Wiesz, o której godzinie się urodziłaś? Sprawdź, co ten fakt mówi o twoim charakterze

Redakcja
Redakcja
13 września 2017
Fot. iStock / Massonstock
Następny

Data narodzin dla każdego z nas ma wyjątkowe znaczenie i każda jej rocznica stanowi powód do radości i świętowania. Także godzina urodzenia, wg wielu osób, może wpływać na dominujące cechy charakteru i nasze osobiste preferencje. Każda pora dnia i nocy ma swoje specyficzne wibracje, określające dominujące cechy charakteru w chwili przyjścia na świat. 

Dobę podzielono na  sześć cykli numerycznych, gdzie każdemu z nich przypisuje się specjalne znaczenie. Można potraktować to jako ciekawostkę i sprawdzić, co o każdym z nas mówi jego godzina narodzin. Dobrej zabawy nigdy dość, zapraszamy.


 

źródło: www.tojakobieta.plwww.kfiatki.com

Niby tak samo, a jednak inaczej. To, co robicie w łóżku, wiele mówi o waszych relacjach

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
13 września 2017
Fot. iStock/AleksandarNakic
Fot. iStock/AleksandarNakic

Pierwsze problemy w związku z reguły są subtelne. Zakradają się po cichu, stopniowo oddalając partnerów od siebie. Przejawiają się na różne sposoby i w przeróżnych okolicznościach. O ile szybko zwracamy uwagę na powtarzające się kłótnie, wyrzuty i pretensje, rzadko zauważamy problemy, które przejawiają się w sferze seksualnej, bądź z niej samej wynikają. A to właśnie one mogą nam wiele zdradzić na temat relacji w związku. Oto 7 sygnałów ostrzegawczych.

Pragniesz „czegoś więcej” w łóżku, ale nie umiesz tego określić

To pierwszy znak, że między wami coś nie gra. Najczęściej chodzi o sferę emocjonalną. Niby wszystko jest w porządku, uprawiacie regularnie seks, jednak nie jest on tak namiętny jak kiedyś. Być może nie czujesz się pożądana? Albo partner już tak bardzo cię nie pociąga? Mogą mieć na to wpływ wasze codzienne relacje, natłok obowiązków i problemów. Zastanów się, czy brakuje ci łóżkowych eksperymentów czy może są między wami skrywane jakieś żale.

Partner woli zająć się swoimi sprawami, niż uprawiać z tobą seks

Twój mężczyzna wieczorami ogląda seriale, zamiast zainicjować seks? Bardzo możliwe, że w ciągu dnia czuje się krytykowany i niedoceniany. Zadowolenie partnerki w łóżku jest dla panów bardzo ważne. Ta postawa, wynikająca z ogromnej miłości, zanika jednak, gdy czują się niepewnie w związku. Mogą więc unikać współżycia, by nie narazić się na odrzucenie lub wyśmianie, które spotyka ich notorycznie.

Przestajesz dotykać swojego partnera

Kobiety dobrze wiedzą, jak ważny w związku jest dotyk. To one najczęściej potrzebują fizycznej bliskości, choćby w formie przytulenia. Jednak kiedy w sferze seksualnej coś im nie pasuje, unikają dotykania swojego partnera. Boją się, że w tej sposób zaproszą partnera do łóżka. To samo można też zaobserwować w trakcie współżycia. Kobiety, które starają się unikać zarówno dotykania partnera, jak i jego dotyku, mogą w ten sposób sygnalizować problemy w relacji.

Starasz się, by partner jak najszybciej osiągnął orgazm

Jeśli czasy, gdy delektowałaś się seksem, dawno minęły, nie wróży to niczego dobrego dla waszego związku. Kobiety, którym przestało zależeć na partnerze, często wciąż zgadzają się na seks, ale tylko po to, by go zadowolić i „odhaczyć” jeden ze swoich obowiązków. Co więcej, same nie oczekują zaspokojenia.

Uprawiacie seks zgodnie z harmonogramem

W dzisiejszych czasach wszyscy są zabiegani. Trudno więc znaleźć czas na igraszki z partnerem, gdy trzeba zarabiać pieniądze, ogarniać dom i opiekować się dziećmi. Jeśli jednak chodzicie do łóżka dlatego, że „badania amerykańskich naukowców dowiodły, że należy kochać się X razy w miesiącu”, coś jest nie tak. Po prostu uprawiacie seks, bo wydaje wam się to konieczne, a nie dlatego, że akurat odczuwacie taką potrzebę. Dostosowywanie się do pojęcia „zdrowego życia seksualnego” skutkuje brakiem intymności, mniejszą przyjemnością i nieustannym poczuciem obowiązku.

Ciągle o coś walczycie

Niektóre problemy w związku wymagają rozwiązań, inne walki – nie oszukujmy się. Jeśli jednak nieustannie toczycie ze sobą boje, być może zbyt rzadko chodzicie do łóżka. Seks wyjątkowo mocno scala ze sobą partnerów. Dzięki temu nie czują się jak sparingpartnerzy w codziennym życiu.

Jesteście zmęczeni, rozdrażnieni i łatwo się irytujecie

Choć seks zalicza się do aktywności fizycznych, doskonale relaksuje i dodaje energii. Hormony szczęścia spowodują nie tylko to, że wypełnianie codziennych obowiązków stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Przede wszystkim poprawią się wasze relacje. Zły nastrój często bowiem powoduje błędne koło – jesteście rozdrażnieni, zmęczeni i nic wam się nie chce. Ostatnie więc na co macie ochotę, to wygibasy w łóżku. Pamiętajcie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.


 

Źródło: MindBodyGreen

 


„Teoria urodzenia”, czyli jak to, który się urodziłeś, kształtuje twoją osobowość. Najstarszy, średni, a może jedynak?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
13 września 2017
Fot. iStock/Imgorthand
Fot. iStock/Imgorthand

Pewnie słyszeliście nieraz, że najstarsze dziecko wyrasta z reguły na bardzo odpowiedzialną osobę, a ci którzy nie mają rodzeństwa są, jako dorośli, znacznie bardziej samolubni i wymagający. Przeczytajcie koniecznie o tym, czy kolejność urodzenia może rzeczywiście mieć znaczący wpływ na naszą osobowość.  

Nad „teorią urodzenia”  pracował pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku  Alfred Adler, ze swoim przyjacielem i kolegą Sigmundem Freudem. Adler wierzył, że kolejność, w jakieś przyszedleś na świat w twojej rodzinie, wpływa na twoją osobowość.

Jeśli jesteś najstarszy z rodzeństwa

Według Adlera masz tendencję do zachowań konserwatywnych, jesteś silny psychicznie i masz predyspozycje do przewodzenia innym. Ponieważ często brałeś odpowiedzialność za młodszych braci i siostry, wyrosłeś na osobę troskliwą, podoba ci się rola rodzica i chętnie pierwszy przejmujesz inicjatywę.

Jeśli jesteś „średnim” dzieckiem

Zapewne często „walczyłeś” o swoją pozycję ze starszym bratem lub siostrą.  Jako dziecko szybko się rozwijałeś i dojrzewałeś szybciej. Wyrosłeś na osobą ambitną i jasno definiującą swoje cele (często zbyt wysoko stawiasz sobie poprzeczkę, więc z porażkami jesteś dobrze zaznajomiony, ale niepowodzenia cię nie zrażają). Nie jesteś samolubny.

Jeśli jesteś najmłodszym dzieckiem

Z reguły najmłodsze dziecko zajmuje dużo więcej uwagi rodziców niż pozostałe pociechy.  Jako dorosły możesz czuć się mniej doświadczony życiowo niż twoje rodzeństwo i bardziej zależny od rodziny. A może podchodzisz do tego ambicjonalnie i całe życie próbujesz udowodnić, że jesteś tak samo „dobry”, albo nawet lepszy niż twoje siostry i bracia. „Najmłodsi” często osiągają ogromne, życiowe sukcesy. Stają się wybitnymi sportowcami, wspaniałymi muzykami lub najbardziej utalentowanymi artystami. Najmłodsze dzieci w rodzinie są też towarzyskie, i bywają bardziej beztroskie niż ich starsze rodzeństwo.

Jeśli jesteś jedynakiem

Ponieważ nie miałeś rodzeństwa, by z nim konkurować, konkurowałeś z własnym ojcem. Z dużym prawdopodobieństwem jesteś rozpieszczony przez rodziców. Jako dorosła osoba, od partnera oczekujesz ciągłej uwagi, troski i ochrony przed wszystkim i wszystkimi. Twoje główne problemy to poczucie zależności od rodziców i zaburzona samoocena. Jako dziecko mogłeś mieć problemy z interakcją z rówieśnikami. Prawdopodobnie wyrosłeś na perfekcjonistę.

Jak sądzicie, znajdzie się w teorii osobowości jakieś ziarnko prawdy?


Na podstawie: brightside.me

 


Zobacz także

Jak mądrze radzić sobie z tymi, których nie lubisz

Jak mądrze radzić sobie z tymi, których nie lubisz

Fot. IStock/stsmhn

Niezadowolony związek. Nie walcz o człowieka, zawalcz o miłość

niekończący się test na macierzyństwo

Niekończący się test na macierzyństwo… Po dwóch latach i trzech miesiącach od złożenia papierów adopcyjnych Monika została mamą