Go to content

Ortografia, maniery i ziewanie. Zaskakujące rzeczy, które wpływają na twoją atrakcyjność

Wyobraź sobie taką scenkę: siedzisz na ławce w parku i czytasz książkę. Kątem oka widzisz, że przechodzi obok ciebie ON. Ideał! Przystojny, dobrze zbudowany i fajnie ubrany. Ma w sobie coś, co cię kręci. Jesteś zawstydzona i jednocześnie czujesz motyle w brzuchu. Nie znasz go, ale dałabyś wszystko, żeby go poznać. Nagle on zmienia kierunek, podchodzi do ciebie, patrzy ci głęboko w oczy i mówi: „Szłem do sklepu, ale mi się spodobałaś, to zawróciłem”. Szłem?! Szłem?! I tak oto czar prysł. 

Tak to już jest – myśląc o atrakcyjności, bardzo często skupiamy się wyłącznie na wyglądzie. Wiemy, jak powinien wyglądać jak ideał i odwracamy na ulicy za facetem, który nam się podoba. Jednak żeby nie wyjść na osobę próżną, często do atrakcyjności zaliczamy też pewne cechy charakteru i osobowości, jak: pozytywne nastawienie do świata, poczucie humoru, otwarty umysł, dystans do siebie, charyzma.

Wiemy też, co nas totalnie odrzuca od innej osoby. I tu również możemy mówić o wyglądzie zewnętrznym i cechach charakteru. Rzadko jednak bierzemy pod uwagę nawyki, wykształcenie czy obycie. A wszystkie te trzy rzeczy mają ogromny wpływ na to, czy ocenimy kogoś jak osobę atrakcyjną czy też nie.

Nie pomoże więc krótka spódniczka, głęboki dekolt, wysokie szpilki i promiennych uśmiech, jeśli nie potrafimy się poprawnie wysławiać, gadamy z pełną buzią i plotkujemy przez telefon w zatłoczonym autobusie. Taka jest prawda. Wszystkie te błędy popełniają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Nam się wydaje, że panowie nie zwracają na takie rzeczy uwagi. Niektórzy pewnie i nie zwracają, ale większość tak. Jest kilka zaskakujących rzeczy, które sprawiają, że wydajemy się bardziej lub mniej atrakcyjne w oczach faceta. Jedne łatwo wypracować, inne nie.

Błędy

Każdy, kto zna zasady poprawnej polszczyzny będzie z politowaniem patrzył na osobę, która ciągle popełnia błędy ortograficzne, językowe czy gramatyczne. Takie rzeczy widać nie tylko w trakcie pisemnej konwersacji, ale także w czasie zwykłej rozmowy. Jest coś pociągającego w ludziach, którzy poprawnie piszą i pięknie się wysławiają, prawda?

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Fot. iStock/oneinchpunch

1/1 Ortografia, maniery i ziewanie. Zaskakujące rzeczy, które wpływają na twoją atrakcyjność

Brak dobrych manier

To, czy potrafisz odpowiednio zachować się przy stole, wiele o tobie mówi. Oczywiście, nie musisz wiedzieć do czego służy każdy z tych dwudziestu widelczyków (choć fajnie by było), ale dobrze, żebyś wiedziała, jak trzymać ręce, kto komu co podaje, kto gdzie siada, kto powinien kroić tort itd. Nie gadaj z pełną buzią, nie bębnij palcami po blacie i nie glam.

Ciekawe hobby

Jeśli ktoś pasjonuje się czymś ciekawym i jeszcze potrafi w interesujący sposób o tym opowiadać, wydaje nam się atrakcyjniejszy. Mamy ochotę bliżej go poznać. Jeśli na pytanie „czym się interesujesz?” odpowiadasz „a, niczym szczególnym”, to wypadasz po prostu słabo.

Nieustanne ziewanie

Może być oznaką znudzenia swoim rozmówcą. Często jednak wynika z przemęczenia i niewyspania. Można pomyśleć „ale co w tym złego?”. Po prostu wydajesz się być osobą bez energii, nudną i zmęczona. Inna sprawa, że brak snu źle wpływa na twój ogólny wygląd i samopoczucie.

Kłamstwa

Niektórych facetów może kręcić twoje wyrachowanie, pewność siebie, spryt i nieczyste zagrania. Większość jednak zrezygnuje z zalotów. Kłamstwa nie są atrakcyjne i wzbudzają u ludzi niechęć.

Piskliwy głos

Ogólnie nikt z nas nie lubi wysokich tonów. Niektórzy faceci wręcz uciekają, gdy słyszą te nasze piskliwe głosy. Aż strach pomyśleć, w jakie tony wpada, gdy się zdenerwuje. Nie chodzi też o to, żeby mówić jak facet. Owszem, chrypka bywa według niektórych seksowna.

Uzależnienia

Bycie w szponach nałogu świadczy o tym, że w jakimś stopniu nie panujemy nad sobą. Jeśli jesteś uzależniona od alkoholu lub papierosów, tracisz na atrakcyjności. Niektórym facetom może to nie przeszkadzać, bo zapewne sami są od czegoś uzależnieni. Jednak ci, którzy są wolni od nałogów, zazwyczaj z wyższością traktują tych, którzy mają problem z silną wolą.

Jak widać, zrobienie dobrego wrażenia może być dla niektórych z nas trudnym zadaniem. O ile nauczenie się zasad ortografii lub dobrych manier raczej nie powinno stanowić problemu, modulacja głosu czy walka z nałogiem wymagają sporo wysiłku i samozaparcia. Jeśli oczywiście zależy nam na tym, żeby zwiększyć swoje szanse na znalezienie fajnego faceta…

Na podstawie: Reader’s digest