Nie oczekuj zbyt wiele od innych, bo się zawiedziesz

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2019
Fot. iStock/grinvalds
 

Mówi się, że ten, kto ma nadzieję na zbyt wiele, będzie rozczarowany, a ten, kto nie ma nadziei na nic, będzie zaskoczony. Jeśli chcesz poznać uczucie zawodu, włóż całą swoją energię w oczekiwanie, że coś się wydarzy lub, że ktoś zadziała w konkretny sposób… Jeśli żyjemy samymi oczekiwaniami, wyrządzamy sobie ogromną krzywdę.

Nie polegaj na innych, polegaj na sobie

Najlepszym sposobem, aby nie czuć się zawiedzionym, jest pozwolić życiu toczyć się swoim torem, zgodnie z naszym rytmem. Kiedy przestaniemy stawiać sobie i innym nierealne oczekiwania, zauważymy, że wszystko staje się prostsze, że jesteśmy w stanie pożegnać się z niektórymi potrzebami i że pozbyliśmy się wewnętrznego ciężaru, który zalegał na naszych barkach.

Ostatecznym celem jest przeniesienie realnych oczekiwań na siebie, a nie na innych. Bo jeśli inni nas rozczarują, stajemy się nieufni, a to zazwyczaj prowadzi do niepożądanych stanów emocjonalnych i niezdrowych postaw.

Dobrym lekarstwem na roszczeniowe zapędy, remedium na rozczarowanie, jest praca nad naszymi lękami i naszymi najbardziej intymnymi aspektami emocjonalnymi, tak, abyśmy nie musieli już polegać na innych, by być szczęśliwymi.

Innymi słowy, przerażające jest myślenie, że osoba, którą kochasz, może przestać kochać ciebie, ale uważaj, aby temu strachowi nie towarzyszyła niepewność siebie i idealizowanie innych. To, że ktoś nie jest w kontakcie z tobą w każdej sekundzie, lub że nie zwraca uwagi na ciebie tak jak do tego jesteś przyzwyczajony, to nie znaczy, że cię nie kocha. Oznacza to po prostu, że jesteście dwiema różnymi osobami.

Jeśli jednak ktoś nigdy nie zwraca na ciebie uwagi, nie jest to już kwestia oczekiwań, ale braku szacunku i zainteresowania.

Naucz się samowystarczalności, a to, co przychodzi od innych, traktuj z wdzięcznością jako bonus.


Na podstawie: nospensees.fr


Przepis Darii Ładochy. Patenciary, odc.2: Drożdżowa rozgwiazda

Redakcja
Redakcja
9 lutego 2019
Drożdżowa rozgwiazda
Fot. Materiały prasowe – Drożdżowa rozgwiazda
 

Drożdżowa rozgwiazda Darii Ładochy, to kolejny genialny przepis z programu Patenciary. Drugi odcinek obfitował w genialne i efektowne dania, które każdy bez trudu przygotuje w domu. Czytajcie, oglądajcie i gotujcie! Smacznego!

Drożdżowa rozgwiazda

Składniki

Na rozgwiazdę:

1 opakowanie gotowego ciasta na pizzę

+ trochę maki do podsypania blatu

150 ml dobrej jakości przecieru pomidorowego

20g parmezanu lub grana padano

oliwa do przesmarowania ciasta

Na pesto:

pęczek natki pietruszki

garść orzechów włoskich (najlepiej uprażonych wcześniej na suchej patelni)

2 ząbki czosnku

4 łyżki oliwy z oliwek

sok z połowy cytryny

sól, pieprz do smaku

Przygotowanie

Stolicę podsypać mąką. Ciasto rozwałkować i wyciąć z niego dwa okręgi. Pierwszy płat ciasta przesmarować przecierem pomidorowym i na wierzch zetrzeć parmezan.

Przykryć drugim płatem i skleić. Po środku koła z ciasta postawić mały kubeczek i ciasto naciąć w trójkąty do linii kubka. Złapać dwa trójkąciki i wykręcić w przeciwne strony.  Końcówki ciasta skleić by nie wypłynął sos. Czynność powtórzyć na wszystkich kawałkach. Rozgwiazdę przenieść na blachę i piec na gorącej blasze w piekarniku nagrzanym do 220 stopni przez 10 – 12 minut.

Wszystkie składniki na pesto wrzucić do blendera i zmiksować na gładką pastę. Podawać z gorącą „rozgwiazdą”.

Fot. Materiały prasowe

Przepis pochodzi z programu  Darii Ładochy: Patenciary, odc.2


3 zdania, które twój partner powinien słyszeć równie często, co kocham cię

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 lutego 2019
3 zdania, które twój partner powinien słyszeć równie często, co kocham cię
Fot. iStock / Pekic – 3 zdania, które twój partner powinien słyszeć równie często, co kocham cię

Choć utarło się, że „Kocham cię” jest najważniejszym zdaniem, które powinien usłyszeć od nas nasz partner, choć wydaje nam się, że wyznanie miłości jest lekarstwem na wszystko w związku, tak naprawdę nie pomoże nam ono naprawić lub utrzymać związku. Są słowa o wiele ważniejsze, których w życiu codziennym często brak. Gdybyśmy zdali sobie sprawę z ich znaczenia, łatwiej byłoby nam rozwiązywać problemy na bieżąco i zapobiegać eskalacji konfliktów w związku.

„Przepraszam, przykro mi”

Nikt nie jest doskonały, każdemu z nas zdarza się zrobić coś, co sprawia, że nasz partner czuje się zraniony, zły lub sfrustrowany. Powiedzenie „przepraszam” to nie tylko przyznanie się do winy, to również próba naprawienia owych „szkód”. Mówimy „przepraszam”, aby poinformować partnera, że chcemy przerwać tę sytuację.

„Wybaczam ci”

Równie ważne, jak podejmowanie prób naprawy związku jest zaakceptowanie błędów partnera i umiejętność wybaczania. Oferowanie przebaczenia jest doskonałym sposobem na wzmocnienie relacji. Przebaczenie nie jest jednak łatwe, zwłaszcza kiedy zaufanie zostało naderwane.

„Jestem z ciebie dumny”

Chodzi o coś więcej niż tylko o uznanie sukcesów partnera (co jest z pewnością ważne). Chodzi o przekazanie wiadomości, że masz głęboki szacunek i podziw dla swojego partnera. Poczucie, że twój partner szanuje i podziwia cię jest niezwykle ważne w tworzeniu (i utrzymywaniu) głębokiego poczucia intymności w związku.

Te trzy zdania są kluczowe w utrzymaniu bliskości w relacji. Wyrażają wszystko, co jest naprawdę ważne: zrozumienie dla uczuć drugiej strony, gotowość do naprawiania związku oraz szacunek dla partnera. Jeśli do tych aspektów dodamy jeszcze miłość, szansa, że nasz związek przetrwa najtrudniejsze momenty i kryzysy, zdecydowanie wzrasta.


Na podstawie: goodtherapy.org


Zobacz także

Nieustannie się o coś martwisz? 10 nieoczywistych cech tych, którzy nadmiernie się zamartwiają

W związku musisz pozostać sobą. Tych 5 rzeczy pod żadnym pozorem nie wolno ci zmieniać

Manipulator w roli ofiary? Niestety są tacy, którzy nas usidlają swoją krzywdą

Manipulator w roli ofiary? Niestety są tacy, którzy nas usidlają swoją krzywdą