7 zmian w ciele, które następują, gdy często chodzisz w szpilkach

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock/AleksanderKaczmarek
Fot. iStock/AleksanderKaczmarek
 

Kochamy wysokie obcasy, bo zdecydowanie kojarzą się nam z kobiecością, seksapilem. Lubimy je nosić, a przynajmniej od czasu do czasu założyć, by poczuć się naprawdę zmysłowo. Wiadomo jednak, że częste noszenie szpilek nie wpływa dobrze na zdrowie nóg. Nie każda z nas jednak wie, że szpilki mogą powodować inne zmiany w ciele.

7 zmian w ciele, które następują, gdy często chodzisz w szpilkach 

1. Kręgosłup

Przeciążenie kręgosłupa podczas chodzenia w wysokich szpilkach nie jest czymś zaskakującym. Konieczność balansowania ciałem, gdy stawiamy kroki, zmusza kręgosłup do nieprawidłowego wygięcia. A im słabsze mięśnie brzucha, tym większe przeciążenie i ból w okolicy krzyżowej.

2. Miednica

Wysokie obcasy na nogach sprawiają, że mięśnie całego ciała są znacznie bardziej napięte. To oznacza również, że mięśnie dna macicy, czyli tzw. mięśnie Kegla również są napięte. To może być jednak zaletą, bo im silniejsza mięśnie dna miednicy, tym lepsze orgazmy.

3. Uda

Mięśnie nóg pracują bardzo intensywnie podczas chodzenia w szpilkach. To akurat jest pozytyw noszenia szpilek, bo silniejsze mięśnie, to lepszy wygląd nóg.

4. Kolana

Tu akurat nie mamy się z czego specjalnie cieszyć, ponieważ szpilki zmuszają również ścięgna do większego napięcia i bardzo intensywnej pracy. To może prowadzić do deformacji chrząstki stawowej i zużywania się torebki stawowej i więzadeł przed czasem. W efekcie już po kilku latach mogą pojawić się zmiany zwyrodnieniowe, a dalej problemy z poruszaniem się.

5. Łydki

W stopie uwięzionej w szpilce ścięgno Achillesa zostaje usztywnione i mięśni łydek się skracają. To może powodować ból wtedy, gdy wkładamy buty na płaskim obcasie.

6. Kostki

W obuwiu typu szpilki kostki są wypychane w górę, przez co następuje zaburzenie krążenie krwi w kończynach i powstają na nich pajączki.

7. Stopy

Kości przodostopia przy noszeniu szpilek są bardzo obciążone. Każde małe uderzenie stopy od dołu przynosi ryzyko powstawania mikrourazów kości i nerwów. Nie wspominając o tym, że ciasne szpilki mogą powodować wrastanie paznokci w skórę.

źródło: www.womenshealth.pl


Jedynacy mają większy kłopot z wiernością. Na to wskazują badania

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock
Fot. iStock
 

Jedynacy nie cieszę się wspaniałą reputacją, ponieważ kojarzą się z osobami odrobinę egoistycznymi, skoncentrowanym na sobie i oczekującymi poświęcenia im uwagi przez bliskie osoby. Oczywiście nie ma tu jednej reguły, bo wiele zależy od charakteru, sposobu wychowania, doświadczeń z czasu dzieciństwa.

Jednak reputacja jedynaków to jedna rzecz, natomiast inną są obserwacje i prowadzone przez specjalistów badania w różnych dziedzinach. Tym razem pod lupę wzięto portal Illicit Encounters, który dedykowany jest osobom szukającym przygód poza małżeństwem. Eksperci ustalili, aż 34 proc. wszystkich użytkowników zarejestrowanych w serwisie to jedynacy.

Jedynacy zdradzają częściej?

Okazało się, że mężczyźni, którzy wychowywali się jako jedynacy, statystycznie dopuszczają się częściej zdrady niż mężczyźni, który mają rodzeństwo. Tłumaczone jest to faktem, że osoby wychowujące się bez rodzeństwa doświadczają znacznie intensywniejszego odczucia samotności i w związku tym częściej szukają dla siebie uwagi i zainteresowania w szerszym gronie. Konieczność bycia zauważonym, pragnienie zainteresowania swoją osobą sprawia, że jedynacy są bardziej skłonni do zdrady, desperacko manifestując w sposób pewne deficyty.

Co ciekawe portal przeprowadził również inne badanie, które pokazuje, że najwierniejsze jest rodzeństwo „średnie”. Z reguły takie dzieci otoczone są miłością zarówno ze strony rodziców, jak i rodzeństwa, więc lepiej sobie radzą z samotnością i nie szukają stałej uwagi dla swojej osoby.

źródło:  www.cosmopolitan.pl


Rzeczy, których najbardziej potrzebujesz w miłości, zgodne z twoim znakiem zodiaku

Redakcja
Redakcja
22 maja 2018
Fot. iStock/GeorgeRudy
Następny

Zastanawiałaś się, czego ci właściwie potrzeba do szczęścia w miłości? Marzysz o tym (a może już to masz?), by on był przystojny, dobry, albo majętny? Każda z nas ma swoje pragnienia, które chętnie przekłada na rzeczywistość. Bo przecież mało jest ważniejszych rzeczy od związku, na którego podstawie budujemy swój świat, w dodatku na wiele długich lat.

Niekiedy tej satysfakcji i szczęścia szukamy po omacku, potykając się o własne marzenia czy wyobrażenia. Bo to, czego tak naprawę każdy z nas potrzebuje, uświadamiamy sobie na skutek zbierania doświadczeń.

Ale można też sobie pomóc, idąc na skróty i zaglądając do tego, co o naszych pragnieniach w miłości mówią znaki zodiaku. Przecież wpływają one na każdy aspekt naszego życia, więc niczym złym jest ciekawość, co na temat miłości mówią gwiazdy.

źródło: www.powerofpositivity.com

Zobacz także

Katarzyna Bosacka / fot. materiały prasowe

Katarzyna Bosacka: „Nasze dzieci więcej uczą się na temat żywienia pantofelka czy eugleny zielonej, a mniej na temat odżywiania człowieka”

Fot. Materiały prasowe

„Ludzie, którzy są gotowi na współpracę z trenerem to przede wszystkim świadome swoich potrzeb i słabości jednostki”. Rozmowa z trenerami: Adą Jakimowicz i Marcinem Markiewiczem

Fot. Unsplash /

Jak trenować w trakcie upałów? Popełnione błędy mogą kosztować cię zdrowie