Ten zapach za mną chodzi… Czyli, jak dobieramy się w pary?

Karolina Krause
Karolina Krause
10 stycznia 2017
Fot. iStock/shironosov
 

Podczas, gdy my staramy się odkryć, na czym polega sekret długotrwałego związku, albo jakie cechy i zachowania partnerów mają na to wpływ, naukowcy już znaleźli na to odpowiedź! Nie od dziś wiadomo, że miłość rządzi się swoimi prawami, a jednym z nich jest właśnie zapach!

Okazuje się, że w trakcie poszukiwań partnera idealnego, wygląd tylko pozornie ma istotne znaczenie. Badania naukowe dowodzą, że znacznie ważniejszą rolę odgrywa tutaj nasz nos, który reaguje na feromony. Można powiedzieć, że feromony wysyłają do mózgu sygnały, pomagające nam w wyborze partnerów, których genom różni się od naszego. Oczywiście wszystko to dzieje się poza naszą świadomością, a w praktyce oznacza to tyle, że nieświadomie wybieramy sobie na partnera tego mężczyznę, z którym możemy mieć zdrowe dzieci.

Fot. iStock/Stas_Uvarov

Fot. iStock/Stas_Uvarov

Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że wasza miłość wcale nie wynika ze wzajemnego zrozumienia czy fascynacji. Oczywiście są to czynniki bardzo ważne, ale jak się okazuje wcale nie kluczowe. Całkiem możliwe, że jesteście razem, bo po prostu „zakochaliście się” w swoich zapachach. Jako że zapach ulega ciągłej zmianie w trakcie całego życia, niektórzy ludzie mogą po pewnym czasie się rozstać. Ma to związek z aktualnym stanem hormonów, które z kolei wpływają na skład feromonów.

Może warto by się zastanowić, czy nie lepiej byłoby zdać się na Matkę Naturę i pozwolić jej działać. Kto wie… może dzięki niej znajdziemy miłość na całe życie? Choć osobiście wolałabym wierzyć, że mam jednak coś do powiedzenia w tej sprawie. 🙂


Źródło: focus.pl


To nie Malediwy, tylko Polska… Będziecie zaskoczeni tym, gdzie znajduje się ten piękny hotel

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 stycznia 2017
Fot. Materiały prasowe
Następny

Święta, koniec roku i te nawracające myśli… „a może by tak wybrać się gdzieś…”. Naładować baterie, dobrze zacząć nowy rok, zrestartować się i zacząć wiele od nowa, lepiej, inaczej. Przemyśleć wszystko i coś zmienić.  

Przeglądając setną reklamę okazyjnej wycieczki „do raju” (wymagającej jednak wzięcia dłuższego urlopu), po serii westchnień: „eh, może innym razem, a może w wakacje” udało nam się trafić na prawdziwą perełkę. Zdjęcia od razu nas urzekły, ale Hotel Odyssey wcale nie znajduje się na końcu świata. Ba! nie leży również nad tłocznym polskim morzem, ani w obleganym zimą Zakopanem. Ciekawe jesteście, gdzie można znaleźć relaks w wersji all inclusive?

Zobaczcie koniecznie te zdjęcia!

Te fantastyczne trójwymiarowe rysunki wywołają uśmiech na waszej twarzy! A może sami się zainspirujecie?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 stycznia 2017
Fot.Screen/Instagram/huskmitnavn1

Husk Mit Navn to duński artysta, który tworzy prawdziwe kreskówki 3D, i to tylko i wyłącznie przy pomocy wyobraźni oraz … jednej kartki papieru. Efekt końcowy – rewelacyjny. Obejrzyjcie koniecznie, może zainspirujecie się do stworzenia własnych animacji. Wystarczy fantazja i kilka, prostych sztuczek…

Zajrzyjcie koniecznie na konto tego zdolnego artysty na Instragramie.

 


Zobacz także

Jak nosić białe dżinsy, kiedy masz kilka kilogramów więcej? Poznaj kilka zasad, dzięki którym będziesz wyglądać kobieco i seksownie

Kaja Śródka

Porzuć bycie szarą myszką, bądź królową! Kaja Śródka radzi, jak ubierać się po królewsku

Plażowicze z piekła rodem. 10 nadmorskich koszmarów, których nie chcesz spotkać na urlopie