lekarza o suplementację

Odstawienie mięsa pociąga za sobą ryzyko niedoboru np. witaminy B12 czy żelaza, które jest najlepiej przyswajalne właśnie z mięsa. Dobrze jest skonsultować swój wybór z lekarzem lub dietetykiem, który podpowie jak komponować posiłki i czym uzupełniać niedobory.

5. Nie rezygnuj nawet, gdy zgrzeszysz trudno

Nie przejmuj się aż tak bardzo, jeśli zdarzy się tobie zgrzeszyć, podjadając kebaba na mieście. Złamanie zasad nie spowoduje, że to co do tej pory zrobiłaś, pójdzie w zapomnienie. Potraktuj to raczej jako małe odstępstwo od zasad, które następnym razem się już nie powtórzą i kontynuuj to, co jest rozpoczęłaś. Tylko wtedy bez zbędnych wyrzutów sumienia i poczucia wielkiego wyrzeczenia osiągniesz swój cel.

źródło: purestyle.pl


Zobacz także

356 dni dobrego życia – zaplanuj ze mną swój dobry rok!

Wesołe etui na telefon dla starszych i młodszych

Małgorzata Ohme: Nie myślę o tym, że już nigdy, że już zawsze, że nie ma odwrotu. Zawdzięczam jej wszystko razy milion