Blogerzy

  • wszyscy
  • a-d
  • e-h
  • i-l
  • m-p
  • r-t
  • u-z

(nie) idealna mama
(nie) idealna mama

Anita- mama 3,5 letniego Juniorka i żona. Pewnie jak większość z Was :) Z zawodu projektantka wnętrz. W wolnych chwilach niczym chemik- prowadząca w kuchni daniowe eksperymenty. W tym miejscu chciałabym dzielić się z Wami przemyśleniami na temat macierzyństwa, kulinarnymi przepisami, a także swoją nową pracą, a zarazem hobby - aranżacją wnętrz.

Adam Zadrożny
Adam Zadrożny

Jestem studentem IV roku psychologii. Na co dzień prowadzę warsztaty dla licealistów, piszę blog: www.obslugaczlowieka.pl, praktykuję jogę oraz medytację. W wolnym czasie uwielbiam spotykać się z moją dziewczyną, chodzić po lesie i czytać dosłownie wszystko co mi wpadnie w ręce. Ostatnio moją pasją jest tematyka siły woli i relaksacji.

Agnieszka Kałuża
Agnieszka Kałuża

Witam. Nazywam się Agnieszka Kałuża. Mieszkam w Warszawie, a pochodzę z malowniczego miasta-Choszczno. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam też Podyplomowe Studia Menedżerskie dla twórców, artystów i animatorów kultury na UW oraz z wyróżnieniem Kurs Projektowania i Wystroju Wnętrz. Urządzanie wnętrz zawsze było moją wielką pasją, podobnie jak śpiewnie. Prowadzę fun page Aga Pomaga (https://www.facebook.com/AgaPomaga/). Od poniedziałku do piątku o godz.11:40 można mnie usłyszeć w Radio Kolor 103 FM, gdzie jako Aga Pomaga podpowiadam, jak urządzić pięknie mieszkanie, jak je kreatywnie zagospodarować, wykorzystując przy tym dobrze i ekonomicznie środki ,które mamy na ten cel przeznaczone lub jak usunąć plamę po winie, czy jak tanio wyjechać na wakacje. Mówię też, jak dbać o siebie i o swoje samopoczucie. Bywam też w Pytaniu na Śniadanie, TVP2, gdzie również udzielam wskazówek i ciekawych porad na różne tematy. Byłam też ekspertką do spraw wystroju wnętrz - "Menadżerką domu" w programie " Twój Puls" w TV PULS. Moją pasją jest robienie bransoletek z kamieni szlachetnych i półszlachetnych (www.bransoletkiagabella.pl), które miały już swoją premierę w magazynie Cosmopolitan i nosi je wiele polskich gwiazd. Swoją życiową postawą udało mi się tak, że zainspirować wiele kobiet do walki o siebie, o lepsze jutro oraz o własne poczucie wartości. Po prostu...lubię POMAGAĆ! :)

Agnieszka Nalewczyńska
Agnieszka Nalewczyńska

Dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska, ginekolog-położnik oraz lekarz medycyny estetycznej. Prywatnie spełniona matka, szczęśliwa żona i wieczna optymistka. Lubi pracować z kobietami, często fotel w gabinecie zamienia w "kozetkę" i z pacjentkami przeżywa ich chwile wzlotów i upadków. Pracę wykonuje tak, żeby pacjenci czuli się zawsze bezpieczni. Drogę rewitalizacji skóry dobiera w taki sposób, aby zachować naturalne piękno. www.nalewczynska.pl

Agnieszka Szpila
Agnieszka Szpila

Hojnie obdarzona przez Boga rozumem, urodą, seksapil, siłą życiową, poczuciem humoru, zaś przede wszystkim skromnością, kulturoznawczyni i pedagog z wykształcenia, z zamiłowania zaś łobuz i antypedagog, autorka świeckiej biblii macierzyństwa pt. "Łebki od Szpilki", wieloletnia felietonistka Gagi, a przede wszystkim matka Mileny i Heleny czyli dwóch dziewięcioletnich łobuziar z Mokotowa. Kocha tatę świnkę, sex, oliwki i kogiel mogiel, zwłaszcza o północy.

Agnieszka W Sioła
Agnieszka W Sioła

Kobieta wszechstronna. Od innowacji w energetyce konwencjonalnej i odnawialnej, po światło energii w ciele i umyśle. Pomysłodawczyni i liderka wirtualnej kliniki psychosomatycznej Inkubator Twojego Sukcesu - portalu, w którym doświadczeni trenerzy i coache prowadzą zajęcia indywidulane i grupowe w formie online o tym jak uwierzyć w siebie, pokochać siebie, zrozumieć i pozbyć się nałogów, mieć pracę marzeń, odkryć własne talenty i potencjał, przyciągnąć miłość i obfitość. Czyli wszystko to, o czym marzymy, a co jest w zasięgu naszej ręki. Na co dzień pisze dla Ohme.pl o potrzebach kobiet i ich drodze do odzyskania siebie, a także o prawdzie, autentyczności, kobiecości i miłości. Agnieszka W. tworzy projekty, które pomagają ludziom dotrzeć do swojej świadomości, akceptacji aby zrozumieć swój cel życiowej podróży. Tworzy przestrzeń szczególnie dla tych, którzy po wyjściu z korpo chcą odzyskać siebie i żyć na swoich warunkach szczęścia. Jej projekty są także szczególnym miejscem dla ludzi, bez względu na wiek, którzy po różnych związkach, relacjach i tych rodzinnych, i z pracą pragną ponownie doświadczyć szczęścia, znaleźć swoje nowe miejsce na Ziemi. Gromadzi wokół siebie szlachetnych i doświadczonych przez życie ludzi, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą i kompetencjami dla dobra innych, dając unikatowe wartości i szczodrość swojego doświadczenia.

Agnieszka Wilk
Agnieszka Wilk

Subiektywnie-obiektywna kobieta pracująca, obserwująca świat mama i żona. Wrażliwa na to co ją otacza, dla której macierzyństwo to wielka przygoda i wyzwanie. Jedną nogą w Polsce, drugą za oceanem -w jej przybranej ojczyźnie. Z wykształcenia politolog, ale bardziej niż stosunki międzynarodowe pociągają ją stosunki międzyludzkie. Pracownik korporacyjny, który bardziej kocha ludzi niż organizacje. 34 lata doświadcza życia - jego cieni i blasków, ale kocha je i chłonie pełnymi garściami. W wolnym czasie pisze https://alejamam.wordpress.com

Akademia Rozwoju Osobistego
Akademia Rozwoju Osobistego

Akademia Rozwoju Osobistego, realizowana w ramach Ogólnopolskiego Centrum Szkoleniowo Doradczego, to nietuzinkowe warsztaty, o charakterze terapeutyczno-rozwojowym, dla kobiet w każdym wieku. Kameralne zajęcia skierowane w szczególności do osób, które pragną odnaleźć i zrozumieć siebie na tle zachodzących w życiu zmian. Warsztaty stworzone od podstaw przez kobietę, dla kobiet.

Akcja #rodzINKA
Akcja #rodzINKA

Codziennie będziemy zachęcać was do budowania niezwykłych więzi z waszymi bliskimi. Do tworzenia wyjątkowej rodziny u podstaw, z tych wszystkich najdrobniejszych rzeczy, które budują szczęście. Czasu, który dla siebie mamy - nawet jeśli to tylko 10 minut poświęcone poranne wypicie kubka zbożówki i kromkę z dżemem. Nasza akcja podzielona będzie na cztery tygodnie tematyczne (niech to będzie niespodzianką!), codziennie będziemy publikować dla was jedno, malusieńkie wyzwanie.

Aleksandra Gelo-Piesta
Aleksandra Gelo-Piesta

Buduję MOCne Kobiety Bo sama jestem kobietą, która zbudowała siebie MOCną. Z mojej życiowe misji, jaką jest wnoszenie wartości do życia innych ludzi. Z obserwacji, że wiele kobiet nie wierzy w siebie, ma niską samoocenę i poczucie własnej wartości. Z wiary, że każda z nas ma w sobie ogromną MOC i może ją wydobyć. Z szacunku do kobiet. Z pasji do swojej pracy. Nie byłabym w tym miejscu, gdyby nie droga, którą przeszłam. Droga, która nie była łatwa ani prosta. Droga, która wymagała przebicia niejednego muru. Muru własnych przekonań, zahamowań i ograniczeń, wystawienia nosa poza swoją bezpieczną skorupę, wylania hektolitrów łez i zdarcia kolan od licznych upadków. Ta droga przemiany nadal trwa, a dziś czuję, że mam w sobie MOC, wdzięczność i powinność dzielenia się swoim doświadczeniem z takimi kobietami, jaką byłam kiedyś ja. Bo skoro ja mam MOC, to Ty również masz MOC! Jestem Certyfikowanym Coachem, Trenerem Biznesu i Rozwoju Osobistego. Autorką projektu oraz grupy na FB dla kobiet – Crazy Moms Go Healthy, w którym łączę swoje największe pasje tj. coaching, motywację, sport i zdrowe odżywianie aby motywować, wpierać i wzmacniać kobiety. Współpracuję z Grupą Set jako trener, w ramach Szkoły Coachów i Trenerów Biznesu. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci. Crazy Mom!

Aneta Todorczuk-Perchuć
Aneta Todorczuk-Perchuć

Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Obecnie gra na deskach teatrów Polonia ( monodram „Matka Polka Terrorystka”) i OchTeatr („Przedstawienie świąteczne”) . Aktorka wraz ze swoją przyjaciółką Agnieszką Chrzanowską założyła fundację Mamy Dzieci, która pomaga dzieciom z domów dziecka wchodzącym w dorosłość. Angażuje się tez w inne działania charytatywne. Czasem Matka Polka Bezambitna, czasem Matka Polka Nieidealna, do ideału nawet nie dążącą a w zasadzie Matka Polka Błędy Nieustannie Popełniającą. Prywatnie żona aktora Marcina Perchucia, mama czteroletniego Stasia i dziewięcioletniej Zosi i szczęśliwa posiadaczka Prozaka rasy Cavalier King Charles Spaniel.

Baba na wku_wie
Baba na wku_wie

Tyle rzeczy ją wku*wia, że musi dać upust swojemu wku*wowi. Ktoś jej powiedział, że lepiej niech pisze, niż wyżywa się na innych. Może to jakiś pomysł...

Babę zesłał Bóg
Babę zesłał Bóg

Baba, czyli ja, jestem zafascynowana kobiecością i kobietami. Moim marzeniem jest globalne odnowienie prawdziwej i szczerej solidarności kobiecej oraz zaszczepienie miłości i poczucia własnej wartości w każdej niewiaście, która stanie na mojej drodze. Doświadczona korpo-życiem oraz pochodnymi instytucjami, doszłam do wniosku, że czas założyć własny biznes. Od ponad roku jestem nieformalnym specjalistą od spraw damsko- męskich, choć mój biznes dotyczy kompletnie innej branży. Pod stałym nadzorem psychoterapeutki, z którą bardzo szybko doszłyśmy do wniosku, że opłaty za sesje będę uiszczać w winie z korzyścią dla mojej kieszeni i jej zdrowia psychicznego. Wciąż poznaje siebie i życie przekonując się na każdym kroku, że dorosłość powinna zaczynać się w wieku trzydziestu lat, a życie samo w sobie jest proste, tylko my nagminnie je utrudniamy. Będzie o życiu – tym prawdziwym i wymyślonym. Staraniach, miłości – tej pięknej, i ciężkiej i lekkiej, i pewnej i wątpliwej. Krwiożerczym świecie młodego przedsiębiorcy; wątpliwościach i radościach oraz o radzeniu sobie jednej kobiety z całym otaczającym ją światem. Nawiasem mówiąc, powinno się zmienić pochwalne powiedzenie: „Masz jaja!” na „Masz macicę!”

Backstage Sport
Backstage Sport

Backstage Sport - czyli Małgosia Sanetra pokazuje wszystko od kuchni w zakresie : sportu który kocha, mody - najprzyjemniejszego uzależnienia w jej głowie, urody oraz ogólnie pojętego lifestyle'u. Duży pęd życia, pasje, zajęcia, nieustanne poszukiwanie najlepszych rozwiązań, to wszystko co udaje jej się osiągnąć znajdziecie na tym blogu :-)

Bądź kumplem, nie dokuczaj!
Bądź kumplem, nie dokuczaj!

Razem możemy powstrzymać dokuczanie. Bądź kumplem, nie dokuczaj!

be organic. be natural. be you
be organic. be natural. be you

Magdalena Jochemska Kosmetolog, ekspert marki be organic

Bezpiecznie Tu i Tam
Bezpiecznie Tu i Tam

Nowe technologie i internet stały się nieodłączną częścią współczesnego świata, a ich rozwój wyraźnie oddziałuje na społeczeństwo. Fundacja Orange wyzwala energię i kreatywność ludzi, by wspólnie z nimi zmieniać świat na lepsze. Fundacja Orange łączy, uczy, inspiruje.

Blonde & Brunette
Blonde & Brunette

Naszą pasją jest zdrowe odżywianie i ćwiczenia. Chcemy żyć zdrowo i naturalnie, dlatego banie o zdrowy wygląd jest dla nas priorytetowe. Nie chodzi tu jedynie o zdrowe, piękne ciało. Zależy nam również na rozwoju duchowym wedle powiedzenia "w zdrowym ciele zdrowy duch". Blonde jest instruktorką Taekwon- do i miłośniczką wszystkich sportów wymagających solidnego wycisku! Brunette kocha jedzenie, ale nie byle jakie! Wegetarianka dbająca o zdrową dietę opierającą się głównie na warzywach i owocach. Na naszym blogu znajdziesz: ♥ porady dotyczące zdrowego odżywiania, ♠ FIT przepisy, ♥ propozycje ćwiczeń, ♠motywację Więcej: www.blondbrunettes.pl

Centrum Zdrowej Skóry
Centrum Zdrowej Skóry

Centrum Zdrowej Skóry to kolejna placówka Centrum Medycznego Damiana, dedykowana medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej. Łączy doświadczenie lekarzy z wielu dziedzin medycyny z medycyną estetyczną nastawioną na osiąganie długotrwałych rezultatów. Centrum Zdrowej Skóry to miejsce przeznaczone dla osób, które cenią doświadczenie lekarzy oraz zachowanie wysokiego bezpieczeństwa medycznego. Skupia kadrę dyplomowanych lekarzy medycyny estetycznej, dermatologów, alergologów oraz chirurgów plastyków należących również do Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej „POLME”. Kierownikiem Centrum Zdrowej Skóry jest Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Estetycznej „POLME” – specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.

Chu**wo perfekcyjna
Chu**wo perfekcyjna

Chciałaby być perfekcyjna panią domu, ale jej nie wychodzi. Jest tak leniwa, że ma „sposób” na wszystko. Nie cierpi sprzątać, ale lubi mieć porządek. Klnie jak szewc, piecze jak dzierlatka i szyje jak anioł. Łypie spod łba jednym okiem na „Perfekcyjną”, bo nie lubi marnować czasu na absurdy. Trzy razy dziennie trafią ją szlag, więc kiedyś wyjdzie i nie wróci.

Codziennik mężatki
Codziennik mężatki

Szczęśliwa żona od 15 lat, matka prawie nastolatka, właścicielka kota. Syn nieznośny, mąż introwertyk, kot niezależny. Jak kobieta emocjonalna może odnaleźć się w codziennym życiu z męskim gatunkiem? Nie kocha gotować, sprzątać nie kocha, wyjeżdżać w trójkę i cieszyć życiem kocha bardzo. A małżeństwo to dla niej najfajniejsza sprawa na świecie.

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś

Znajdźcie coś, co daje większego kopniaka na cały dzień niż odrobina aktywności. Koniec z wymówkami, że nie wiesz jak, kiedy i co ćwiczyć. Pozwól sobie na odrobinę szczęścia w postaci endorfin i poćwicz z nami - codziennie. Codziennie jedno nowe ćwiczenie! Wybierajcie ;)

Dietoteczka
Dietoteczka

Dietoteczka.pl jest portalem stworzonym dla kobiet. Panie znajdą tu mnóstwo porad zdrowotnych, wskazówek żywieniowych oraz pomoc w odchudzaniu. Naszym celem jest "zarażenie" jak największą ilość osób zdrowym stylem życia, przekonać, że warto dbać o nasze zdrowie.

Dr Tadeusz Oleszczuk
Dr Tadeusz Oleszczuk

Tadeusz Oleszczuk, doktor nauk medycznych, specjalista ginekolog- położnik. Ponad 28 lat pracy na kolejnych etapach zawodowych ścieżek utwierdziła doktora w przekonaniu jak ważna jest edukacja w zrozumieniu mechanizmów odpowiedzialnych za zdrowie. Obserwując mechanizmy działające na zdrowie podczas pracy na oddziale ginekologicznym, czy położniczym starał się przekazywać doświadczenie studentom instytutu medycznego. Połączenie wieloletnich obserwacji i doświadczeń zawodowych z najnowszymi wynikami badań naukowych pozwala spojrzeć całościowo na zdrowie. Dociekanie przyczyn dolegliwości, a nie leczenie objawów jest największym wyzwaniem w pracy z pacjentami. Uważa, że rola mikroflory jelitowej i jej wpływ na zdrowie jest największa. Pracuje nad ostatecznym kształtem zebrania tej wiedzy i doświadczeń w książkę poświęconej na temu tematowi. To powracające, zadowolone z efektów pacjentki stanowią mechanizm napędowy przekazywania tej wiedzy dalej. www.tadeuszoleszczuk.pl

Dziennik Niewiernej
Dziennik Niewiernej

Ma 32 lata, męża i 5-letniego syna. Od pół roku ma romans. Będzie opisywać życie kobiety podzielonej. Rozwiązania swojej sytuacji zaczyna szukać na terapii. Dlaczego zdradza? Czy jej małżeństwo ma szansę? Czy nowy mężczyzna jest właściwym partnerem?

Etat Mama
Etat Mama

Z wykształcenia socjolog, z zawodu socjolog medycyny, pracownik naukowo-dydaktyczny. Z konieczności ale i z wyboru karierę naukową dwa lata temu zamieniła na etat mamy, a pisanie doktoratu zastąpiła pisaniem wirtualnego pamiętnika o byciu mamą Wcześniaka Staszka (stas.burski.pl). Staszek przyszedł na świat w 28 tygodniu ciąży (ważąc i mierząc zaledwie 1250g i 41 cm). Dziś biega, skacze, zaczyna mówić, jest zdrowym dwulatkiem, radością i dumą mamy i taty i nadzieją dla wszystkich Rodziców Wcześniaków, że można wyrosnąć z wcześniactwa!

Femme fatale
Femme fatale

Kobieta fatalna. Matka. Nieprzewidywalna. Autorytatywna. Kulejąca perfekcjonistka. Niewykluczone, że jest też złą żoną. Przeklęta różnymi talentami.

Fitness umysłu ze Skalską
Fitness umysłu ze Skalską

czyli odchudź swoją głowę z ograniczających przekonań. Cykl artykułów i ćwiczeń dla umysłu bestsellerowej autorki poradników dla kobiet i twórczyni Projektu Egoistka. Raz w miesiącu niezbędna porcja gimnastyki dla twojej głowy. Trzeba trochę powyginać i porozciągać myśli! Istnieje bowiem ryzyko, że twoje poglądy nieco zesztywniały i skostniały. Przez lata przecież siedziały w twojej głowie i nikt nie kazał im podskakiwać, robić przysiadów. Na szczęście rozpoczniesz fitness umysłu ze Skalską, a więc niech twoje myśli przygotują się na niezły wycisk. Już za chwilę zaczniemy rzeźbić nowe połączenia neuronalne w twoim mózgu. Będziemy tworzyć zdrowe nawyki myślowe, rozpuścimy wszystkie te, które każą ci narzekać, marudzić i studzić entuzjazm. Już za chwilę, Twoja głowa stanie się zachwycająco gładka – bez niepotrzebnych „myślowych rozstępów”; jędrna – bo umysł stanie się świeży, bystry i szybki; zdrowa – oczyszczona z toksycznych myśli; szczupła – odchudzona z oczekiwań, oceń i przekonań. Będziesz mogła wyprostować kręgosłup i wreszcie z godnością unieść podbródek, bo już przestaniesz utożsamiać się ze swoimi myślami.

Frywolnie
Frywolnie

Erotyka może być subtelna, delikatna, zmysłowa, a jednocześnie wyzwolona i lubieżna. Musi inspirować do odkrywania własnej drogi do osiągania rozkoszy. Frywolnie.pl, to takie miejsce, gdzie każda kobieta może otworzyć się na czerpanie przyjemności, wznieść się do bram ekstatycznego Raju i odkryć w sobie ukryte pokłady seksapilu. Starannie dobierany asortyment Frywolnie.pl ponad wszystko kusi ciekawymi formami i kształtami, pokazując, że zabawki erotyczne mogą być zarówno małymi dziełami sztuki użytkowej, jak i idealnie dopracowanymi gadżetami do sprawiania rozkoszy. Ale Frywolnie.pl to nie tylko fikuśne zabawki, to również miejsce, gdzie stawiamy nacisk na wiedzę na temat zdrowia seksualnego, preferując edukację przez zabawę i podpowiadamy, jak poruszać się swobodnie po orgazmicznych ścieżkach. Odwiedź nas i przekonaj się sama, jak przyjemnie jest być frywolną dziewczyną!

Greenspiracje
Greenspiracje

Greenspiracje to eko blog przedstawiający idee i produkty, dzięki którym możecie spróbować żyć zdrowiej i wolniej oraz odpowiedzialniej kupować

Hair by Jul
Hair by Jul

HAIRBYJUL.PL Moja pasja do stylizacji fryzur zrodziła się kiedy w wieku pięciu lat obcięłam sobie grzywkę i trwa niezmiennie do dziś. W międzyczasie poszukując swojej drogi byłam kelnerką, fryzjerką w osiedlowym saloniku, hostessą, opiekunką, sprzedawałam obrazy, projektowalam ogrody, sadziłam amarylisy, prowadziłam sklep, piekłam ciastka, pracowałam w obsłudze klienta, byłam księgową w korporacji. To wszystko po to, żeby upewnić się, że stylizacja fryzur jest jedynym słusznym wyborem i nie mam innego wyjścia jak uczynić z mojej pasji mój zawód. Dlatego stworzyłam miejsce w sieci, w którym dzielę się moją wiedzą i umiejętnościami hairbyjul.pl. Chcesz nauczyć się pleść sto rodzajów warkoczy? Dowiedzieć się czy grzywka jest dobrym pomysłem? Poznać triki, dzięki którym Twoja fryzura będzie idealna? Zapraszam! Z przyjemnością odkryję przed Tobą tajniki stylizacji fryzur.

Iga Iguana Kwietniewska
Iga Iguana Kwietniewska

Pedagog, lektor języka angielskiego, a od niedawna ukończyła studia seksuologiczne co jest jej ogromną pasją i konikiem. Uwielbia pracę z ludźmi i obcowanie z nimi. Żyjąca w permanentnym zachwycie nad swoimi synami. Kobieta, żona, matka, córka, siostra, pracownica, przyjaciółka, koleżanka.

Iwona W.
Iwona W.

Kobieta, która wierzy, że świat zewnętrzny jest odzwierciedleniem tego, co nosimy w sobie. W postach, które publikuje na blogu, koncentruje się na uzdrowieniu relacji z samym sobą. Idealistka. Prywatnie rozwija się w wielu dziedzinach jednocześnie, ale otwarcie przyznaje, że najwięcej serca wydzierżawia sztuce, pisaniu i relacjom międzyludzkim. Kontakt: [email protected]

Iza Strzelecka
Iza Strzelecka

Niepoprawna idealistka z szerokim wachlarzem marzeń. Często chodzi z głową w chmurach, ale pewnym krokiem i to w butach na wysokich obcasach. Pół roku temu przeszła dużą przemianę, co wiąże się z poszukiwaniem (po raz kolejny) własnej drogi. Jedną ze ścieżek jest blog o życiu trzydziestokilkulatki, w której obudziło się mnóstwo pragnień. Pisze szczerze i otwarcie, nie lukrując własnych przeżyć i otaczającej rzeczywistości.

J.Piekarska /OKrelacje
J.Piekarska /OKrelacje

Mediator, mama. Moją pasją jest obserwacja i analiza zjawisk zachodzących pomiędzy ludźmi, o czym piszę i co staram się uchwycić w obiektywie aparatu. Lubię pisać, czytać i pływać, szkoda, że nie można jednocześnie.

Jacek Gałązka
Jacek Gałązka

Jacek Gałązka –absolwent Wydziału Psychologii w warszawskiej SWPS, oraz studiów podyplomowych „Negocjacje i Mediacje” tamże, trener biznesu, Coach, mediator. Prywatnie „zdalny” ojciec 6 letniej Marysi. Były aktor. Jego pasją jest muzyka, pisze piosenki, muzykuje z córką (i nie tylko). www.jacekgalazka.pl

Joanna
Joanna

Jest ekspertem w dziedzinie produktów kosmetycznych do pielęgnacji ciała, włosów oraz brwi i rzęs, w tym specjalistycznego serum stymulującego wzrost rzęs MultiLashes. Nieustannie udoskonala preparaty i rozszerza swą ofertę o nowinki kosmetyczne.

Joanna Wojciechowska
Joanna Wojciechowska

Asia Wojciechowska – założycielka Woman Now i organizatorka Bieszczady Camp. Od wielu lat związana jestem z branżą szkoleń dla biznesu i administracji publicznej. Po kilku latach pracy, w 2012 roku założyłam własną firmę Trejnado Sp. z o.o. Jednak zawsze szukałam czegoś więcej. Dlatego w 2015 roku powstało Woman Now – przestrzeń rozwoju osobistego, motywacji, wsparcia i inspiracji dla kobiet. Zakładając Woman Now wierzyłam, że będę zmieniać życie innych kobiet, dzisiaj już wiem, że przede wszystkim chciałam zmienić samą siebie. Woman Now stało się moją drogą do poznania siebie. https://www.facebook.com/WomanNowPoland https://www.facebook.com/events/1553457711642667/

Justyna Feret-Lech
Justyna Feret-Lech

Jezus wszedł w na szlak ku swojej mocy w wieku lat 33, Budda doznał oświecenia gdzieś w okolicach 36, ja tak gdzieś pomiędzy (bo jak już czerpać wzorce, to od najlepszych). Właścicielka 16 tatuaży, 6 kotów oraz dużego nosa, który wścibiam wyłącznie w swoje sprawy. Alternatywna businesswoman z drugiej ręki. Nauczyłam się siedmiu języków po to, by odkryć, że we wszystkich milczy się tak samo dobrze. Uważam, że życie jest zbyt krótkie na kiepską kawę, toksycznych ludzi oraz nudną fryzurę. Kiedyś się obudziłam i stwierdziłam, że żyję – obecnie usiłuję zachować ten stan. P.S. Jako że mam coraz większy fejm, to hejterów uprasza się o równomierne opluwanie ekranu, żebym miała dobrą widoczność. Kontakt: [email protected]

K. Lolka
K. Lolka

stawia pierwsze kroki na ścieżce pisarstwa, wydała powieść „[email protected]@”, tomik wierszy „Moim” oraz książkę „Szczypawki Pawki, czyli gagi pieciolatka”. Z wykształcenia i światopoglądu inżynier konstruktor, zawodowo lata współpracy z periodykami budowlanymi, w tym macierzystym Muratorem, teraz w trakcie tworzenia własnego miniportalu budowlanego. Żona Jedynego, (anty)matka trojga, posiadaczka sporego zwierzyńca, kolekcjonerka doznań, aniołków i serduszek. Świat odbiera wszystkimi sześcioma zmysłami. Nie boi się bodźców, nawet tych bolesnych. Nigdy nikogo nie ocenia i sama nie chce być oceniana. Uwielbia jeść, pić, kochać, wgryzać się w życie, obserwować ludzi i zwiedzać zakłady produkcyjne. Ceni szczerość, naturalną zmysłowość, dosadną prawdę, nie trawi tylko chamstwa i głupoty.

Kamil Wiśniewski
Kamil Wiśniewski

Na co dzień autor bloga wstepniak.pl. Rocznik 1983. Bliźniak. Millennials. Dziecko stanu wojennego. Poza etykietkami facet z solidnym bagażem przeżyć, bez którego mógłby się obyć :) Prywatnie partner niesłychanie mądrej kobiety i „wujek” cudownej kilkulatki. Służbowo pracownik szeroko pojętego marketingu, który poznał z niemal każdej strony. Wcześniej zajmował się jednak tak wieloma różnymi rzeczami… Jak typowy niestabilny millennials. To znaczy człowiek renesansu. Po godzinach kolarz. To ja – autor. Kamil.

Kariera w różowych okularach
Kariera w różowych okularach

Kamila Czarnomska - doradca kariery, który nosi różowe okulary. Ma na koncie tysiące godzin doradczych oraz napisanych CV. Kreatorka bloga Trening Kariery. Kiedy słyszy "mój przypadek jest beznadziejny" z uporem maniaka powtarza "nie dla mnie". Dodaje mocnych skrzydeł i uczy, że nie taki rynek pracy zły, jak go malują. Wierna fanka Ojca Chrzestnego i twórczości Disneya, początkujący podróżnik.

Kasa na ławę
Kasa na ławę

Krzysztof Iwan - od 2005 roku w branży finansowej, od wielu lat ekspert w zakresie finansowania nieruchomości, czyli kredytów hipotecznych. Współzałożyciel Guru Group. Analityczne myślenie połączone z życiowym podejściem do zawiłych procedur bankowych. To sprawia, że potrafi przeprowadzić każdego klienta przez zawiłości ofert banków oraz procesów kredytowych od złożenia wniosku po szczęśliwy finał, czyli wypłatę kredytu. Stosuje przy tym indywidualne podejście, bo każda sprawa jest inna. Dzięki swojej wiedzy i podejściu zapraszany do udziału w kongresach i debatach dotyczących rynku nieruchomości i jego finansowania. Liczne publikacje w mediach oraz udział w programach radiowych i telewizyjnych. Niebawem premiera książki, która będzie jedynym w swoim rodzaju, różnym od dotychczasowych nielicznych publikacji w tym zakresie, poradnikiem dla kredytobiorców i doradców.

Kat Piwecka
Kat Piwecka

Ekonomistka z wykształcenia, z zawodu fotografka. Prowadzi własne Studio Katarzyna Piwecka Fotografia w Poznaniu (www.katarzynapiwecka.pl). Na co dzień zajmuje się fotografią rodzinną oraz fotografią reklamową. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje fotografia społeczna. Dzięki temu ma poczucie spełnienia pewnego rodzaju misji, które niesie ze sobą zawód fotografa – aby pokazywać za pomocą zdjęć ważne tematy i problemy dotykające innych ludzi, aby oswajać z tym, o czym się jeszcze za mało mówi. Cykl portretów Amazonek "The Beauty and The Breast" miał swoją premierę na Starym Rynku w Poznaniu, a następnie był prezentowany w Sejmie RP i Parlamencie Europejskim w Brukseli. Jednak tak naprawdę odnajduje siebie w podróży i fotografii podróżniczej. Co kilka tygodni ucieka daleko w świat, żeby powrócić z ciekawym materiałem i nową energią. Prowadzi bloga podróżniczego "Fotografka w podróży" (www.fotografkawpodrozy.pl), w którym opowiada o swoich podróżach i pokazuje zdjęcia z wojaży. Jest autorką cyklu podróżniczego w magazynach Imperium Kobiet i Law Business Quality oraz na portalu Business Insider Polska, a jej wystawę zdjęć podróżniczych "Fotografka w podróży" można było podziwiać na polskich lotniskach - Warszawa Modlin, Poznań Ławica i Wrocław Port Lotniczy. Szczęśliwa mama dwójki dzieci, wegetarianka i absolutna pasjonatka życia.

Katarzyna Burzyńska-Sychowicz
Katarzyna Burzyńska-Sychowicz

Katarzyna Burzyńska-Sychowicz od ponad 10 lat pracuje jako dziennikarka, prezenterka i felietonistka. Obecnie w programie śniadaniowym Telewizji Polskiej „Pytanie na śniadanie” oraz magazynie „Party” (felietony). Z końcem stycznia nowego roku ruszył jej autorski projekt edukacyjny o nazwie „Wybierz stronę” pod patronatem Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Przedsięwzięcie ma na celu promocję czytania dzieciom książek, edukację dotyczącą wyboru odpowiedniej dla dziecka lektury a także rozwijanie kreatywności rodziców w tworzeniu własnych bajek. Jego bardziej szczegółowe omówienie znajdziecie Państwo na stronie www.wybierzstrone.com.pl i na profilu na https://www.facebook.com/wybierzstrone/

Katarzyna Kowalczyk
Katarzyna Kowalczyk

Cholera która nigdy się nie poddaje! Niepoprawna optymistka, krótką chwilę po 30-tce. Dość niezależna kobieta, o słonecznym uśmiechu, kochająca rodzinę, przyjaciół, sprawiedliwa szefowa i roztargniona bardziej aniżeli uporządkowana bizneswoman i Pani domu w jednym! Od wielu lat moje życie prywatne i zawodowe podporządkowane chorobie, której z uśmiechem nie daje się pokonać! Otwarta na ludzi i zdarzenia-uwielbiam gotować, czytać i...pomagać! To ciągła potrzeba pomocy innym sprawiła, że postanowiłam pisać na blogu, aby dzielić się swoimi zdrowotnymi upadkami i porażkami , wspomagając wszystkich niepogodzonych ze swoim losem, dając im "kopa" do działania!

Katarzyna Paradowska
Katarzyna Paradowska

Katarzyna Paradowska - Jestem Kobietą z pokolenia wyjątkowego bo trochę analogowego i trochę cyfrowego. Moje wspomnienia sięgają do czarno białego telewizora bez pilota z dwoma programami. W wolnych chwilach robiłam fikołki na trzepaku i grałam w gumę. Lubię obserwować świat i uwieczniać chwile aparatem. To jest mój czas, który spędzam sama ze sobą. Jestem molem książkowym i powróciłam do studenckiej ławy, ponieważ podjęłam wnikliwą introspekcję własnej osoby. Konfrontując się otwarcie z porażkami i z trudnymi życiowymi momentami, pokornie wyciągając cenną lekcję, wzbogaciłam swoje życie o cenne wartości. W pełni świadoma kosztów i zysków stworzyłam projekt córki bez matek, gdyż wiem, że bycie matką to jedno z najbardziej odpowiedzialnych ludzkich zadań. Nadałam sens swojemu życiu. Studiuję psychologię kliniczną. Spotykam się z Kobietami z którymi poruszamy egzystencjalne dylematy w poszukiwaniu i odkrywaniu źródła wartości. www.corkibezmatek.pl

Klinika Silnej Woli - powieść terapeutyczna w odcinkach
Klinika Silnej Woli - powieść terapeutyczna w odcinkach

Autorka: Magdalena Jarzębowska. Przede wszystkim jestem psychologiem, psychodietetykiem. Na co dzień pracuję z kobietami, borykającymi się z nadmiarem kilogramów, ale nader wszystko ze sobą i własnym życiem. Historie klientek - jakże podobne w podstawowym wymiarze do siebie, zainspirowały mnie parę lat temu, do napisania książki "Krótka bajka o odchudzaniu z happy endem ", która jest metaforą, bajką terapeutyczną. Za jej pomocą chciałam w prosty i przystępny sposób opowiedzieć, na czym polega problem większości osób wiecznie odchudzających się i jak mogą sobie radzić z jego przezwyciężeniem. Klinika Silnej Woli - to kontynuacja tamtej opowieści, przedstawiona w odcinkach. Wciąż inspirowana prawdziwymi historiami kobiet, dla których odchudzać się znaczy żyć.

Kobieta na standby'u
Kobieta na standby'u

Kobieta. Czasem w stanie uśpienia. Mama, żona, siostra, córka i przyjaciółka. W drodze.

Komu dokładkę?
Komu dokładkę?

Nauczycielka z zawodu, podróżniczka z zamiłowania. Po zobaczeniu prawie całej Europy marzy jej się odnalezienie kangurów w Australii. Gotowanie jest jej sposobem na odprężenie się i odstresowanie po całym dniu prowadzenia zajęć z dziećmi.

Kreską Asi
Kreską Asi

Asia Marglarczyk – rysownik, grafik, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jej pasje to: Rysowanie, Rodzina, Rower. Prowadzi bloga ilustracyjnego: kreskaasi.blogspot.com.

Lepsze Soki
Lepsze Soki

Chcesz żyć zdrowiej, skutecznie zapobiegać chorobom lub po prostu codziennie czuć się lepiej? Sięgnij po naturalną receptę na wszystkie te potrzeby - świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw. Dzięki ich płynnej formie wszystkie witaminy i minerały przyswoisz już po kilkunastu minutach. Codzienna szklanka gęstego soku z miąższem skutecznie wzmocni Twój organizm i da zastrzyk pozytywnej energii.

Listy do Mikołaja
Listy do Mikołaja

Akcja "List do Świętego Mikołaja". Jakie są wasze największe, najbardziej skryte marzenia? Piszcie o czym chcecie i co chcecie. To może dotyczyć was i waszego rozwoju, rzeczy, wymarzonego spotkania. Napisz swój „List do Mikołaja” i wyślij go do nas. Nadesłane listy będziemy publikować na łamach Ohme.pl, a wybrane z nich nagrodzimy

Łukasz Dąbrówka
Łukasz Dąbrówka

Trener, coach, mediator oraz praktyk kierowania projektami oraz przedsiębiorca. Tata Oktawii oraz Wiktora, mąż z odzysku. Od lat wspiera w rozwoju osoby w sytuacjach kryzysowych, wyzwań związanych ze zmianą w życiu - czy to zawodową, czy osobistą. Praktyk podejmowania wyzwań i przeprowadzania ze stanu “niemożliwe” do “Nie! Możliwe”. Pasjonat praktycznej komunikacji, efektywności w działaniu połączonym ze zdrowym rozsądkiem. W ramach BetterFlow - propaguje podejście łączące praktyczną i rzetelną wiedzę z otwartą bezpośrednią atmosferą na warsztatach, gdzie zawsze jest czas na własne ćwiczenie uczestników i wprowadzania całościowych zmian. Propaguje rzetelność w rozwoju osobistym oraz jest przeciwny różnym patologiom spotykanym na tym rynku. Stąd podejście "no guru" oraz prezentowanie rzetelnej i zweryfikowanej wiedzy. Więcej: BetterFlow.pl

Ma i Lu
Ma i Lu

Psycholożka i pasjonatka macierzyństwa poprzez zabawę i obcowanie ze zwierzętami. Niespełniona dogoterapeutka, która wciąż czeka, no właśnie na tego odpowiedniego Pana psa. Mama Lusi, z którą codziennie uczy się poznawać świat i odkrywać to, co w nim najlepsze.

Maciej Rębisz Męskim Okiem
Maciej Rębisz Męskim Okiem

Krakus mieszkający nad morzem. Chodzący optymizm, propagator uśmiechu. :) Marketingowiec i PR-owiec. Empatyczny, sympatyczny. Wychowany wśród kobiet, ale nadal próbujący je zrozumieć. Patrzy na kobiece problemy i rozterki męskim okiem. Na co dzień trenuje, gotuje, podróżuje, czyta, ogląda i... cieszy się życiem. Od czasu do czasu coś napisze, by dzielić się swoim spojrzeniem na świat. Raz zabawnie, innym razem poważnie, ale zawsze szczerze i z głębi serca. Zapraszam Was do mojego świata.

Magda Jarzębowska psychodietetycznie
Magda Jarzębowska psychodietetycznie

Magdalena Jarzębowska, psycholog, psychodietetyk, niepoprawna idealistka wierząca w to, że każdy posiada moc do zmiany – tylko nie zawsze o niej wie lub nie zawsze umie jej użyć. Od lat szuka sposobów na to, jak bezpiecznie dla zdrowia psychicznego przeprowadzić klientki przez proces odchudzania. Autorka Psychodietetycznego Programu zmienswojenawyki.pl i książki dla wiecznie odchudzających się kobiet "Krótka bajka o odchudzaniu"

Magic Moments
Magic Moments

Fanka magii i horoskopów. Uwielbia analizy charakterystyk poszczególnych znaków pod najróżniejszymi kątami. Związki, osobowość, charakter, a nawet praca i zdolność do prowadzenia samochodu. Wszystko jest takie ciekawe!

Małgorzata Rubin-Bedra
Małgorzata Rubin-Bedra

Z zawodu i powołania - pedagog społeczny. Żona swojego męża, z którym mają adoptowaną duchowo Radhę - niewidomą dziewczynkę z Indii. Mocno ekstrawertyczna, analizująca nieustannie, chcąca uratować świat, bardzo wrażliwa na krzywdę innych ludzi, zwłaszcza dzieci. Kocha koty, góry, książki oraz śpiewanie przy gitarze. Jej wielką pasją jest rower (także od strony technicznej i osprzętu); wyjazdy na rowerze o 5. rano, kiedy można spotkać w lesie sarnę, lisa, dzika, zająca oraz wiewiórki.

Mama Prawniczka
Mama Prawniczka

Marzena Pilarz Herzyk, MamaPrawniczka.pl Na co dzień jestem mamą synów Oskara, Oliwiera (i niedługo Olafa), spełnioną żona, z wykształcenia prawniczką, z zamiłowania artystką. Zawodowo przez kilka lat związana byłam z zarządzaniem przedsiębiorstwami, procedurami prawnymi i finansowymi. Wraz z awansem na stanowisko Mama, postanowiłam, że w sieci powstanie wyjątkowe miejsce i założyłam swój autorski blog MamaPrawniczka.pl, który dzisiaj jest wsparciem dla tysięcy Kobiet.

MamaM&M
MamaM&M

Mama dwóch chłopców - Marka i Mariusza. W pierwszym wypadku "z przymusu", w drugim, "bo tak trzeba". Racjonalistka z zasadami, zakochana w mężu, w dzieciach, w górach i w życiu - w tej kolejności dokładnie. Do macierzyństwa podchodzi praktycznie, synów chce wychować na mądrych i tolerancyjnych obywateli świata, którzy nie boją się mówić o uczuciach. Świebodzinianka z wyboru. Z wykształcenia filolożka, z zawodu nauczycielka - obecnie w małej wiejskiej szkole.

Maria Borucka-Bayon
Maria Borucka-Bayon

Maria Borucka- Bayon, psycholog, którego życie prywatne i zawodowe odmieniła miłość od pierwszego wejrzenia do pewnego uroczego Francuza, i trwa do dzisiaj. Od kilkunastu lat mieszkam i pracuje we Francji. Od urodzenia jestem optymistką, doszukuję się czegoś pozytywnego wszędzie i we wszystkich. Cieszę się życiem i jestem ciekawa wszystkiego. Lubię wyzwania i lubię uczyć się czegoś nowego, dlatego jestem nieustannie w drodze do …rozwoju zawodowego i osobistego. Zawsze angażuję się całkowicie w to co robię, nie potrafię zrobić coś tylko połowicznie. Od kilku lat pracuję z Polakami, a najczęściej z Polkami i ich dziećmi, z najnowszej tzw. „zarobkowej emigracji”. To moje kolejne wyzwanie i pasja. W ogóle lubię pomagać ludziom i pewnie dlatego zostałam psychologiem. Psychologiem na walizkach !

Matka prawie zona
Matka prawie zona

Witam. Mam na imię Estera. Jestem Mamą 7 letniej Julii, 4 letniego Maksa i 8 miesięcznej Niny. Mieszkam we Wrocławiu, choć sercem gdzieś na południu Polski w przygranicznej wsi. Miłośniczka polskiego Bałtyku. Z zawodu Cukiernik, ostatnio coraz częściej korzystający że swojego zawodu. Prawie Żona... od 5lat w związku, od roku zaręczona, może kiedyś zamężna...

Matka Przebiegła
Matka Przebiegła

Matka Przebiegła w swojej przebiegłości szuka sposobu, jak być dobrą matką dla swoich dwóch Dzików, jak bywać idealną żoną, i jak pozostawać uważną przyjaciółką. Walczy z perfekcjonizmem, którego w sobie nie cierpi. I uczy się dbać o siebie.

Matka Wariatka
Matka Wariatka

Pasjonatka dzieci (własnych trójka) i sprawiania im frajdy. Generalnie pasjonatka sprawiania frajdy ludziom. Potrafi zrobić warsztaty, fajne zajęcia tematyczne. Socjolożka, z lekkim pedagogicznym zacięciem, pół-psycholożka. Zwolenniczka ruchu oraz zajęć ruchowych, kreatywnych (też w kuchni:-) i różnych innych. Specjalistka w tym i tamtym. Nie obce Jej klimaty hardcorowo-biznesowe.

Matka, żona i kłopoty
Matka, żona i kłopoty

Najbardziej na świecie lubi swojego męża, syna, mamę i przyjaciółki. Kocha seks i tajemnice. Już wie, że nigdy nie będzie damą. Nieustannie analizuje, wszystko gubi. Nocami ogląda seriale kryminalne i czyta Zadie Smith. Kiedyś na pewno napisze książkę o małżeństwie

Medical Media Solutions
Medical Media Solutions

Wydawnictwo Medical Media Solutions specjalizuje się w tworzeniu kampanii prasowo-internetowych z obszaru medycyny. Na co dzień prowadzimy współpracę z najwybitniejszymi postaciami polskiej medycyny, stowarzyszeniami, ekspertami, dziennikarzami i klientami, aby stworzyć edukacyjny i inspirujący materiał w przystępnym i zachęcającym formacie. Naszym nadrzędnym celem jest aktywne wsparcie społeczeństwa w zakresie szeroko rozumianej ochrony zdrowia. Naszym priorytetem jest stałe doskonalenie działań w celu spełnienia oczekiwań czytelników. Ich zadowolenie traktujemy jako miarę jakości naszych projektów i inspirację do dalszego rozwoju.

Midoblog
Midoblog

Z zawodu - matematyk, z powołania - nauczycielka, z miłości - matka, na co dzień - kobieta starająca się połączyć te wszystkie funkcje w jedną. Chciałabym pisać... o wszystkim i o niczym...Nie jak poeta... tak po prostu Zresztą podobno poeta to człowiek który ma zbyt małą wyobraźnię żeby zostać matematykiem

Monika Goździalska
Monika Goździalska

Uczestniczka I edycji programu MasterChef. Specjalizuje się w kuchni włoskiej, zdrowych daniach fit, daniach na zimno oraz wyszukanych sosach. Skończyła kurs w prestiżowej, włoskiej restauracji La Strada w Aachen, gdzie nauczyła się przyrządzać m.in. homara i ośmiornicę. Jest częstym gościem kącika kuchennego w dzień dobry TVN. Kucharka z pasji i miłości do jedzenia. Lubi wracać do starych smaków. Swoja kuchnią chce dotrzeć do ludzi zapracowanych, dla których czas spędzony na przyrządzaniu posiłków ma znaczenie. Sama lubi w biegu zjeść parówkę, bułkę i przegryźć pomidora. Jest ekspertką od gotowania szybko i tanio. Sama jest zabiegana mamą dwójki dzieci, dlatego wie, że codzienna kuchnia musi być prosta. W autorskim programie "TO! Do Garów" uczy jak wykorzystać mądrze to, co mamy w lodówce i nie marnować jedzenia. Doradza też jak przygotowywać dzieciom posiłki do szkoły.

Na szlaku codziennosci
Na szlaku codziennosci

Nauczycielka, pasjonatka słowa pisanego i spełnionych marzeń. Uwielbia poznawać świat i nowych ludzi, którzy sa jej inspiracją. Wciąż się uczy. Żyć, kochać, pokonywać przeciwności losu. Uśmiech, optymizm, energia - bez nich nie wyobraża siebie i swojej codzienności. Miłośniczka prozy Janusza L. Wiśniewskiego i reportaży Ryszarda Kapuścińskiego.

NoRiskMakeUp
NoRiskMakeUp

Kocham dzieci, psy, różowy kolor, czekoladę, zapach kawy i wanilii a także księżyc w pełni. Od dziecka występuję na scenie. Od 15-stu lat możecie oglądać mnie w różnych produkcjach telewizyjnych. Byłam w pierwszej edycji programu Idol a w 2006 r. wraz z zespołem Queens brałam udział w Eurowizji. Jako modelka, mam na swoim koncie kilkaset kampanii reklamowych. Od 18 lat jestem również nauczycielką tańca i choreografem. Kiedy byłam nastolatką, zawsze lubiłam przyglądać się makijażom takich gwiazd jak: J.Lo., Britney Spears czy Angelina Jolie. Zastanawiałam się dlaczego aniołki Victoria's Secret, na zdjęciach, zawsze wyglądają pięknie i naturalnie. Wszystkie makijaże ćwiczyłam na sobie, a zdobyte umiejętności postanowiłam przekazywać dalej. Od roku uczę sztuki makijażu i pomagam dobierać właściwe, dla danego typu urody, kosmetyki.

Notatki przyszłej matki
Notatki przyszłej matki

Jestem żoną, mamą, siostrą, przyjaciółką, ale przede wszystkim Kobietą. Z wykształcenia pedagog o specjalizacji wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna; terapeuta - z zakresu arteterapii oraz diagnozy i rozwoju dziecka w wieku od 1 m.ż. do 9 r.ż.,animator zabaw dziecięcych i coach. Podążam za swoją intuicją, żyję po to, by się spełniać, podróżować i robię wszystko, by od najmłodszych lat pokazać własnemu dziecku świat od tej najlepszej strony.

O alergii bez alergii
O alergii bez alergii

Podejrzewasz u siebie alergię, cierpisz z powodu nietolerancji niektórych pokarmów? Przyczyna może tkwić gdzie indziej. Dowiedz się więcej o alergiach, nietolerancji i pseudoalergii. Zapraszamy na naszego bloga! HISTAsolv, to jedyny, dostępny na polskim rynku produkt zawierający naturalny enzym oksydazę diaminową (DAO), której niedobór w organizmie wywołuje objawy nietolerancji histaminy.

Ochy i Achy
Ochy i Achy

Specjalnie dla was bierzemy na warsztat, wałkujemy, wąchamy, smarujemy i sprawdzamy! Nie znajdziecie tu bubli i produktów, których same byśmy nie użyły. Witajcie w naszych Ochach i Achach - czyli rusza nowy przegląd kosmetyczny, a w nim to, czym warto się zachwycać!

Ogarnij mój chaos
Ogarnij mój chaos

Jak się określam? Dziewczyna z milionem myśli na minutę. Pracuję z dziećmi. Jestem nadzwyczaj uczuciowa, szalona i odważna. Skrywam w sobie lęki których sama się boję. Szukam swojego miejsca na Ziemi. Uwielbiam podróże, zastanawiam się nad sensem życia i chce znaleźć w życiu spełnienie, praca z dziećmi jest dla mnie właśnie tym, lecz czegoś w życiu mi brakuje. Od dziś poszukuje sensu własnego istnienia.

on, czyli ja
on, czyli ja

Według byłej żony: zimny i nieczuły. według byłej teściowej: cham i burek. według dzieci: najlepszy Tata na świecie. Dziś szczęśliwie rozwiedziony. Kochany i kochający.

ONA PO 40-TCE
ONA PO 40-TCE

Kobieta spełniona zawodowo. Jest mamą dorosłego syna – jej dumy. Pełna wiary, optymizmu , przemyśleń i życiowych zakrętów. Uzależniona od aktywności fizycznej. Lubi ripostę i inteligentny humor. Nieustająco w podróży… po odmętach kobiecej psychiki.

OnaPoLeonie
OnaPoLeonie

Wielomatka, monożona, próbująca, z różnym skutkiem, realizować się na wszelakich polach kobiecości. Anglistka, socjolog, szaradzistka, blogerka, miłośniczka literatury, zwłaszcza kryminalnej, herbaty z cytryną i ciepłego koca, kochająca towarzystwo introwertyczka. Zdecydowana zwolenniczka wiosny i lata.

Optymistycznie
Optymistycznie

Optymistycznie.eu to blog parentingowo – lifestylowy. Inspiracją na wpisy są zwykłe domowe czynności, z jakimi styczność ma każdy rodzic, jak i absurdy dnia codziennego, dzięki temu tematy na blogu bywają przeróżne. Znajdziecie tu mnóstwo porad dla rodziców, pomysłów, ciekawostek i przemyśleń, a to wszystko okraszone lekkim humorem i subtelną nutką ironii, przez co nawet tematy trudne nabierają pozytywnych barw. Zatem jeżeli i Ty zawsze widzisz szklankę do połowy pełną, a nie do połowy pustą, blog Optymistycznie.eu jest miejscem dla Ciebie.

Patrycja Załuska
Patrycja Załuska

Patrycja Załuska - Jako konsultant kariery pomagam znaleźć pracę zgodną z oczekiwaniami i możliwościami klienta. Przygotowuję do sprawnego poruszania się po rynku pracy. Jestem przedsiębiorcą oraz prowadzę Fundację StartGO!

Piękna z natury
Piękna z natury

Dobrze, że jesteś. Mamy dla Ciebie coś ciekawego. To fascynująca podróż, wielka przygoda i droga do naturalnego piękna. Do świata bez chemii, syntetycznych składników i doświadczeń na zwierzętach. Do świata, w którym zegar biologiczny zwalnia. Twoja skóra wygląda młodziej, a włosy odzyskują blask. To podróż w czasie. Pokonaj ją z nami i odkryj moc naturalnych kosmetyków marki Bioline.

Pij wodę!
Pij wodę!

Naturalna woda mineralna AKVILE, czerpana z ujęć w litewskim Parku Regionalnym Zakola Niemna. Doskonale nadaje się do codziennego spożycia przez całą rodzinę, w tym dzieci już od pierwszych lat życia.

Poli Ann
Poli Ann

Kim jestem? Jedną z Was, bo Anna to najpopularniejsze imię w Polsce:) Mam oczy i uszy otwarte, i piszę. Życie tworzy szkielet, ja go ubieram w historię. To historie, które (być może) znacie. Są wszędzie, dookoła Was. Ja je tylko wyklikuję. A klikam o życiu radosnym i smutnym, nigdy mdłym. Znajdziecie mnie również na https://www.facebook.com/PoliAnnBlog/

Polka na diecie
Polka na diecie

Kobieta wiecznie na diecie. Ale właśnie postanowiła z tym skończyć. Jak zrzucić kilogramy, gdy jest się matką, kobietą pracująca, a przede wszystkim miłośniczką chrupiących bułek, pleśniowych serów i wina? Jak w końcu stać się fit? Czas się o tym przekonać. Szuka każdego wsparcia, kobiet, które czują i żyją jak ona.

Połozna na medal
Połozna na medal

Konkurs "Położna na medal" to wyjątkowa inicjatywa, która wyłoniła najlepsze położne w całej Polsce. Położne, które w sposób szczególny wyróżniły się podejściem do pacjenta, empatią, współdziałaniem, cierpliwością i wyrozumiałością. W swojej pracy stworzyły partnerskie relacje, dzięki którym zmniejszyły lęk i stres podczas ciąży, porodu i połogu. Kluczowym elementem kampanii jest wybór najlepszej położnej w Polsce. W tym roku wyłonione zostaną 3 najwyżej ocenione przez pacjentów położne w kraju, oraz po jednej najwyżej ocenionej położnej w każdym województwie. Nominacje położnych do konkursu przyjmowane są od 1 kwietnia do 31 lipca 2016r. Oddawanie głosów odbywa się od 1 kwietnia do 31 grudnia 2016r. Zgłoszenia i głosy przyjmowane są na stronie www.poloznanamedal2016.pl Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

Pracujaca Dziewczyna
Pracujaca Dziewczyna

Agnieszka W Sioła,  jest fundatorem Fundacji Twoja Świadomość w ramach, której działa portal mindfulness Inkubator Twojego Sukcesu. Inkubatortwojegosukcesu.pl to platforma, na której doświadczeni trenerzy i coache prowadzą zajęcia grupowe w formie online o tym jak uwierzyć i pokochać siebie, oczyścić energie, które nam nie służą, jak odkryć nasze talenty i potencjał, jak odzyskać najlepszą swoją wersję, przyciągnąć obfitość. Czyli wszystko to o czym marzymy, a co jest w zasięgu naszej ręki. Na co dzień pisze dla Ohme.pl o potrzebach kobiet i ich drodze do odzyskania siebie, a także o prawdzie, autentyczności, kobiecości i miłości. Agnieszka W. tworzy projekty, które pomagają ludziom dotrzeć do swojej świadomości, akceptacji aby zrozumieć swój cel życiowej podróży. Tworzy przestrzeń szczególnie dla tych, którzy po wyjściu z korpo chcą odzyskać siebie i żyć na swoich warunkach szczęścia. Jej projekty są także szczególnym miejscem dla ludzi, bez względu na wiek, którzy po różnych związkach, relacjach i tych rodzinnych, i z pracą pragną ponownie doświadczyć szczęścia, znaleźć swoje nowe miejsce na Ziemi. Gromadzi wokół siebie szlachetnych i doświadczonych przez życie ludzi, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą i kompetencjami dla dobra innych, dając unikatowe wartości i szczodrość swojego doświadczenia.

Przeterminowana Trzydziestka
Przeterminowana Trzydziestka

Czy kobiecie kończy się termin przydatności do spożycia?

Psychodietologia
Psychodietologia

Psycholog. Zajmuje się psychoedukacją, poradnictwem, life coachingiem. Matka 5 letniego Benia i 12 letniej Megan. Jako żona na odległość udowadnia, że ten model związku przy odpowiednich wiatrach, ma rację bytu w obecnych czasach. Ostatnio sprawdza się jako przedsiębiorca start-upowiec, poznając techniki nowoczesnego tworzenia swojej firmy. W wolnych chwilach uczy się o social mediach i praktykuje na swoim blogu: www.psychodietologia.pl

Radość Życia każdego dnia!
Radość Życia każdego dnia!

Nazywam się Monika Bulik jestem coachem przemiany. Jako KARPACKI SEKRET pomagam kobietom przemieniać trudności w siłę do działania, pokochać siebie i swoje ciało, a także zadbać o radość życia dzieląc się moimi sekretami przemiany. Kiedy w 2010 roku rozumiałam, że mój każdy dzień chłonie Koło Wiecznego Odchudzania, a moje ciało jest na skraju wyczerpania to postanowiłam zawalczyć o normalne życie i własne marzenia. Po 7 latach wymagającej pracy nad samą sobą przemieniając niezwykle bogate i bolesne doświadczenia wygrałam świadome i piękne życie czerpiąc radość z każdego dnia. Moją miłością są Bieszczady, w których się urodziłam, wychowałam, przemieniałam życiowe trudności… dojrzałam w pełni - uświadamiając sobie własne poczucia sensu. To maja ziemia obiecana, na której obecnie rozwijam swoją najpiękniejszą pasję… zdrowy styl życia dążąc do codziennego CUD-u - równowagi Ciała, Umysłu i Duszy. Ta pasja jest ofertą Karpackiego Sekretu zawarta w moich niezwykłych narzędziach, programach i kursach. Wyrażając wdzięczność za to, co posiadam pragnę i z Tobą podzielić się moimi sekretami przemiany… www.monikabulik.pl

rakowaPATKA
rakowaPATKA

Patka Pastwińska. Blogerka. Emigrantka. Działaczka społeczna. Singielka. Matka dorosłej córki. Kolekcjonuje piękne chwile. Cieszy się małymi rzeczami. Sama śmieje się z siebie, że jedną z jej pasji jest rak. GuPi RaK! Bomba energii, której często brakuje dla niej samej. Pełna empatii. Kocha ludzi, ale nie zadaje się z egoistami. Ma cięty język i nie boi się go używać! A przy kawie zapyta każdego o jego przegląd techniczny i przypomni o badaniach profilaktycznych. Je i pije zielone. Zaczyna dzień od uśmiechu i nieustannie pracuje nad tym, by go też tak kończyć.

Rycząca Trzydziestka
Rycząca Trzydziestka

Właścicielka najpiękniejszych marzeń.

Seksualnie
Seksualnie

O kobietach, przez kobiety. O seksie intymnie i szczerze. To miejsce dla każdej z was, niezależnie od jak wygląda wasze życie, w jakim jesteście wieku, i z kim uprawiacie seks. Piszcie!

Smurfette
Smurfette

Smurfette o seksie i związkach prawdę Wam powie... Młoda, niewielka wzrostem istotka zaciekle poznająca sekrety kobiecości i seksualności. Zafascynowana ludźmi i ich życiem. Kochająca swojego Partnera, seks, sport, podróże, przygody i życie. Była baletnica, przyszła bokserka, spełniona zawodowo nienaganna realistka, wiecznie ściągająca na siebie kłopoty, z których zawsze wychodzi z uśmiechem na ustach. Ogólnie: życiowa szczęściara lubiąca być kobietą! Piszę też na www.youlike-smurfette.blogspot.com

Sportowe Głodomory
Sportowe Głodomory

Sport jest dla mnie stylem życia, zabawą, często próbą charakteru. Postanowiłam założyć bloga, by przekazywać pozytywną energię oraz motywację innym. Pokazuję świat z punktu widzenia 100% amatora, dla którego sport stał się sposobem na zdrowego ducha i ciało. Zapraszam na bloga Sportowe Głodomory oraz Instagram.

Stara Panna
Stara Panna

Stara panna (nie singielka!) bez faceta, dzieci i perspektyw na ich posiadanie. Nawet kota nie ma, za to mówi, co myśli, pisze, o tym, o czym chce i nie owija w bawełnę. Księcia nie szuka, bo żadna z niej księżniczka, ale gdyby jakiś się znalazł, to nie zamknie mu drzwi przed nosem.

SURIMI
SURIMI

Nie ma innych owoców morza, owianych tak wieloma tajemnicami i mitami. Żaden inny produkt, z wyjątkiem paluszków rybnych, nie był stawiany w tak złym świetle i prezentowany jako bezwartościowy. Razem z marką VICI chcemy pokazać wam, że surimi to pełnowartościowy produkt, z pomocą którego można tworzyć prawdziwe cuda

Świeża Rozwódka
Świeża Rozwódka

Nie ma dnia, żebyśmy nie rozwodziły się z kimś albo czymś. Rozstania są wpisane w naszą kobiecą naturę. I nie ma co nad tym faktem jakoś szczególnie rozpaczać. Świeżą rozwódką jestem od kilku lat i opisuję mechanizmy zamykania etapów życiowych na różnych poziomach, w różnych sytuacjach, zawsze z jednym przesłaniem - nawet do najczarniejszej dziury dociera słońce. ;)

Sziti Mąż
Sziti Mąż

Sziti – czyli gówniany (tak z angielska). Gówniany, bo pozwolił swojej żonie odejść, bo nie zauważył, jakim dupkiem był i że nie zrobił nic, by ona jednak została. Był przekonany, że w ich małżeństwie sama jego obecność wystarczy. Nie wystarczyła. Opowiada swoją historię, by inni mężowie nie stali się takimi dupkami jak on i w porę przejrzeli na oczy.

Tasty Places
Tasty Places

Inspiruje do odkrywania interesujących miejsc na mapie Polski, pokazuje ludzi, którzy je tworzą, smaki i lokalne produkty. Celem Tasty Places jest pokazanie interesujących zakątków na mapie Polski, z dala od zgiełku miasta. Miejsc, gdzie, żyje się w zgodzie z rytmem natury, wytwarza się regionalne produkty i stawia na jakość.

The Assist
The Assist

The Assist to agencja wirtualnego wsparcia dla każdego, komu brakuje czasu na spełnianie marzeń, życie prywatne, czy rozwój biznesu. Zależy nam na powrocie do kultury bliskości i chcemy umożliwić taki styl życia innym. Naszą misją jest pomoc w odzyskiwaniu czasu na sprawy najważniejsze wszystkim, którzy tego potrzebują.

Torelle
Torelle

Produkcją odzieży ciążowej zajmujemy się od 1996 roku. W tej chwili tworzymy także kolekcje dla kobiet bez brzuszka i w takim samym stylu dla dzieci, by zarówno mamy jak i ich córki mogły wyglądać pięknie. Torelle jest firmą rodzinną, a ponieważ praca jest dla nas pasją, nasza marka szybko stała się rozpoznawalna, a produkty zdobyły uznanie, sympatię i zaufanie klientek. Dziś naszymi kreacjami mogą cieszyć się nie tylko Polki, ale i kobiety z wielu innych krajów, także spoza Europy. Ubrania ciążowe Torelle można kupić w: Australii, Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Nowej Zelandii, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, we Francji, na Słowacji, Litwie, Łotwie i Malcie.

Avatar
Towarzyska

W życiu liczy się miłość, przyjaźń i muzyka! Jeśli masz apetyt na więcej, obserwuj mnie na Facebooku i Instagramie. https://towarzyska.wordpress.com/

Tulipan.pl
Tulipan.pl

Tulipan.pl - Nasza ekspertka, edukatorka seksualna, Anna Moderska opowie Wam o gadżetach erotycznych, wszystkich aspektach seksu z zabawkami dla dorosłych i tym, co ludzi motywuje do działania, by nie nudzić się w łóżku.

WomanNow
WomanNow

Woman Now to projekt o kobiecie TERAZ! Naszym celem i powołaniem jest wspieranie kobiet w rozwoju poprzez wewnętrzną harmonię, tożsamość i doświadczenie siebie. Naszym wielkim marzeniem jest wybudowanie w Bieszczadach Coaching&Therapy Center, w którym każda kobieta odnajdzie wewnętrzny spokój i otrzyma wsparcie najlepszych coachów i terapeutów. Aby spełnić to marzenie realizujemy cykliczne spotkania Klubu Kobiet, szkolenia i warsztaty rozwojowe jak również wędrówki w głąb siebie - Bieszczady Camp. Wierzymy, że tylko poprzez rozwój osobisty i duchowy można zbudować szacunek i porozumienie na świecie.

Wysocki o kobietach i życiu
Wysocki o kobietach i życiu

Urodzony w 1965 roku w Warszawie, absolwent kilku fakultetów na uczelniach krajowych i zagranicznych, doktor nauk humanistycznych UŁ. Był m.in. asystentem oraz tłumaczem Jeffa Goffa i Jacka Wrighta w musicalu Narzeczona rozbójnika (Teatr Popularny). W Teatrze Ateneum asystował takim osobowościom teatru polskiego, jak: Laco Adamik, Krzysztof Zaleski, Wojciech Młynarski czy Janusz Warmiński. Współpracował z TVP w programach: LUZ, Sportowa apteka, Kawa czy herbata?. Był autorem muzyki do programów Mur, Sportowa Apteka oraz nagrał autorską płytę Head. Próbował swych sił w roli speakera w Radio Zet u Andrzeja Wojciechowskiego. Dotąd wydano sześć pozycji jego autorstwa: pracę naukową Wyznaczniki tożsamości etnicznej […]; wyróżnioną monografię żołnierza AK, Michał Wysocki. Wspomnienia z lat 1921–1955; impresję historyczną Remedium na śmierć – historie prawdziwe; relacje kombatantów z okresu Powstania Warszawskiego, A jednak przeżyliśmy. Niezwykłe wspomnienia, powieść obyczajową Baku, Moskwa, Warszawa oraz zbiór historii o poznawaniu się przez internet #Portal randkowy.

Wyższy Poziom Zdrowia
Wyższy Poziom Zdrowia

Zdrowie to o wiele więcej niż brak choroby. Do pełni zdrowia potrzebne jest spojrzenie na człowieka, jako całość. Dieta, higiena, emocje, styl życia i... mądre leczenie - również to naturalne. Bądźcie z nami! Blog Wyższy Poziom Zdrowia powstał, by wspierać wasze ciała i umysły. By żyć zdrowiej.

Avatar
Z perspektywy brzucha

Przede wszystkim: kobieta, matka, partnerka, pracownik, przyjaciółka, wojowniczka, kociara, fanka żeglarstwa i zombie. Kolejność przypadkowa. Niedługo przekroczę magiczną 30. Mimo wielu zmagań wyznaję zasadę, że lepiej się żyje z uśmiechem na ustach.

Z życia kobiety
Z życia kobiety

Każda inna. Różnimy się figurą, wzrostem, kolorem szminki, ilością posiadanych dzieci, a nawet mężów. Ale mamy wspólny mianownik. Łączy nas potrzeba bycia kochaną i szczęśliwą. Tyle, że każda z nas miłość i szczęście rozumie na swój sposób.

Zapiski z terapii
Zapiski z terapii

Rozmowy intymne, odkrywające najgłębiej skrywane emocje, tajemnice. Bo z terapeutą.Przez dziurkę od klucza podglądamy co się dzieje podczas terapii, widzimy jak terapeuta pracuje, co człowiek dzięki spotkaniom z nim zaczyna rozumieć. To miejsce też dla was, bo też możecie opisywać swoje doświadczenia z terapii.

Zdrowo zakręcona
Zdrowo zakręcona

Ma cięty język, bystry umysł i dużo niezależności w sobie. Matka, żona, o zdrowiu pisze od lat.

Ze stylem
Ze stylem

Optymistka, kobieta po przejściach, hedonistka. Ktoś kiedyś mi powiedział, ze ta ostatnia filozofia jest bardzo kosztowna i ostatnio rzadko kto może sobie na nią pozwolić. Co za bzdura odpowiedziałam... dla mnie to poczucie bycia szczęśliwą.

Żona po romansie
Żona po romansie

Ma 40 lat, dwoje dzieci. Będzie opisywać życie żony po trzyletnim romansie. Czy było warto ? Czy to zmieniło jej życie? Czy po tym wszystkim będzie mogła żyć z mężem ? Czy będzie potrafiła na nowo otworzyć się na miłość?

Żona w średnim mieście
Żona w średnim mieście

Małżeństwo jest szczęśliwe albo beznadziejne. Takie krążą opinie. A to nieprawda. Bo jest różne. Oni. Trochę się kochają, a trochę nie. Czasem mają świetny seks, a czasem beznadziejny. Mają nudę i ekscytację. Mają dzieci. Są ze sobą wiele lat. Małżeństwo XXI wieku, trzydzieści pięć plus. Ona to opisuje.

Życie od Nowa
Życie od Nowa

Fundacja Życie Od Nowa powstała po to, aby wspierać w pozytywnych przemianach osoby, które znalazły się na „zakręcie życiowym”. Motto Fundacji brzmi: „Najtrudniejsze życiowe doświadczenia mogą stać się naszą największą szansą zmian na lepsze” Fundacja jest pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskiego projektu "Życie od Nowa". Będzie to cykl spotkań w miastach w całej Polsce, a celem jest rozpowszechnianie wiedzy w zakresie mediacji i jej roli w naszym życiu oraz wsparcie z zakresu budowania własnej wartości, asertywności oraz komunikacji międzyludzkiej. Przeprowadzać będziemy przez proces przemiany wewnętrznej (mediator, terapeuta, coach), jak i zewnętrznej (stylista, dietetyk, fryzjer, trener personalny), aby nauczyć radośnie żyć, wpływając tym samym na budowanie świadomych relacji, realizację siebie i swojego potencjału.