7 domowych peelingów na wągry

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 czerwca 2018
2 z 7

Soda oczyszczona

fot. iStock / skhoward

Peeling z sody oczyszczonej

Soda ma szorstka strukturę i działa alkalizująco. Używaj tego peelingu rz w tygodniu. Wwystarczy, że przygotujesz papkę z sody i wody – następnie wymasujesz skórę. Spłucz dokładnie wodą.

Możesz wzmocnić działanie sody dodając odrobinę octu z jabłek.

PoprzedniNastępny

Poznaj narcyza po jego… brwiach. Okazuje się, że one wiele mówią o człowieku

Redakcja
Redakcja
10 czerwca 2018
Fot. iStock / domoyega

Jeśli oczy są oknem naszej duszy, to czym są brwi? Według nowych badań opublikowanych w Journal of Personality, brwi mogą wiele powiedzieć o psychice człowieka. Okazuje się, że posiadanie i dbanie o wyraziste i grube brwi charakteryzuje osoby, które cechuje ekstrawagancki i interpersonalnie dominujący narcystycznych styl.

Miranda Giacomin i Nicholas Rule z uniwersytetu w Toronto przeprowadzili badanie, wykonując zdjęcia twarzy uczestników, które zostały przycięte, tak by można było zobaczyć tylko brwi przed pokazaniem ich uczestnikom badania, którzy stwierdzili, że cienkie brwi są oznaką uwodzenia, zaś grube i gęste oznaką pewności, pewnej wyrazistości.

Naukowcy twierdzą, że brwi ułatwiają rozpoznawanie twarzy.  Narcyzi mogą utrzymywać wyraźne, grube i gęste brwi, by zwiększyć swoją rozpoznawalność oraz dać do zrozumienia, że są zmotywowanie do tego, by osiągnąć wyznaczony cel. Być może takie brwi wspomagają potrzebę bycia zapamiętanym i lubianym przez innych.

Oprócz krzaczastych brwi, inne poparte naukowo wskaźniki narcyzmu to nadwrażliwość, obsesyjne mówienie o sobie i poważny brak empatii – o tym warto przede wszystkim pamiętać.

A wy, jeśli spotkaliście w swoim życiu osoby narcystyczne, przypomnijcie sobie, jakie miały brwi. Ciekawe, czy badanie faktycznie się zgadza.


 

źródło: Independent

 


Zobacz także

28 rzeczy, które przydarzają ci się, kiedy nie jesteś już ani bardzo młoda, ani jeszcze stara, czyli jakoś po 30-tce

Hanna Bakuła: „Dlatego dziewczyny: założyć najkrótsze mini świata, szpilki, pomalować usta, udawać niemowę i mamy powodzenie jak w banku”

Seks w czasie okresu

Seks w czasie okresu?! Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć