Złe związki często zaczynają się od intensywnej namiętnej miłości, ale nigdy nie mają szczęśliwego zakończenia

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 października 2018
Fot. iStock/franckreporter
 

Nawet na samym początku związku możesz zauważyć pewne niepokojące sygnały mówiące o tym, że twój partner jest skłonny do pewnych nadużyć w stosunku do ciebie. Nie ma co wówczas mydlić sobie oczu i mieć nadziei na to, że „on się zmieni”. Początek relacji to właśnie najlepszy moment, by w razie potrzeby zakończyć tę miłość bez większych komplikacji.

Oczywiście, normalnym jest, że kłócimy się czasem z naszym partnerem, że mamy różnice zdań, że bywają trudniejsze momenty. Ale nigdy nie wolno wam pozwolić, aby wasz związek zmienił się w pole bitwy. Wczesne oznaki niewłaściwych relacji są trudne do rozpoznania, zwłaszcza, że towarzyszy nam jeszcze uczucie euforii związane z nowo poznaną osobą. Powinnaś jednak zwróć szczególną uwagę na następujące zachowania i kryteria:

Twój związek „postępuje” bardzo szybko

Jeśli czujesz, że wszystko rozwija się w olbrzymim tempie i twój partner zaczyna rozmowy na temat wspólnego zamieszkania, jakiegokolwiek zobowiązania lub małżeństwa, trzeba być ostrożnym. Oczywiście, to zawsze miło usłyszeć, że osoba, którą kochasz nie boi się zaangażowania i pragnie dzielić się z tobą resztę swojego życia. Ale czasami warto zaufać swoim instynktom. Jeśli uważasz, że wszystko dzieje się za szybko, musisz dobrze przemyśleć tę relację. Złe związki często zaczynają się od intensywnej namiętnej miłości, ale nigdy nie mają szczęśliwego zakończenia.

Twój partner jest ci całkowicie oddany

Kto nie lubi czuć się kochanym? Idealny partner, zasypujący cię dowodami miłości i oddania wydaje ci się prawdziwym skarbem. A jednak, gdy wpadniesz w jego sieci, bardzo trudno będzie ci się z nich wydostać. Szybko okaże się, że musisz robić to, o co cię prosi, że zaczynasz czuć się przymuszana, że akceptujesz zachowania i sytuacje, które tak naprawdę są dla ciebie niekorzystne. Nie zastanawia cię, że on naprawdę rzucił wszystko, by skoncentrować się jedynie na tobie?

Daje ci milion obietnic przyszłości

Wszyscy lubimy myśleć o przyszłości naszego związku, kiedy dobrze się z kimś rozumiemy. Jeśli jednak dopiero co poznałaś swojego partnera, a on już obiecał ci, że nigdy niczego ci przy nim nie zabraknie, że on o wszystko zadba, a ty nie będziesz musiała o nic się martwić, niech zapali ci się światełko ostrzegawcze. Te wszystkie obietnice są głównie odbiciem jego własnych pragnień.

Jednym z wczesnych oznak złego związku jest gotowość drugiej osoby do kontrolowania ukochanej poprzez obietnice, które prawdziwe korzyści przynoszą tylko jednemu z partnerów.

On chce ciebie tylko dla siebie

Bardzo miło jest czuć się pożądanym i ważnym dla naszego partnera. Jeśli jednak ukochany nie pozwala ci spędzać czasu z przyjaciółmi i rodziną, tłumacząc, że wasz związek jest najważniejszy, oznacza to, że jest on zdecydowanie zbyt zaborczy.

Chorobliwie zazdrośni ludzie mają zwyczaj izolowania powoli swojej ofiary od jej pierwotnego otoczenia. To pozwala im przejąć kontrolę nad nią. Zazdrość może ukrywać się pod pozorami czułości lub pożądania. Ważne jest, abyś nadal była tą osobą, którą jesteś. Nie odcinaj się od swoich kręgów społecznych, tylko dlatego, że twój partner cię o to prosi.

Stale cię „poprawia”

Jest to normalne, ponieważ osoba „nadużywająca” chce przejąć kontrolę nad sytuacją. Twój partner nie lubi niektórych twoich postaw i daje ci o tym znać, ponieważ uważa je za nieodpowiednie. Te „poprawki” są często niedostrzegalne na początku, ale stopniowo coraz bardziej bolesne. Doprowadzą do poczucia braku akceptacji, do frustracji i poczucia winy.


Na podstawie: amelioretasante.com


Osiem niewiarygodnych cech ludzi urodzonych w październiku

Redakcja
Redakcja
3 października 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic

Jest już październik, a wraz z nadchodzi chłód, deszcze, krótsze dni. Czy wiecie, że urodzeni w październiku są wyjątkowymi ludźmi, niewielu ma tak silne cechy charakteru jak oni.

Oto osiem niewiarygodnych cech ludzi urodzonych w październiku

Są bardzo uroczymi, charyzmatycznymi i romantycznymi duszami

Urodzeni w październiku są niezwykle charyzmatyczni. Mają zdolność zdobycia każdego serca. Ich charyzma, a także czarująca i magnetyczna osobowość przyciągają ludzi. Mają pozytywny wpływ na każdego, kogo spotykają, są jak kula energii. To pewne siebie osoby, którym można pozazdrościć ich osobowości.

Jeśli twój partner urodził się w październiku, masz szczęście, ponieważ będzie cię kochać do końca życia.

Są uczciwi, wierzą w sprawiedliwość i harmonię

Ci, którzy urodzili się w październiku, są bardzo szczerzy, prawda jest dla nich jedną z głównych wartości. Mają także szósty zmysł do wykrywania kłamstw, na odległość potrafią poznać fałszywych ludzi. Ponieważ są uczciwi wobec ciebie, oczekują tego samego od innych.

Wierzą w sprawiedliwość i w to, że nic nie dzieje się bez przyczyny, ma swój ustalony porządek.

Są ugodowi i gościnni

Kochają spokój, mają bardzo pokojowe usposobienie, co sprawia, że raczej w swoim życiu nie posiadają wrogów. Urodzeni w październiku rzadko podnoszą głos i tracą panowanie nad sobą. Znani są również ze swojej troskliwej gościnności. Łatwo nawiązują znajomości, ze względy na swoje radosne podejście do życia.

Są emocjonalnie inteligentni

Ludzie urodzeni w październiku  znani są ze swojej spokojnej natury i świadomości własnych emocji. Ich poczucie empatii jest naprawdę na wysokim poziomie.

Są marzycielami 

Urodzeni w październiku to jedni z największych marzycieli. Często postrzegają świat przez różowe okulary, dlatego często jest im bardzo trudno zachować równowagę  między życiem zawodowym, osobistym, emocjami a finansami.

Kochają wyzwania

Dobrze sobie radzą w zawodach związanych z nieruchomościami, jedzeniem, giełdą, dekoracją wnętrz. Muszą jednak się skupić, aby wydobyć swoją wewnętrzną wytrwałość i intuicję. Lubią podejmować wyzwania i rzucać je  innym. Są w stanie daleko się posunąć, żeby wygrać wyścig. Można to zauważyć nawet w najmniejszych zadania dnia codziennego.

Wydają dużo pieniędzy

Są trochę nieostrożni, jeśli chodzi o pieniądze. Wydają dużo nie tylko na siebie, ale także na innych. Urodzeni w październiku nie wierzą w drobne prezenty – im większe, tym lepiej!

Są optymistami

Nigdy nie tracą nadziei, wciąż próbują i zawsze osiągają swoje cele. Ponieważ ich optymizm jest wyjątkowo zaraźliwy, mogą być dobrymi liderami zespołów, którzy potrafią motywować innych swoim pozytywnym nastawieniem, zwłaszcza, gdy natrafiają na trudności.


źródło: Amerikanki


Zobacz także

Cztery supermoce, które daje ci toksyczny związek. Dobrze je wykorzystaj

Marzę, że zasypiam przy właściwej kobiecie…

Zaufanie w związku

Zaufanie w związku to podstawa udanej relacji. Jak rozpoznać, że go brakuje?