Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, musisz przestrzegać tych 5 zasad

Redakcja
Redakcja
26 lutego 2018
Fot. istock / Yuri_Arcurs
Fot. istock / Yuri_Arcurs
 

Płaski brzuch jest marzeniem większości kobiet. Bardzo często nie akceptujemy swoich oponek wokół pasa, chcąc pozbyć się ich jak najszybciej. Żadne diety cud, czy wręcz ekstremalne głodówki nie zagwarantują trwałego efektu płaskiego brzucha. Nie uda się osiągnąć tego w tydzień, bo poza zrzuceniem nadmiernych kilogramów trzeba po prostu wzmocnić mięśnie. A tu drogi na skróty nie ma. 

Można natomiast w sposób mądry wprowadzić zmiany, które krok po kroku pozwolą osiągnąć założony cel.

5 zasad, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz mieć płaski brzuch

1. Nie skupiaj się tylko na brzuchu

Ćwicz całe ciało, nie koncentruj się wyłącznie na brzuchu. Treningi obejmujące różne partie mięśni dają lepszy efekt,  ponieważ aktywują większość mięśni, rozwijając siłę i ogólną sprawność ciała. Biegaj, pływaj, jednocześnie pamiętając o najważniejszym — mięśniach brzucha.

2. Pamiętaj o czasie dla regeneracji

Regularne ćwiczenia przynoszą doskonałe efekty, ale codzienne wykonywanie tych samych ćwiczeń prędzej zaszkodzi, niż pomoże. Wystarczy trenować 3 razy w tygodniu, by zauważyć efekty. Przerwy w treningu są potrzebne, by mięśnie miały czas na regenerację i wzrost. Przeciążone mięśnie są wyjątkowo narażone na kontuzje. Poza tym codzienna monotonia bez chwili odpoczynku obniża motywację do ćwiczeń.

3. Wzmacniaj mięśnie antagonistyczne i głębokie

Nie wolno skupiać się jedynie na mięśniach brzucha, robiąc wyłącznie osławione brzuszki. Ćwicz także plecy, które są mięśniami antagonistycznymi dla mięśni brzucha i wzmacniają cały korpus. Dzięki temu ciało poradzi sobie z cięższymi ćwiczeniami na brzuch, bez ryzyka kontuzji.

4. Jedz mądrze

Aby pozbyć się oponki z brzucha musisz zredukować liczbę kalorii i złego tłuszczu w diecie, sięgać po produkty zdrowe, dostarczając tym samym odpowiednią ilość witamin i minerałów organizmowi. Ogranicz produkty bogate w cukier i węglowodany, tłuste i wysoko przetworzone. Zapomnij o głodówkach, bo dopadnie cię efekt jo-jo i na nic twoje starania.

5. Nakarm białkiem mięśnie

Jeśli chcesz zobaczyć sześciopak na swoim brzuchu, musisz odpowiednio dokarmiać mięśnie. Dieta bogata w białko (kurczak, łosoś, jaja) pozwala mięśniom regenerować się po wysiłku i rosnąć. A im więcej mięśni, tym szybsze spalanie tłuszczu. Odpowiednia porcja białka pomaga zmniejszyć łaknienie i sprzyja nasilonemu wydatkowaniu energii.


 

źródło: myfitness.plpotreningu.pl


„Ktoś kiedyś powiedział – noc to pora kochanków”. Akcja #ListdoNiego

Listy do redakcji
Listy do redakcji
26 lutego 2018
listDOniegoakcja (1)
 

To nasza noc

Noc. A może już świt…? Wszystko jedno, mój kochany. Ale to dziś dostrzegam, że właśnie nocą na piedestale stoi dusza. Ktoś kiedyś powiedział – noc to pora kochanków. Stać nas na więcej, możemy więcej, pragniemy, czujemy, kochamy, chcemy być blisko… chcę być blisko Ciebie. Siedzę w dyżurce i myślę. Wszystkie dzieci śpią, moja ulubiona pani doktor również. Tylko ja czuwam. Rozmyślam. Myśli to zalążki słów. Czy kiedyś odważę się powiedzieć Ci to wszystko?

Kilka dni temu próbowałam stworzyć Twój obraz. Słowa ubrać w sens. Coraz trudniej jest mi pisać z głębi duszy. Czytałeś już kilka moich tekstów. Powiedziałeś, że przy kilku miałeś łzy w oczach. To był dla mnie ogromny komplement – poruszyć uczucia tak silnego i dorosłego mężczyzny jak Ty. Kiedyś pokażę Ci moje wiersze napisane w wieku nastoletnim. Od tego czasu niewiele się zmieniło w sferze moich emocji, może tylko jestem stabilniejsza, mniej rozchwiana. Jedyną osobą która czytała te wiersze jest mój były mąż, który ich nie zrozumiał. Może właśnie dlatego jest były. Nasze dusze nie zawarły porozumienia.

Słowa przestaną mieć znaczenie, gdy to już się stanie. Nic nie będzie miało znaczenia. Zniknie cały świat – a jednocześnie wszystko pozostanie na tym samym miejscu.
Obudzimy się rano. Wstanę zwabiona zapachem kawy. Albo… wyobrażeniem o jej zapachu? Ciebie może przy mnie nie być. Bo żyjemy blisko siebie, najbliżej jak się da – w końcu mamy jedną duszę. Ale nadal pozostajemy odrębnymi jednostkami. Wiem, że nie chcesz stracić swojej niezależności. Ja też tego nie chcę.

Gdzie wtedy będziesz? Na szczycie góry? Na pustyni? W kawiarni w jakimś egzotycznym kraju? Koło południa wyślesz mi swoje zdjęcie i opis miejsca,  w którym aktualnie przebywasz. Ja odeślę swoje zdjęcie z którymś z moich małych pacjentów. Przecież wrócisz ze swojej wyprawy. Będę czekać na Ciebie przed domem  – tak jak czekałam na Ciebie w Twoich wyobrażeniach, o których raz mi powiedziałeś. Raz. Tylko tyle wystarczyło abym ja też zachowała to wyobrażenie. Tak właśnie będzie. Oboje to wiemy.

Jesteś dla mnie wszystkim. Wszystko jest całym światem. Cały świat to Ty, więc jesteś wszędzie, oddycham Tobą i w Tobie zasypiam. Do Ciebie się modlę i Ciebie uwielbiam.  Jestem Tobą – Ty jesteś we mnie. Wszystko jest idealnie.

Chcę spać. Ile czasu potrzebuje ciało żeby się zregenerować? A dusza…? Czy to już ten czas? Czy to już nadchodzi? Czy jeśli ktoś nigdy nie był kochany, sam potrafi kochać? Czy Ty potrafisz kochać?

Powiesz – gdyby to był ten czas, nie zadawałabyś takich pytań. Ty wiesz wszystko – i jednocześnie prosisz mnie o wsparcie w podjęciu właściwych decyzji. To zaszczyt  móc towarzyszyć Ci w tej podróży. Ale ja też wiem sporo. Nauczę Cię tego wszystkiego, czego jeszcze nie potrafisz. Pokażę Ci to – ten świat, którego nigdy nie poznałeś, przez pół wieku swojego życia. Pokażę Ci miłość.

Poczekam jeszcze. Jestem cierpliwa. Może się zdrzemnę? Sen mi coś zdradzi. Podpowie. Ale czy właściwie potrzebuję podpowiedzi? Chyba wiem co powinnam robić. W końcu jestem kobietą.

 

Akcja #ListdoNiego

Napisz i wyślij do nas swój #ListdoNiego – i uwolnij słowa. Wybrane listy opublikujemy, a najlepsze wyznania nagrodzimy – a nagrody czekają bajeczne. 😉

Bądźcie z nami, oprócz waszych listów w ramach akcji ukażą się… różne miłosne sekrety. Gotowi na miłość?

Czekamy na wasze listy pod adresem: kontakt@ohme.plw tytule wiadomości wpisujcie: #ListdoNiego. Koniecznie podpiszcie się imieniem i nazwiskiem, a jeśli życzycie sobie publikację pod pseudonimem – napiszcie nam o tym!

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me .
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora i Sponsora konkursu swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Wysłanie tekstu jest równoważne ze zgodą na jego publikację oraz kontakt ze strony Oh!me w celu odbioru nagrody. Tekst powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem. Publikacja pojawi się pod wybranym przez autora pseudonimem bądź inicjałami. Prosimy o dołączenie informacji, jak chcecie zostać podpisani lub wyraźną informację, że chcecie by tekst pojawił się pod waszym imieniem i nazwiskiem.

Nagrody:

logo

2 x zaproszenie do Hotelu Afrodyta Business&SPA*

ohme konkurs karnet

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Karnet ważny do zrealizowania przez 3 miesiące od daty rejestracji (przyznania karnetu).

Kopia Panorama hotel z zewnątrz Afrodyta

Szampan&Sekrety_logo_beztła

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od poniedziałku do czwartku. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 500 PLN.**

IMG_5628

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Gold butelka wina, śniadanie dla dwojga i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 800 PLN.*, **

1 x  Bon Podarunkowy na nocleg dla dwóch osób w apartamencie dla zakochanych „Szampan i Sekrety” z wybranym wystrojem Pokoju Fantazji,  w dowolnie wybranym dniu od piątku do niedzieli. W pakiecie Platinum butelka szampana, śniadanie dla dwojga, zmysłowa niespodzianka i świeże płatki róż. Bon ważny do końca 2018 r. Wartość 1200 PLN.*, **

*Do nagrody przypisana jest dodatkowa nagroda pieniężna, przeznaczona na poczet pokrycia podatku dochodowego od wygranej w Konkursie. Dodatkowa nagroda pieniężna nie podlega wypłacie zwycięzcy i zostanie potrącona przez Sponsora oraz przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej w Konkursie zgodnie z art. 41 ust. 4 i 7 w zw. z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
** Realizacja bonu podarunkowego zgodnie z regulaminem „Bonu Podarunkowego Szampan i Sekrety”; regulamin zawierający informacje o sposobie zrealizowania wygranej zostanie przesłany laureatom

Hama - logo

3 x zestaw dobrej mocy dla dwojga od hama, składający się z:

 1. Hama Ładowarka bezprzewodowa „Magnetic Touch” do smartfonów (1 szt.)
  hama_magnetictoich2

  – Gwarantowana maksymalna szybkość ładowania dostosowana do urządzenia

  – Zoptymalizowany proces ładowania oszczędza akumulator i wydłuża jego trwałość

  – Ekskluzywne wzornictwo na wysoki połysk

  – Bezprzewodowe ładowanie smartfonów za pomocą technologii Qi

  – Obracany o 360° zacisk do mocowania na kratce wentylacyjnej w pozycji pionowej lub poziomej

 2. Hama Power Pack „Premium Alu”, 8000 mAh, antracytowy (1 szt.)

hama_premiumalu1

– Ładowarka Power Pack umożliwia mobilne zasilania energią

– Atestowane ogniwa gwarantują najwyższy standard bezpieczeństwa i najwyższą jakość

Akcja trwa od 05.02.2018 do 28.02.2018 roku.

Regulamin zabawy jest dostępny tutaj.


Mężczyźni manipulatorzy. Typowe zachowania na które musisz uważać, jeśli jesteś z natury łagodną i łatwowierną osobą

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 lutego 2018
Fot. iStock/svetikd
Fot. iStock/svetikd

Ilość zachowań manipulacyjnych, do których dochodzi w relacji między dwojgiem ludzi wiele mówi o poziomie toksyczności tego związku. Kiedy znajdujesz się w szczęśliwej i zdrowej relacji, powinnaś zawsze oczekiwać zaufania i wzajemnego szacunku. Nikt nie powinien nigdy znosić manipulacyjnego zachowania osoby, która rzekomo kocha. Jeśli twój partner naprawdę byłby w tobie zakochany, świadomie nie zrobiłby niczego, co mogłoby cię skrzywdzić. Nie wykorzystałby cię, by dostać to, czego chce. Mistrzowie grania na emocjach partnerki, do perfekcji doprowadzili sztukę ukrywania prawdziwych intencji i motywacji. Sprawnie wpędzają partnerkę w poczucie winy i – kiedy już upolują sobie ofiarę – nie chcą odejść.

Tylko dlatego, że jesteś z natury miłą i kochającą osobą, nie możesz po prostu założyć, że ludzie będą postępować tak samo wobec ciebie. Jesteś łatwym łupem dla manipulatora i powinnaś być bardzo ostrożna w miłości.

Typowe zachowania manipulatorów

Znajomość z nimi zawsze zaczyna się od „czarowania”

Manipulatorzy zdobywają zaufanie uwodząc swoim urokiem osobistym, którego zazwyczaj im nie brakuje. Słodkie słówka, czarujące gesty, „nienaturalne” komplementy i zbyt dużo zabiegania o twoje uczucia to sygnały ostrzegawcze. Potrafisz rozróżnić szczere zainteresowanie od manipulacji?

Kłamstwa pojawiają się już na samym początku

A on próbuje „zamazać” granice między tym, co prawdziwe, a tym co jest kłamstwem. Jeśli już na początku złapałaś go na jakichś „nieścisłościach”, zachowaj ostrożność. Nie będzie lepiej.

Czujesz, że twoje zdanie się nie liczy

Bo on zawsze znajduje sposób, by pokazać ci, że nie masz racji, że się mylisz, a prawda jest po jego stronie. Jeśli będzie to robił konsekwentnie, w końcu sprawi, że w to uwierzysz. Przy nim powoli tracisz wiarę w siebie. Jak on to robi?

Ten facet sprawia, że ​​wątpisz w swoje własne przekonania

W taki sposób dobiera słowa i argumenty, że zaczynasz kwestionować wszystko, w co wierzyłaś wcześniej. Może rzeczywiście jest tak, jak on mówi? Może to ty się mylisz? Nieustannie wątpisz. Przypomnij sobie jak było, zanim go poznałaś.

Obraca twoje własne słowa przeciwko tobie

I będzie stale używał tego, co powiedziałaś, by cię zmylić i „zbić z pantałyku”. Wkrótce okaże się, że jesteś okrutna, nieczuła, bez serca, że jesteś złym cżłowiekiem, a on cię przecież tak kocha…

Stale przekonuje cię, że przesadzasz

Sprawi, że pomyślisz, że „robisz z igły widły”, podczas, gdy jego zachowanie jest zupełnie normalne. Nie jest, a ty wcale nie „dramatyzujesz”. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej.

Denerwuje się, gdy zaczynasz rozumieć, co się dzieje w waszym związku

Będzie zachowywał się tak, jakby był ofiarą i zacznie pierwszy zarzucać ci, że to ty jesteś osobą, który manipuluje w tej relacji. To znaczy, że zaczyna tracić grunt pod nogami. Będzie łapał się każdej możliwości, żeby cię zatrzymać, łączni z uwielbianym przez niego szantażem emocjonalnym.

Ma zachowania pasywno-agresywne

Zamiast bezpośrednio rozwiązywać problemy, które się między wami pojawiają, przyjmuje postawę pasywno – agresywną. Sarkazm, bolesna ironia, „przygadywanie”, złośliwe komentarze… Doświadczyłaś tego?

Ma napady złości

Próbuje zastraszyć intensywnością swoich emocji, kiedy się zdenerwuje. A kiedy w grę wchodzi jego złość, robi się naprawdę niebezpiecznie.

Zawsze pragnie być zawsze w centrum uwagi

Wie, że jeśli cała uwaga jest skupiona na nim, na jego rzekomych problemach i rozterkach, nie zauważysz negatywnych uczuć, z którymi masz do czynienia będąc w tej relacji. To sposób, żeby cię zmylić, ale również jeszcze mocniej ze sobą związać. Wkrótce zrobisz wszystko, byle tylko on był szczęśliwy. A o sobie zapomnisz.


Na podstawie: relrules.com 


Zobacz także

Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Podsumowanie akcji „Bądź piękna każdego dnia”

Fot. iStock / kapulya

Kobiety tyją wraz z wiekiem. Czy wiesz, dlaczego po 40-stce trudniej utrzymać stałą wagę?

Fot. iStock / SrdjanPav

Naturalne kosmetyki z pewnego źródła? To proste, jeśli tylko zajrzysz do EkoDrogerii