Go to content

Ciepłe majty, to nie wszystko! Jak wzmocnić ochronę kobiecości przed zimą

Fot. iStock / Voyagerix

Sezon jesienno-zimowy rozpoczęty. Masz już piękny pasiaty szalik, ciepłe i modne rajstopki, a ze strychu lada moment zdejmiesz ulubione botki (o ile jeszcze tego nie zrobiłaś). Zapewne w kuchni na stole dumnie stoi już pudełko z witaminą C albo jakiś preparat zwalczający pierwsze oznaki przeziębienia. Gratulacje, jesteś prawie gotowa – choć to „prawie” jak wiemy z pewnej reklamy – ROBI RÓŻNICĘ! A jak obronisz się poniżej pasa, hę? Ciepłe „majty”, to nie wszystko!

Nie czarujmy się, prędzej czy później dopadnie cię przeziębienie lub, co gorsza, całkiem porządna infekcja – pójdziesz do lekarza i…? BINGO, dostaniesz antybiotyk. A co to wszystko ma do tych sławetnych majtek? Banał – w ogóle nie pamiętamy o tym, że antybiotyk oddziaływuje na cały nasz organizm – a nie tylko miejsce, które wymaga aktualnie leczenia. Leczysz „u góry” katar i kaszel, a „na dole” skutecznie zabijasz swoją mikroflorę pochwy.

Infekcja intymna na pożegnanie lata? Nie, dziękuję!

Jeżeli jeszcze nie pomyślałaś o swoim zdrowiu intymnym, nie trać czasu. Jesienne przesilenie to nie tylko katary i gorączka. Ogólne osłabienie organizmu oraz inne przyjmowane leki – uwaga! na antybiotyki – skutecznie osłabiają i wyniszczają biocenozę pochwy. A gdy stan naturalnej równowagi jest zachwiany – naprawdę nie musimy długo czekać na nieuniknione „pieczenie”. Wszystkie to znamy – niestety!

O probiotykach sporo się mówi. Niegdyś w aptece po realizacji recepty na antybiotyk, na propozycję zakupu probiotyku, Polacy z uśmiechem odpowiadali: „A po co mi to?”, dziś już nauczyliśmy się, że te dwa preparaty powinny być nierozłączne, ale… Wciąż zapominamy, że probiotyk ma pomóc nam nie tylko z przewodem pokarmowym!

Biocenoza pochwy jest charakterystyczna i indywidualna, strefy intymne kobiety zasiedlają bakterie charakterystyczne dla tego rejonu – stąd podczas zakupów, warto wybierać preparaty, które wspomogą nie tylko układ pokarmowy, a produkty polecane przez ginekologów.

Jak przyjmować probiotyki?

Jeżeli już wiemy, że probiotyki to genialni sprzymierzeńcy kobiety, pojawia się pytanie – które wybrać? Te stosowane miejscowo, w pochwie czy jednak w formie doustnej. I zdziwicie się, bo wcale nie jest to obojętne!

Dopochwowe globulki i żele

To zdecydowanie lepsza artyleria na walkę z rozpoczynającą się infekcją. Działają szybciej, bo od razu znajdują się tam, gdzie są potrzebne. Pozwalają bardzo szybko i skutecznie skolonizować pochwę odpowiednimi bakteriami. Tego typu produkty probiotyczne stosujcie doraźnie wspomagając leczenie infekcji intymnej lub gdy ta dopiero się rozpoczyna. W ten sposób szybko odczujecie pozytywne efekty.Warto zastosować taki, probiotyk, który jest lekiem (pewna skuteczność) i ma szczepy  dopasowane do polskiej mikroflory np. inVag. – Gdy kuracja się przedłuża, potrzebujemy długotrwałej ochrony zdecydowanie warto sięgnąć po bardziej komfortowy probiotyk doustny

Probiotyk doustny

Czyli kapsułka zawierające szczepy odpowiednich bakterii. I uwaga, będziemy wam powtarzać do znudzenia, że to jakie szczepy znajdują się w preparacie, nie jest bez znaczenia. Kupujcie produkty przeznaczone dla Polek, dopasowane do naszej mikroflory (bo ta różni się u kobiet w różnych częściach świata!). ProVag miałyśmy okazję nie raz wypróbować w domowym zaciszu – i lubimy ten produkt. Oprócz nas lubią go też ginekolodzy i inne kobiety – ponieważ linia ProVag została nagrodzona certyfikatem Złotego Otisa.

Probiotyk przyjmowany doustnie przemierza nasz układ pokarmowy i zasiedla pochwę naturalną drogą. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór na dłużej stosowaną terapię czy też profilaktykę podczas i po antybiotykoterapii.

Nie mniej jednak, uważam, że każda kobieta, szanująca swoją zdrową intymność, powinna zawsze mieć na podorędziu zestaw probiotyków ginekologicznych. Szczególnie w czasach, gdy tak ubolewamy nad coraz większą medykalizacją naszego życia – zdecydowanie lepiej sięgnąć po środki ratujące i odnawiające fizjologiczną ochronę niż leki ciężkiego kalibru po fakcie.

Jak przyjmować probiotyki, odpowiada prof. dr hab. Romuald Dębski

https://www.youtube.com/watch?v=0-Jd0Ht9XzY

 Pamiętajcie, że gromadzenie wszystkich sił i skupienie tylko na tym, by się nie nabawić kataru, to dla kobiety zdecydowanie za mało.

Jak uniknąć problemów po antybiotykoterapii?

https://youtu.be/FQOx96KSEgs

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

provag piramida zdrowia intymnego

provag piramida zdrowia intymnego

Do pełnej profilaktyki i leczenia zakażeń intymnych stosuj produkty piramidy zdrowia intymnego:

  • prOVag® emulsja – to specjalistyczna hipoalergiczna emulsja do higieny intymnej dla kobiet i dzieci, która pomaga zapobiegać problemom intymnym, delikatnie myje, pielęgnuje, łagodzi podrażnienia, nawilża, przyspiesza regenerację, eliminuje nieprzyjemne zapachy. Składniki wykazują działanie hamujące rozwój niekorzystnych drobnoustrojów, przy jednoczesnej promocji wzrostu dobroczynnych Lactobacillus.
    Polecana szczególnie dla: alergików, kobiet podatnych na nawracające problemy układu moczowo-płciowego, kobiet ciężarnych, w połogu, w menopauzie. Nie zawiera parabenów, konserwantów, barwników, SLES, SLS, mydła, potencjalnych substancji alergizujących.
  • inVag® – dopochwowy lek probiotyczny o szybki i długotrwałym działaniu, do odbudowy mikroflory pochwy,
  • prOVag® – doustny probiotyk, do podwójnej ochrony układu moczowo-płciowego i pokarmowego,
  • prOVag żel® – żel do łagodzenia objawów zakażeń intymnych o silnym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Dowiedz się więcej: piramidazdrowiaintymnego.pl/odkryj-piramide/


Artykuł powstał we współpracy z marką ProVag