Wystarczy, że zmienisz jedną małą rzecz w swoim życiu, a już nigdy nie zabraknie ci motywacji do działania

Redakcja
Redakcja
10 stycznia 2018
Fot. iStock/Bliznetsov
Fot. iStock/Bliznetsov
 

Budzisz się rano i… nie masz siły wstać, nic ci się nie chce. I nie chodzi o to, że jesteś zmęczona, że się nie wyspałaś, zarwałaś noc oglądając film do bardzo późnych godzin nocnych. Po prostu masz poczucie, że dzisiejszy dzień nie przyniesie ci nic ekscytującego. Będzie taki jak wszystkie, rutyna, w której trudno ci znaleźć chęć do działania.

Leżysz w łóżku i myślisz, że kurczę masz fajną pracę, dobry związek, jesteś zdrowa, więc dlaczego tak ciężko ci się podnieść i ruszyć w dzień? To trochę przygnębiające, prawda? Czasami tak ciężko się nam zmotywować, wykrzesać z siebie energię. Motywację musimy zastąpić samodyscypliną, żeby w końcu wstać i umyć te cholerne zęby licząc na to, że za chwilę jakoś to będzie. Uwierz, każdemu się to zdarza, tylko każdy różnie z tym sobie radzi.

Zdradzę ci pewną rzecz – wystarczy wprowadzić jeden prosty nawyk, by nie mieć problemu z motywacją, z poszukiwaniem sensu w tym, co na co dzień robimy. Pytasz siebie – jak to zrobić?

No właśnie tutaj ukryty jest problem, bo pytanie, nie powinno brzmieć JAK tylko DLACZEGO. To właśnie zmiana JAK na DLACZEGO ma kluczowe znaczenie. Zobacz, już w szkole, kiedy zmagałaś się z zadaniem domowy, pytałaś: „Jak mam to zrobić”, podobnie teraz w pracy, gdy dostajesz zadanie, pojawia się: „Jak?”, kiedy ktoś mówi: „Wyjedź na wakacje, spełniaj swoje marzenia”, także pytasz siebie „jak?”. Jesteśmy tak zajęci szukaniem odpowiedzi na „jak”, że nie cofamy się i nie pytamy „dlaczego” i właśnie tak cierpi nasza motywacja. Musimy wiedzieć, dlaczego coś robimy, by znaleźć motywację do działania, by ustalić, co dla mnie dzisiaj jest ważne. Dlaczego mam to robić? Dlaczego mam jechać na wakacje? Dlaczego mam znaleźć chwilę dla siebie? Nie pytaj, jak mam schudnąć, tylko dlaczego. Najpierw znajdź powody, dla których masz coś zrobić, a chwilę później spytaj siebie „jak”. W ten sposób odzyskasz kontrolę nad tym, co jest dla ciebie istotne.

Ćwicząc najpierw myślenie „Dlaczego”, a dopiero chwilę potem „Jak” możesz spodziewać się dwóch świetnych rezultatów:

  • łatwiej będzie ci znaleźć motywację do działania, ponieważ szybciej będziesz dostrzegać po co coś robisz, jaki jest cel, co daje to tobie
  • staniesz się bardziej świadoma tego, co dla ciebie jest naprawdę ważne, co przybliża cię do postawionego tobie celu, czy realizacji planów.

Dlaczego nie spróbować? Ten mały nawyk, który wprowadzimy w nasze życie, może naprawdę wywołać rewolucję korzystną dla nas.


 

źródło: pickthebrain.com

 

 

 

 


Żel antykoncepcyjny dla mężczyzn. Koniec łykania tabletek?

Redakcja
Redakcja
10 stycznia 2018
Fot. iStock/ugurhan
Fot. iStock/ugurhan
 

Chociaż do spłodzenia dziecka potrzebne są dwie osoby, tak naprawdę to w gestii kobiety leży zapobieganie niechcianej ciąży. Mężczyźni mogą stosować prezerwatywy, ale często wykręcają się na różne sposoby – bo może się zsunąć, pęknąć, no i utrudnia osiągnięcie orgazmu. Stosunek przerywany też nie zapobiega ciąży, dlatego niewiele par decyduje się na tę formę. Co pozostaje? Antykoncepcja hormonalna dla kobiet. Te z nas, które mają już dość łykania tabletek lub z różnych względów nie mogą ich zażywać, niedługo będą mogły odetchnąć z ulgą. Naukowcy szykują coś dla panów…

Do tej pory mężczyźni w ramach antykoncepcji mogli stosować prezerwatywy lub zdecydować się na wazektomię. Ani jedna, ani druga metoda nie ma jednak zbyt wielu zwolenników. Łatwiej przecież zwalić całą odpowiedzialność na kobietę. Co innego faceci, którzy obawiają się „złapania na dziecko”. Kto wie, być może to właśnie z myślą o nich powstał specjalny żel antykoncepcyjny.

Naukowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia w USA stworzyli środek na bazie progesteronu i testosteronu w formie żelu, który należy nakładać codziennie na skórę w okolicach ramion. Jego działanie polega na ograniczeniu produkcji spermy. Po aplikacji można bezpiecznie uprawiać seks przez 72 godziny.

Produkt dopiero będzie testowany. Już od kwietnia 2018 roku aż 400 par będzie go stosować przez najbliższe 4 lata. Wyniki badań pozwolą stwierdzić, czy żel ten faktycznie spełnia swoją funkcję.

Nawet jeśli produkt wejdzie na rynek, wcale nie jest powiedziane, że będzie rozchwytywany. Tylko 25 procent panów wykazuje zainteresowanie antykoncepcją dla mężczyzn.


 

Źródło: IFLS


Jeśli twoje związki kończą się fiaskiem, być może popełniasz któryś z tych 10 błędów

Redakcja
Redakcja
10 stycznia 2018
Fot. iStock/gpointstudio
Fot. iStock/gpointstudio
 

Nie masz szczęścia do facetów? Jeśli mimo dobrych chęci i dostatku kandydatów na stałego partnera, twoje relacje się rozpadają, czas poszukać przyczyn. Nie zawsze problemem jest facet, warto zastanowić się nad tym, gdzie rzeczywiście leży wina za twoje niepowodzenia. Być może masz zbyt wysokie wymagania lub zbyt szybko chciałabyś się zakochać i stale popełniasz te same błędy?

Przyjrzyj się swoim dotychczasowym relacjom i zrób uczciwy rachunek sumienia. Bez usprawiedliwiania własnych błędów i pomyłek, bez zrzucania całej odpowiedzialności na faceta i bez koloryzowania własnej roli w związku. Szczere omówienie tej sprawy pozwoli wyciągnąć z tego wnioski i zostawić za sobą zachowanie, które nie przynosi ci nic dobrego. Gotowa?

10 błędów, które niszczą twoje relacje

1. Zbyt szybko rozpoczynasz kolejny związek

Klin klinem? Ta metoda może i jest dobra na kaca, ale nie zawsze się sprawdza w życiu miłosnym. Nie powinnaś rozpoczynać kolejnego związku, gdy żal po jednym jeszcze nie opadł, bo to nie wróży szczęścia. Istnieje ryzyko, że tęsknota za poprzednim partnerem sprawi, że będziesz stale porównywała go do kolejnego. Jeśli nie zachowasz dość czasu, aby zrozumieć co się właściwie stało i gdzie tkwił problem, istnieje duża szansa, że ​​nie wyciągnęłaś odpowiednich wniosków i nadal będziesz popełniać błędy.

2. Działasz według schematu

Partnerzy różnią się od siebie, ale ty zdajesz się tego nie zauważać. Stosujesz te same schematy, metody wspólnego bycia. Gotujesz to samo, w ten sam sposób starasz się rozmawiać, kochać, spędzić wspólny czas.  Każda relacja powinna posiadać własny, unikalny zestaw wzlotów i upadków, przyjemności, wyzwań oraz argumentów.

3. Decydują za ciebie inni

Opierasz się na przyjaciółce, siostrze lub kimkolwiek innym, kto jest ci bliski i dźwiga twoje problemy i tajemnice. Niestety jesteś również podatna na ich wskazówki i sugestie, kierujesz się ich wytycznymi. Faktem jest, że nawet jeśli chcą dla ciebie jak najlepiej, tylko ty możesz i powinnaś o swoim szczęściu decydować.

4. Nie zmieniasz się

Ciągle popełniasz te same błędy, choć masz ich świadomość. Wiesz, że twoim głównym problemem jest np. zazdrość, ale nadal urządzasz karczemne awantury lub z uporem maniaka sprawdzasz zawartość telefonu ukochanego. Nikt normalny nie wytrzyma takiego zachowania. Jeśli masz świadomość, co sprawia ci trudność, walcz, by to zmienić.

5. Walczysz do upadłego

Lubisz zawsze stawiać na swoim. Masz w zwyczaju wykłócać się o wszystko, walczyć do upadłego, a przy tym zachowujesz się czasem agresywnie. Związek to nie ring, w którym masz za zadanie dowalić przeciwnikowi. Argumenty powinny mieć tylko jeden cel — rozwiązanie istniejącego problemu, a nie postawienie na swoim, nawet gdy nie masz racji.

6. Troszczysz się o siebie

Czasem zapominasz, że związek to poletko uprawiane przez dwie osoby. Olewając potrzeby partnera i troszcząc się jedynie o swoją wygodę, trudno budować satysfakcjonującą dla obojga partnerów relację. Egoiści często zostają sami.

7. Chcesz zagłaskać swojego partnera

Możesz być kobietą-kwoką, która za swoją życiową misję uważa dogodzenie facetowi, co bywa męczące dla niego. Troska i zaangażowanie w sprawy drugiej osoby to ważny budulec związku. Ale powiedzenie mówi, że można zagłaskać kota na śmierć, uważaj więc, czy nie osaczasz sobą kolejnego faceta. Mężczyzna potrzebuje kobiety, a nie matki lub niańki.

8. Jesteś głucha na opinie partnera

On do ciebie coś mówi, ty jednym uchem wpuszczasz, drugim wypuszczasz jego komunikaty. Pomijasz to, co jest ważne dla niego w związku, przez co naprawdę niewiele o nim wiesz. Tak się rodzi rozczarowanie.

9. Jesteś zbyt ofensywna

Zawsze wybierasz program, który oglądacie? Kontrolujesz w co się ubierze i dokąd pójdzie? Wybierasz, gdzie zjecie obiad? Może i to są pierdółki, ale właśnie te małe rzeczy mają wielkie znaczenie w związkach. Ubezwłasnowolniasz faceta w ten sposób, co dla większości z nich jest nie do zniesienia.

10. Nie angażujesz się

Podchodzisz do tematu związków lekko, czasem niepoważnie. Jedną nogą jesteś w związku, drugą po stronie singielki i sama nie wiesz, w którą stronę powinnaś się ruszyć. Relacje wymagają zaangażowania i nie da się tego pominąć. Jeśli czujesz, że nie jesteś pewna, co robić, twój związek nigdy nie zadziała. Rozwiąż problemy lub po prostu odejdź.


źródło: www.bolde.com


Zobacz także

Fot. iStock / MariKu

10 rzeczy, które dzieją się z twoim ciałem, gdy partner łamie ci serce

Fot. iStock /  g-stockstudio

Rozwiązanie konkursu „Jakim typem słodyczy jesteś”

Fot. iStock/Georgijevic

4 oznaki, że tracisz mięśnie, a nie tłuszcz podczas odchudzania