Go to content

Kilka, czasem dziwnych nawyków, które znacznie przedłużą ci życie

Fot. iStock/SrdjanPav

Jeśli zależy ci na tym, by jak najdłużej pozostać w dobrym zdrowiu, ale nie chcesz pozbawiać się życiowych przyjemności, to mamy dobrą wiadomość: istnieje naukowo potwierdzone wyjście z sytuacji. Najmądrzejsze umysły świata odkryły niecodzienne, ale przyjemne nawyki, które mogą pomóc nam jak najdłużej zachować zdrowie i radość. A nawet przedłużyć ci życie!

Najlepszy czas na spanie to czas między 22 a 6 rano

Chińscy lekarze opracowali całą teorię, która wyjaśnia, które organy najlepiej regenerują się o której godzinie i w jakim czasie i dlaczego spanie między godziną 22 wieczorem a 6 jest lepsze, jeśli chcesz żyć dłużej.

Na przykład układ odpornościowy zwalcza wirusy i usuwa toksyny z organizmu najsprawniej między 21 wieczorem a 23.  Wątroba regeneruje się aktywnie od 23 do 1 w nocy. Płuca oczyszczają się między 3 a 5 w nocy, dlatego w tym czasie możemy mieć lekki kaszel przez sen.

Ignorowanie ​​opinii innych

Naukowcy z USA twierdzą, że lekceważenie zdania innych oraz opinii publicznej może pomóc człowiekowi żyć dłużej. Kiedy zbyt często myślimy o reakcjach ludzi wokół nas, jesteśmy bardziej powściągliwi, mniej spontaniczni i częściej się denerwujemy. Te niuanse powodują, że ludzie stają się mniej szczęśliwi. Jak udowodnili naukowcy, nieszczęśliwa osoba żyje krócej.

Nie myj się zbyt często

Jeśli jesteś jedną z osób, które często lubią brać prysznic, może warto przemyśleć rzeczy. Lekarze z Cranley Clinic w Londynie udowodnili, że nieodpowiednie mydło w połączeniu z gorącą wodą pozbawia naszą skórę ochronnej warstwy. W dłuższej perspektywie warstwa ta staje się sucha i nie chroni już naszego ciała. Dlatego warto rzadziej brać prysznic.

Dentyści natomiast przekonują, że zbyt częste mycie zębów i używanie płynu do płukania ust może zaszkodzić szkliwu. Jest to szczególnie ważne, jeśli szczotkujesz je tuż po posiłku, ponieważ wiele produktów sprawia, że ​​szkliwo jest delikatniejsze, co sprawia, że ​​zęby łatwiej uszkodzić.

Jedz więcej pomidorów

Amerykańscy naukowcy z Tufts University w Bostonie doszli do wniosku, że można zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych o 26%, włączając pomidory do diety.

Według specjalistów, to wszystko dzięki przeciwutleniaczowi zawartemu w tych smakołykach.

Pozbądź się budzika

Jest to szczególnie ważne, jeśli dzwoni głośno i ma nieprzyjemny dźwięk. Pozbądź się też czajnika z gwizdkiem i wszystkiego, co jest niepokojące dla twoich uszu.

Japońscy naukowcy twierdzą, że u osób, szczególnie tych, które mają wysokie ciśnienie krwi, mają wyższe ryzyko zawału serca od nagłego głośnego hałasu. Co więcej, takie ostre odgłosy wpływają negatywnie na twój system nerwowy.

Jedz chrupiące pieczywo

Niemieccy biochemicy z Instytutu Żywienia Człowieka i Nauk o Żywności w Kilonii polecają nam jeść skórkę chleba. Zawarte w niej przeciwutleniacze zapobiegają rozwojowi raka jelita grubego i oczyszczają organizm. W skórce chleba znajduje się 8 razy więcej antyoksydantów niż w pozostałej części bochenka.


Na podstawie: brightside.me