On nagle się od ciebie oddalił, a ty czujesz, że coś jest nie tak. Co możesz zrobić?

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
13 października 2017
Fot. iStock/nd3000
Fot. iStock/nd3000
 

Wydawało ci się, że wszystko między wami jest „OK”. Jasne, jak każda para macie czasem gorsze dni. Są spięcia, awantury. W końcu wciąż się docieracie, a każde z was próbuje przeforsować swoje zdanie. Intensywne, silne emocje czy nawet ciskanie piorunami, najczęściej świadczą o dużym zaangażowaniu w relację. Co jednak zrobisz, gdy któregoś dnia zauważysz, że on stał się jakiś taki milczący, wycofany, zamknięty w sobie?

Ewidentnie się zdystansował. Widzisz, że nie rozmawiacie tak otwarcie, jak kiedyś. Szczerego, dźwięcznego śmiechu też jakby mniej. Pierwsze, co w takiej chwili przychodzi ci na myśl? W jego życiu pojawiła się inna. Niekoniecznie. Mężczyźni czasem oddalają się od z nas z bardzo prozaicznych powodów. Niekiedy należy dać im spokój i przestać nagabywać, innym razem trzeba postawić na stanowcze rozwiązania. Czasem bolesne dla obu stron.

Ciśnienie

Jesteście razem i jest wam ze sobą dobrze na tyle, że zaczynasz planować wspólną przyszłość. To moment, w którym niektórzy faceci, z powodu silnej presji, często nieświadomie się wycofują. Boją się zmian i poważnych deklaracji. Jeżeli zauważyłaś, że twój facet coraz bardziej zamyka się w sobie, gdy zaczynasz mówić o rodzinie, ślubie, dzieciach, przystopuj i zacznij go obserwować. Być może to jeszcze nie ten moment. Ale może też okazać się, że wasze wizje się nie pokrywają. Jedno jest pewne – pod wpływem presji oddali się od ciebie jeszcze bardziej.

Stres

Tak, my kobiety potrafimy ogarniać jednocześnie wiele spraw. Mężczyźni natomiast z reguły skupiają się na jednym problemie i angażują wszystkie siły do wyjścia z opresji. Najczęściej stresują się pracą, ale przejmują się też relacjami ze swoimi rodzicami czy rodzeństwem. Jeżeli zauważyłaś, że nie poświęca ci tak wiele uwagi, jak wcześniej lub ciągle gdzieś ucieka myślami, zapytaj go po prostu czy nie ma problemów w pracy. Jeśli tak, pozwól mu działać i nie atakuj.

Pewność

Faceci uwielbiają zdobywać. Teraz, gdy jesteście już razem, on wie, że będziesz zawsze wtedy, gdy będzie cię potrzebował. Już nie musi starać się i zabiegać, więc… jest nieco znudzony. To nie do końca tak, że przestaje się tobą interesować. Po prostu wie, że nie musi już tak się prężyć i może zająć się innymi sprawami. W takiej sytuacji nie pozostaje ci nic innego, jak sprawić, by znów zaczął o ciebie zabiegać. Odrobina zazdrości dobrze wam zrobi. Nie zapomnij jednak, że i ty powinnaś odrobić pracę domową – zacznij uwodzić, kusić i flirtować z nim.

Rozterki

Być może on nie jest pewny, czy jesteś „tą jedyną”. My również przeżywamy przecież takie rozterki. Owszem, jest miłość, zaangażowanie, pożądanie, przyjaźń i bezpieczeństwo. Mimo to wciąż mogą pojawiać się (zarówno w twojej, jak i jego głowie) pytania z serii – czy to aby na pewno ta/ten? Czy chcę z nią/nim spędzisz resztę życia? Czy podjąłem/am dobrą decyzję? Chociaż jest to bolesne, musisz się pogodzić z tym, że takie rzeczy zaprzątają czasem jego myśli. Co więcej, wcale nie musi dojść do wniosku, że popełnił błąd, wiążąc się z tobą.

Zabawa

Być może już od początku byłaś dla niego tylko „opcją”, a nie „priorytetem”. Jasne, dobrze się razem bawiliście, seks też był całkiem niezły. Nigdy jednak nie planował niczego na dłużej. Na pewno też nie chciał, by relacja ta przerodziła się w poważny związek. Jeśli jego wycofanie wynika ze strachu przed twoim zaangażowaniem, którego on przede wszystkim NIE CHCE, czas się rozstać.

Niska samoocena

Mężczyzna, który nie czuje się potrzebny, przestaje być aktywny w związku. Skoro ty doskonale sobie ze wszystkim radzisz i jesteś samowystarczalna, po co on ma się starać? Ty i tak tego nie zauważysz. On albo zamknie się w sobie, by nie narazić się na kpinę i odtrącenie albo pójdzie tam, gdzie ktoś będzie go potrzebował.

Koniec

Nagle zauważasz, że już jakiś czas temu przestał cię całować i dotykać. Rzadziej opowiada ci o swoich sprawach, nie pyta już jak minął ci dzień. Możliwe, że on już podjął decyzję za was oboje, a teraz tylko oswaja cię z rozstaniem, które nieuchronnie się zbliża. Albo inaczej – chce zwalić na ciebie winę i spowodować, byś to ty zakończyła ten związek. Żebyś to ty była stroną, która wszczyna awantury i ma pretensje. Tak, czas na poważną rozmowę.

Pożądanie

Być może przestałaś go pociągać. To smutne, ale zdarza się częściej niż myślisz. Z reguły wtedy, gdy pojawia się na świecie dziecko, ty zaczynasz realizować się w roli matki, a on widzi cię w innym świetle. To czas, by na chwilę się zatrzymać i zastanowić, jak moglibyście poprawić swoje relacje. Co zrobić, by wyjść z kryzysu i wspólnie pielęgnować związek, który stworzyliście. To nie jest tak, że facet, którego partnerka przestała pociągać, natychmiast leci w ramiona innej. On to naprawdę przeżywa i często demonstruje poprzez dystans i wycofanie.

Ludzie, którzy są ze sobą naprawdę blisko, szybko zauważą, że w związku coś nie gra. Widzą zmiany w zachowaniu drugiej osoby. Kluczem do sukcesu jest szybka reakcja. Zamiast bagatelizować niepokojące sygnały – a wycofanie się do nich zalicza – powinniśmy czym prędzej usiąść przy stole i porozmawiać. Nawet jeśli przyczyna okaże się błahostką, lepiej nie pozwolić jej osiągnąć rozmiaru problemu nie do przeskoczenia.


 

Na podstawie: Love Panky


Mężczyzna czy kobieta? To, co widzisz na tym obrazku, powie ci wiele o twojej obecnej sytuacji i o tym, co wydarzy się w niedalekiej przyszłości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 października 2017
Fot. Screen/Twitter/lasikplus
Fot. Screen/Twitter/lasikplus
 

Gotowi na małe rozluźnienie? Psychologowie twierdzą, że za pomocą tego prostego testu można sprawdzić, jakie życiowe zmiany są ci najbardziej potrzebne. Wystarczy tylko odpowiedzieć na jedno pytanie…

Przyjrzyjcie się tej iluzji optycznej. Którą postać dostrzegliście jako pierwszą? Interpretację znajdziecie pod rysunkiem.

 

Interpretacja

Twarz kobiety

Jeśli jesteś kobietą i najpierw dostrzegłaś twarz kobiety, możesz przygotować się na jakieś szczęśliwe wydarzenie w niedalekiej przyszłości. Dziewczyna z obrazka patrzy w górę, ty również patrzysz w niebo z nadzieją w sercu. Jesteś zadowolona z tego, kim jesteś i w pełni siebie akceptujesz. To twój czas.

Jeśli jesteś mężczyzną i widzisz twarz kobiety, to może oznaczać, że właśnie teraz chciałbyś znaleźć życiową partnerkę.  Być może jesteś w związku, który nie daje ci szczęścia. Nadszedł czas, aby zrozumieć, że pora ruszyć dalej. Skup się na bardziej na twoim życiu zawodowym, miłość pojawi się sama, nieproszona.

Twarz mężczyzny

Jeśli jesteś kobietą i najpierw dostrzegłaś twarz mężczyzny, symbolizuje to twoje pragnienie znalezienia odpowiedniego partnera lub rychłe spotkanie z kimś, kto mógłby nim być. Twarz mężczyzny zwiastuje zmiany w życiu miłosnym – zdrową, dobrą relację, dokładnie taką jakiej potrzebujesz.

Jeśli jesteś mężczyzną i widzisz twarz faceta, możesz mieć jakieś zmartwienie związane z mężczyzną w pracy, w rodzinie, w grupie, do której wspólnie należycie. To coś, co zbija ci sen z powiek. Pora nieco wyluzować, odpuścić i nie marnować na to dłużej cennej energii.

 

 


Kto zostanie Położną na medal?

Redakcja
Redakcja
13 października 2017
Fot. iStock / SolStock
Fot. iStock / SolStock

Ciąża to czas, kiedy kobieta skupia się na sobie i swoim dziecku. Przez dziewięć miesięcy nie myśli o niczym innym tylko o tym, by urodzić zdrowego i pięknego malucha. Dba o siebie, rozmawia z brzuszkiem, ogląda swoje dziecko na USG. Kiedy przychodzi moment porodu, do tego magicznego duetu dołącza położna, osoba, która pomaga i prowadzi kobiety przez ten ważny dla nich okres. Już dziś każda mama może podziękować swojej położnej i zagłosować w plebiscycie „Położna na Medal”.

Do 31 lipca br. trwały zgłoszenia położnych do konkursu, a finalnie nominowanych zostało 425 kandydatek z całej Polski. Do dziś oddano łącznie 11409 głosów na nominowane położne. Pozostały niespełna 3 miesiące na głosowanie, które trwa do 31 grudnia br. na stronie kampanii www.poloznanamedal2017.pl

„Przyjście na świat dziecka jest dla każdej mamy czymś magicznym. Chwila, w której pierwszy raz tuli do siebie swoje dziecko, jest czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Jednak zanim nastąpi ten oczekiwany moment, to dzięki wiedzy, umiejętnościom i doświadczeniu położnej oraz indywidualnemu podejściu, czas spędzony w szpitalu powinien być dla kobiety komfortowy i bezpieczny. Kampania Położna na medal ma na celu wyłonienie trzech najlepszych i najbardziej zaangażowanych położnych w kraju. To świetny moment na to, aby każda kobieta mogła podziękować i zarekomendować położną, która zasługuje na medal.” – mówi Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, pomysłodawcy i organizatora kampanii Położna na medal.

Dzięki takim działaniom kampania buduje świadomość społeczną na temat roli położnej w życiu kobiet i ich dzieci, opieki okołoporodowej i ich wychowywania, a młode mamy znają swoje prawa i wiedzą jak odpowiednio przygotować się na bycie mamą.

Materiał_Heima_PR

„Zawód położnej wymaga poświęcenia. Dobra położna jest w pracy tak naprawdę zawsze i ma nieustanny kontakt ze swoimi pacjentkami. Zbudowanie dobrych relacji z kobietą da jej poczucie, że położna, która prowadzi ją w najważniejszym okresie jej życia – w okresie ciąży – jest dla niej również wsparciem i przyjacielem. Mamy i przyszłe mamy czują się pewniej gdy wiedzą, że w każdej chwili mogą zwrócić się do położnej po poradę, kiedy pojawią się wątpliwości. Kampania Położna na medal pomaga budować tę świadomość i zaufanie” – mówi Arleta Kwiatkowska-Król, laureatka i Ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Patronat honorowy nad czwartą edycją kampanii objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Partnerami merytorycznymi zostali: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni. Mecenasem kampanii jest marka Alantan Plus.


Trzecia edycja kampanii Położna na medal_Partnerzy merytoryczni

Położna na Medal to prowadzona od 2014 roku kampania społeczno-edukacyjna zwracająca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Istotną kwestią kampanii jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej, czwartej edycji konkursu przyjmowane były od 1 kwietnia do 31 lipca 2017 r. Głosy na nominowane położne można oddawać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2017 roku. Oddawanie głosów odbywa się na stronie www.poloznanamedal2017.pl

Patronat honorowy nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronat merytoryczny sprawują: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni. Mecenasem kampanii jest marka Alantan Plus.


Zobacz także

Czym różnią się niezwykli ludzie od tych zwykłych? 7 różnic, które wpływają na nasze życie

Czym różnią się niezwykli ludzie od tych zwykłych? 7 różnic, które wpływają na nasze życie

Fot. iStock/vadimguzhva

Ledwie zauważalne nawyki, które każdego dnia niszczą wasz związek

Fot. iStock / martin-dm

9 oznak mówiących o tym, że stałaś się więźniem własnego umysłu