Go to content

10 sygnałów, że spędzacie zbyt wiele czasu razem i czym to grozi dla związku

Fot. iStock/filadendron

Budzisz się i pierwsze co widzisz, to jego twarz. Szykujecie wspólne śniadanie, może idziecie pobiegać, potem szybki prysznic. Oczywiście ramię w ramię. Zawsze jesteście razem, rzadko spotykacie się z przyjaciółmi. Przecież sami dla siebie jesteście najlepszymi przyjaciółmi. Jeśli nie zrobicie sobie chwili przerwy na samodzielny oddech, może to poważnie zaszkodzić waszej relacji.

Dlaczego niezdrowo jest spędzać ze sobą zbyt wiele czasu

Nawet jeśli jesteście parą, nadal są waszym życiu rzeczy, które trzeba zrobić samemu, są momenty, które wymagają samotności i samodzielności. Oto kilka powodów, dla których ciągłe przebywanie ze sobą może być szkodliwe dla związku.

1. Zanim poznałaś swoją drugą połówkę, byłaś samodzielna i niezależna,  w zbyt „ciasnym” związku zatracasz to

Miałaś swój styl życia, swoją codzienną rutynę, swoje pasje, swoje ulubione potrawy, ulubione programy w telewizji, własne marzenia i aspiracje. W związku dwojga osób w większości z tych kwestii, potrzeba kompromisów. Do jakiego stopnia? Nigdy aż tak, żeby zapomnieć kim się naprawdę jest. Zadaj sobie pytanie, dlaczego twój partner zakochał się właśnie w tobie. Byłaś kiedyś odrębną osobą, zadowoloną z własnych osiągnięć i własnej ciężkiej pracy. Nie zapominaj kim naprwdę jesteś.

2. Zaczynasz zauważać szczegóły, które cię drażnią

Dłubanie w nosie, dziwne natręctwa… Nie wszystko, co zobaczysz ci się spodoba. Ale też naprawdę nie musisz o wszystkim wiedzieć. Zazwyczaj małe szczegóły doprowadzają nas do szewskiej pasji. Kiedy jesteście ze sobą bez przerwy o wiele łatwiej je zauważyć. I o wiele szybciej ma się ich dość…

3. Wszyscy potrzebujemy przestrzeni

To nie banał, to prawda. Każdy potrzebuje „sam na sam” ze sobą, choćby po to, by usłyszeć własne myśli, zastanowić się nad sobą, nad związkiem, nad tą miłością, która wiąże tak mocno, że czujemy się zobowiązani być szczęśliwi. Ale czy naprawdę nimi jesteśmy?…

4. Zbyt bliskie relacje odbijają się na waszym życiu zawodowym

Oboje powinniście rozwijać swoje kariery indywidualnie, niezależnie od poczynań drugiej strony. Z pewnością macie inny sposób pracy i organizowania się. Indywidualne sukcesy pozytywnie wpływają na wasze samopoczucie i poczucie wartości. Prawda jest brutalna: zbyt wiele czasu spędzanego razem, hamuje rozwój osobisty i zawodowy.

5. Twój partner nie jest twoim jedynym przyjacielem

Zanim się pojawił, miałaś całkiem udane życie towarzyskie, znajomych, kilku dobrych przyjaciół. Gdzie oni są teraz? Nie izoluj się. Wiesz, że twój partner będzie dla ciebie zawsze, gdy będziesz go potrzebować, ale to nie znaczy, że nie potrzebujesz też innych. Na przykład w razie kłopotów w twoim związkowym raju…

6. Twoi bliscy tęsknią za kontaktem z tobą

Masz rodziców i rodzeństwo, siostrzeńców i siostrzenice, wujków, ciotki i kuzynów. Miałeś ich zanim weszłaś w ten związek, prawda? I gdzie oni są teraz?  Twój partner nie jest twoją jedyną rodziną i nigdy, w żadnym wypadku nie powinien wymagać od ciebie tego, żebyś tak właśnie myślała.

7. Różnicie się, ale staracie się tego nie zauważać

Ty lubisz ostre potrawy, twój partner woli mdłe.  Więc przygotowujecie coś „pomiędzy”. Ale czy wasze kompromisy mogą trwać wiecznie? Naprawdę można żyć w harmonii różniąc się od siebie. To jest o wiele bardziej rozwijające dla związku. Trzeba jednak chwili dla siebie, by przypomnieć sobie co się naprawdę lubi, czego pragnie. Ale jak to zrobić, gdy ciągle jesteście razem?…

8. Wspólny czas ogranicza wam możliwość rozwijania waszych pasji, gdy są one różne

Spędzając cały swój czas razem nie możecie poświęcić go na to, co daje wam poczucie szczęścia i satysfakcji. Indywidualnego poczucia szczęścia i satysfakcji.

9. Nie dajecie sobie szansy, by za sobą zatęsknić

A tęsknota jest ważna dla dobrych emocji w związku. Kiedy tęsknisz, bardziej doceniasz partnera i jego obecność. Jesteś bardziej wyrozumiała dla jego niedoskonałości i bardziej skłonna akceptować drobne wady.

10. Uzależniacie się od siebie

Bycie razem 24/7 w końcu sprawia, że łatwo można stać się zależnym od drugiej osoby. Zależność w miłości nie jest złą rzeczą, o ile potrafimy ją kontrolować. Co zrobisz, jeśli wasz związek się rozpadnie? Jak poradzisz sobie z rozstaniem? Jak odpowiesz sobie na pytanie: Czy będę potrafiła żyć bez niego? Czy to pytanie napawa cię takim lękiem, że reagujesz na nie skrajnymi emocjami?

Miłość jest piękna, o ile pozostajemy w niej wierni samym sobie i … autentyczni.


Źródło: lovepunky.com