Go to content

Twoje zdrowie szwankuje? Sprawdź czy nie cierpisz z powodu zakwaszenia organizmu

Zła dieta i brak ruchu może powodować zakwaszenie organizmu. Należy temu przeciwdziałać, zanim wystąpią przykre, zdrowotne kosnekwencje
Fot. Pixabay / SplitShire / CC0 Public Domain

Dopóki dopisuje zdrowie, nie zastanawiasz się nad równowagą kwasowo-zasadowej twojego organizmu. Jednak gdy pojawiają się pierwsze kłopoty zdrowotne, nie wskazujące na konkretne schorzenie, zaczynasz szukać przyczyn. Przede wszystkim powinnaś zwróć uwagę na to, czy nie dotyczy ciebie problem zakwaszenia organizmu.

Czym jest zakwaszenie i dlaczego zagraża naszemu samopoczuciu i zdrowiu?

Zakwaszenie organizmu jest stanem, podczas którego dochodzi do zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Długotrwałe zakwaszenie może doprowadzić do zaburzeń fizjologicznych procesów regulacyjnych, w wyniku czego pojawiają się niepokojące objawy:

Przewód pokarmowy – ostre lub przewlekłe stany zapalne błony śluzowej żołądka, grzybica jelit, zaparcia, problemy trawienne, uczucie pełności, wzdęcia, schorzenia pęcherzyka żółciowego.

Mięśnie, stawy – dna moczanowa (kwas moczowy), bóle mięśni (kwas mlekowy), uszkodzenia dysków międzykręgowych, ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa, osteoporoza, zapalenie stawów, reumatyzm.

Skóra, włosy, zęby wypadanie włosów, kruche paznokcie, próchnica, paradontoza, atopowe zapalenie skóry, zakażenia grzybiczne, trądzik u nastolatków i dorosłych, problemy z cerą, cellulitis.

Układ metaboliczny – nadwaga, napady wilczego głodu, nagły głód słodyczy, cukrzyca, kamienie nerkowe, podwyższony poziom cholesterolu.

Układ sercowo-naczyniowy -nadciśnienie, przedwczesne zwapnienie, choroby naczyń krwionośnych, nieprawidłowe ukrwienie rąk i nóg, zawroty głowy, migreny, zawał serca.

Cały organizm – chroniczne bóle, depresja, zmniejszona wydolność organizmu, ogólne złe samopoczucie, niezdolność do radzenia sobie ze stresem, obniżenie popędu płciowego, przetrenowanie u sportowców, szybkie męczenie się, osłabienie bariery immunologicznej.

Może się wydawać, że zaburzenie równowagi nie jest najgorszym co może się zdrowemu człowiekowi przytrafić, ale to mylne założenie. Przewlekłe zakwaszenie może spowodować rozwoju kwasicy (zaburzenia wynikającego z dysfunkcji organów regulacyjnych np. nerek), będącej stanem niebezpiecznym dla życia człowieka i wymagającym szybkiego leczenia. Im dłużej w organizmie panuje kwaśny odczyn, tym gorzej, ponieważ stopień zakwaszenia pogłębia się wraz z wiekiem, na skutek spadku funkcji nerek.

Istnieją czynniki przyspieszające zakwaszanie organizmu:

  • Nadwaga i brak ćwiczeń fizycznych, nadmierny wysiłek lub niewłaściwy treningu fizycznego (powstaje kwas mlekowy)
  • Spożywanie nadmiernej ilości białek zwierzęcych, węglowodanów, tłuszczu i cukru – w wyniku przemian tych składników powstaje kwas węglowy, który w większości jest usuwany w postaci dwutlenku węgla przez płuca, ale nadmiar pozostaje w organizmie
  • Uzależnienie od alkoholu, nikotyny, kofeiny
  • Niedostateczna ilość produktów alkalizujących w diecie, szczególnie zawierających w składzie wapń, posts, magnez i sód
  • Nadmierna fermentacja jelitowa spowodowana niewłaściwą dietą, stosowanie kuracji odchudzających, przyjmowanie zbyt małej ilości płynów i szybkiego tempa życia.
  • Uszkodzenia komórek spowodowanego niedoborem tlenu, zaburzeń procesów wydzielania kwasów
  • Choroby zakaźne przebiegające z gorączką, upośledzenie funkcji nerek, przemiany materii, takich jak cukrzyca i wiele innych.

Zakwaszenie zagraża każdemu, wprowadź więc profilaktykę

Najważniejsza jest modyfikacja diety, zanim nastąpi zachwianie równowagi kwasowo – zasadowej. Pij odpowiednią w stosunku do masy ciała ilość płynów- szczególnie wodę mineralną, ogranicz spożycie wieprzowiny oraz cukru i soli. Wprowadź owoce i warzywa do jadłospisu, przygotowuj więcej sałatek oraz owocowo-warzywnych koktajli. Wykorzystuj zioła i naturalne przyprawy w kuchni. Pamiętaj, że istotne jest zjadanie posiłków o regularnych porach, unikanie nadmiernego spożycia alkoholu, nikotyny i kofeiny. Rozsądna aktywność fizyczna oraz zmniejszenie stresu, dobrze wpłynie na stan organizmu. Bardzo istotne, szczególnie w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia, jest właściwe oddychanie. Ponadto, by skuteczność działań profilaktycznych była większa, wprowadź do diety Proszek Zasadowy.

Proszek Zasadowy Langsteiner przywróci równowagę kwasowo-zasadową

Aby zwiększyć działania zasadotwórcze w diecie, poza zmniejszeniem ilości produktów zakwaszających, dobrze jest spożywać Proszek Zasadowy Langsteiner, który odkwasza i oczyszcza organizm. Utrzymuje on prawidłowy metabolizm energetyczny, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a także pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Pozwala na skuteczną profilaktykę oraz przywrócenie równowagi przy jej zaburzeniu, dzięki swojemu składowi. Proszek zawiera nie tylko alkalizujące minerały, ale również oligofruktozę oraz niezwykle cenny pierwiastek śladowy, jakim jest selen. Dzięki temu,  preparat skutecznie neutralizuje kwasy w żołądku powodujące zgagę. Oligofruktoza odżywia „dobrą” florę bakteryjną, obniża poziom cholesterolu i daje poczucie sytości, co wspomaga odchudzanie. Obecny w składzie Proszku Zasadowego Langsteiner selen między innymi wspomaga system immunologiczny, układ krwionośny, prawidłową czynność serca i zdolność koncentracji. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Bez obaw mogą go przyjmować mogą go osoby dorosłe, w tym: kobiety ciężarne, często cierpiące z powodu zgagi, a nie mogące stosować innych konwencjonalnych leków, a także osoby ze schorzeniami nerek, w podeszłym wieku, osoby z nadwagą, chorobami reumatycznymi, diabetycy oraz sportowcy. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Aby dokonać zmiany na lepsze dla swojego samopoczucia i zdrowia, wystarczy 1 raz dziennie – najlepiej przed snem – 8 g (czubata łyżeczka od herbaty) rozpuścić w 250 ml płynu. Można zakupić również proszek w formie tabletek musujących oraz tabletkach. Nie ma ograniczeń co do długości prowadzenia kuracji, a w efekcie zyskana równowaga pozwoli na lepsze i zdrowsze życie.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


 

Wpis powstał we współpracy z firmą Langsteiner