Jak rozpoznać toksyczną przyjaciółkę? Niektóre potrafią maskować się latami

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
5 marca 2018
Fot. iStock/selimaksan
Następny

Ludzie, którymi się otaczamy, mają ogromny wpływ na nasze życie. Kluczową rolę odgrywa oczywiście najbliższa osoba, czyli partner. Tuż za nim znajdują się przyjaciele. Niektórzy mają ich sporo, inny natomiast uważają, że tylko wybrane jednostki mogą zasłużyć na to miano. Niezależnie od tego, czy otaczasz się wieloma ludźmi czy też skrupulatnie dobierasz  najbliższy krąg przyjaciół, możesz trafić na osobę, która wnosi do twojego życia więcej bólu niż radości. Często tego nie zauważamy lub świadomie przymykamy oko. Bo może ktoś ma po prostu specyficzny charakter lub wyjątkowo zły czas w życiu. Bywa też, że nie potrafimy uwolnić się od toksycznej osoby, ponieważ każda próba rozluźnienia kontaktów jest okazją do manipulacji. Najczęściej jednak nie potrafimy określić cech dobrej przyjaciółki, a co dopiero tej złej. A przecież ona wcale musi jawnie działać na twoją niekorzyść. Są jednak momenty, kiedy wyczuwasz, że coś jest nie tak. Intuicja wysyła nam pewne sygnały. Może unikasz z nią pewnych tematów? Nie zdradzasz wszystkich sekretów? To o czymś świadczy. Jak rozpoznać toksyczną przyjaciółkę? Musisz dobrze ją obserwować, a przede wszystkim zacząć właściwie odczytywać swoje reakcje…

Masz wrażenie, że cię nie słucha

Każdy z nas ma czasem rozproszoną uwagę z różnych powodów, ale da się wyczuć, czy ktoś tylko przytakuje ci, żeby odczekać aż skończysz mówić czy po prostu jest zamyślony. Toksyczna przyjaciółka nie słucha, tylko nadstawia uszu. I to wyłącznie wtedy, kiedy mówisz coś, co może w jakiś sposób wykorzystać – dla siebie lub przeciwko tobie. Nie zdziw się, że nie zarejestruje żadnych drobnych i nieistotnych elementów twojego życia.

Szydzi z twoich pomysłów

No dobrze, może nie wszystkie są genialne i z niektórych nawet trzeba się pośmiać, ale bez przesady. Toksyczna przyjaciółka będzie szydziła z każdego twojego pomysłu po to, żeby pokazać ci, jaka jesteś głupia. Ona nie chce, żeby coś ci się w życiu udało, żebyś była pewna siebie. Nie będzie cię więc wspierać w dążeniu do celu. Nie powinno cię zdziwić, jeśli za jakiś czas okaże się, że sama wykorzystała twój pomysł. Pamiętaj, że prawdziwi przyjaciele będą dodawać ci skrzydeł i zawsze staną za tobą, choćbyś nie wiem co chciała zrobić i jak wywrócić swoje życie do górny nogami. Mogą się nie zgadzać i odpowiednio argumentować swoje stanowisko, ale zawsze ostateczna decyzja będzie należała do ciebie. Gdy ją podejmiesz, możesz na nich liczyć.

Odzywa się, gdy czegoś potrzebujesz

Zauważyłaś, że nie dzwoni po to, żeby zapytać, co u ciebie słychać? A nawet jeśli to pytanie pada, to tylko po to, żeby jakoś kulturalnie zacząć rozmowę. Twoja odpowiedź wpadnie jej jednym uchem, a wypadnie drugim. Najgorzej jak się rozgadasz – ona nie po to się kontaktuje. Po prostu czegoś od ciebie chce. Może potrzebuje rady? Wsparcia? Pieniędzy? Nie ma co zrobić z psem? Na pewno zaraz się dowiesz, po co właściwie dzwoni.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Zapomnijcie o wymiarach 90-60-90. Poznajcie najbardziej pożądane według mężczyzn proporcje kobiecej sylwetki

Redakcja
Redakcja
5 marca 2018
Fot. iStock/heckmannoleg
Fot. iStock/heckmannoleg

Utarło się, że idealna kobieca sylwetka powinna liczyć sobie 90 cm w biuście, 60 cm w pasie i 90 cm w biodrach. Najlepiej również, by kobieta była długonogą blondyną, bo to najbardziej kręci facetów. Niestety w realnym życiu mało która z nas, może pochwalić się takimi wymiarami. Los bywa mniej lub bardziej sprawiedliwy i układa proporcje sylwetek, dając tu i ówdzie, mniej lub więcej ciała.

Nie każda z nas ma takie możliwości czy ochotę podążać za wymyślonym ideałem piękna. I wcale nie musi, bo jak pokazują wyniki przeprowadzonych badań, mężczyźni wcale o nim nie marzą.

Ideał kobiecego ciała według mężczyzn

Panowie podążają nie za fantazją, ale przede wszystkim za głosem natury, dla której najważniejsza jest zdolność kobiety do wydania na świat potomstwa. A kobiety o wymiarach modelek nie każdemu facetowi kojarzą się z siłą i macierzyństwem. Najważniejsza w sylwetce jest nie szczupłość, ale symetria i stosunek obwodu pasa do obwodu bioder. Na to mężczyźni zwracają największą uwagę.

Amerykański psycholog Devendra Singh przedstawił ochotnikom rysunki młodych kobiet z prośbą o wskazanie typów sylwetki, które uważają za najatrakcyjniejsze. Większość z nich wskazała kobiety, których obwód w pasie wynosił ok. 70% obwodu bioder. Badanie wykonano także w m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech i Ugandzie, gdzie wyniki były takie same, jak w USA.

Idealne proporcje ciała

Mężczyźni interesują się kobietami o symetrycznej sylwetce, co potwierdzają badania. Aż 80% zapytanych o to mężczyzn w wieku 18-50 lat stwierdziło, że podobają im się kobiety proporcjonalne, zmysłowe, o ponętnych kształtach. Jedynie 5% ankietowanych wskazało na bardzo szczupłe kobiety. Według badaczy z University of New South Wales w Sydney, idealne kobiece wymiary okiem mężczyzn wynoszą 91-72,5 -96,5 przy 162,5 cm wzrostu. Wyliczono, że odpowiada to rozmiarowi ubrań 42. Do tego przyjrzano się poszczególnym elementom kobiecej sylwetki i stwierdzono, że piersi wcale nie muszą być obfite, najlepiej w rozmiarze C. Fanów dużych piersi zliczono jedynie 4% wśród ankietowanych. Natomiast idealna pupa powinna być zaokrąglona, a figura w kształcie klepsydry czy gruszki, z niewydatnym brzuchem, jest bardzo pożądana. Szerokie biodra i jędrne oraz kształtne pośladki przyciągają męskie spojrzenia.

Tak więc drogie panie, nie przejmujcie się za bardzo swoimi figurami. Nie ma powodu pod presją dążyć do ideału, bo zawsze znajdą się mężczyźni, którym akurat wasz typ urody i figury będzie się podobał bardziej.


 

źródło: kobieta.wp.pl


Zobacz także

Fot. Pixabay / Unsplash /

Żyć szczęśliwie i bez poczucia winy. Najlepsze postanowienie noworoczne

Fot. iStock / alphaspirit

„Prowadzę podwójne życie. Nie rozumiem histerii wokół romansu, biorę, nie oczekuję” List mężatki, która zdradza od pięciu lat

Fot. iStock/mixetto

Hymn do miłości. Mylimy ją z pożądaniem, ze stagnacją, z przywiązaniem, z sympatią do kogoś