Zamiast złotej rybki – kriolipoliza. Przełomowa metoda w walce z tkanką tłuszczową

Centrum Zdrowej Skóry
Centrum Zdrowej Skóry
16 listopada 2017
Kriolipoliza
Fot. iStock / Staras
 

Która z nas, kobiet, nie marzyła o spotkaniu wróżki, która – czary mary raz, dwa, trzy – przemieni uda, boczki albo pupę będące powodem kompleksów w ciało cud? Mamy dla was dwie wiadomości –  dobrą i złą.

Zła wiadomość jest taka, że wróżki nie istnieją, a gdyby istniały ratowałyby śpiącą królewnę z opresji (a nie waszą pupę), a dobra, że są sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała bez żadnej magii (i bez żadnej „ściemy”). Oddajemy was w ręce medyków, a nie wróżek. Słyszałyście o zabiegu kriopolizy?

Kriolipoliza ZLipo System, to udoskonalony zabieg pozwalający pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. To jedyny na świecie opatentowany protokół tworzący drugą generację kriolipolizy, który wyznacza nowe standardy postępowania. A to oznacza, że jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który przynosi wymierne efekty.

Badania kliniczne dowiodły, że innowacyjny zabieg ZLipo System, redukuje dwa razy więcej tkanki tłuszczowej, niż urządzenia znane do tej pory. Dodatkową zaletą jest znacznie krótszy czas oczekiwania na efekty: 4–6 tygodni, a nie jak do tej pory 12–24 tygodni (3–6 miesięcy).

JAK DZIAŁA KRIOLIPOLIZA ZLIPO SYSTEM?

Zabieg modelujący sylwetkę wykorzystuje technologię Zimmer, pozwalającą na obniżenie temperatury komórek tłuszczowych na głębokości 2–3 cm do wartości (+2)  – (+4) st. C. Temperaturę tę uzyskuje się dzięki aplikatorom generującym temperaturę (–8) – (–10) st. C na powierzchni obszaru zabiegowego. Skóra zostaje dodatkowo zabezpieczona jednorazowymi podkładami ZLipo Fleece o udowodnionej skuteczności w transportowaniu temperatury w głąb tkanek.

Kriolipoliza – jako zabieg modelujący sylwetkę – polega na zassaniu fałdu skórnego z tkanką tłuszczową i oddziaływaniu na tkanki niską temperaturą. Komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na zimno niż inne komórki. Dlatego pod wpływem niskiej temperatury ulegają apoptozie (czyli „samobójstwu”), podczas gdy inne komórki organizmu pozostają nienaruszone i dalej funkcjonują prawidłowo.

Aby doszło do „samobójstwa” komórek tłuszczowych, konieczne jest utrzymanie ich w niskiej temperaturze przez odpowiedni czas (kilkadziesiąt minut).

Kriolipolizę możemy zastosować na każdą okolicę ciała, jednak należy pamiętać, że musi być możliwość zassania tkanki i musi w niej być zmagazynowany tłuszcz.

Zabieg kriolipolizy ZLipo System, to przełomowa procedura medyczna. Protokół zabiegowy jest dwuetapowy.

I etap – Kriolipoliza  ZLipo

Kriolipoliza ZLipo to faza mrożenia tkanki tłuszczowej.

II etap – ZWavePro energia fal uderzeniowych

To faza rozbijania komórek tłuszczowych i uruchamiania procesów wpływających na poprawę elastyczności skóry, głównie stymulacja produkcji kolagenu w skórze.

JAK DŁUGO TRWA ZABIEG?

Kriolipoliza ZLipo System to zabieg, który trwa ok. 70 minut:

 • 60 minut – etap zamrażania tkanki tłuszczowej ZLipo,
 • 10 minut – generowanie energii fal uderzeniowych ZWavePro.

Kto może skorzystać z zabiegu kriolipolizy?

ZLipo System jest zabiegiem dla wszystkich osób, które zmagają się z miejscowymi skupiskami tkanki tłuszczowej.

NA JAKIE PARTIE CIAŁA MOŻE BYĆ STOSOWANA KRIOLIPOLIZA ZLIPO SYSTEM?

Dzięki ZLipo System można zredukować tkankę tłuszczową z:

 • wewnętrznej strony ud,
 • bryczesów,
 • brzucha
 • okolic kolan,
 • boczków,
 • okolic ramion,
 • męskiej klatki piersiowej.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża i karmienie piersią
 • przerośnięte blizny i rozstępy w obszarze zabiegowym
 • choroby układu krążenia
 • choroby wątroby
 • choroby nerek
 • nowotwory złośliwe
 • infekcje, egzema lub ostre stany zapalne w obszarze zabiegowym
 • choroby skórne w obszarze zabiegowym
 • zaczerwienienie i stany zapalne skóry
 • cukrzyca
 • pacjenci z rozrusznikiem serca (przeciwwskazanie względne)
 • stale przyjmowane leki przeciwzapalne

ILE NALEŻY WYKONAĆ ZABIEGÓW?

Już po pierwszym zabiegu można zredukować ok. 30–35% tkanki tłuszczowej z obszaru zabiegowego. W większości przypadków już jeden zabieg wystarczy, by uzyskać satysfakcjonujące efekty redukcji tkanki tłuszczowej. Jest to trwała eliminacja tkanki tłuszczowej, dlatego w miejscu zabiegowym nie występuje efekt jo-jo.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

ZLipo System to jedyny zabieg kriolipolizy z fazami PulsComfort. Fazy te sprawiają, że zabieg jest komfortowy i bezbolesny dla pacjenta. Faza uruchamiana jest w początkowej części zabiegu i na końcu.

GDZIE I KTO WYKONUJE ZABIEG?

Kriolipoliza ZLipo System to zabieg wykonywany w Centrum Zdrowej Skóry przy ul. Racławickiej 27, przez wykwalifikowane pielęgniarki, zawsze po konsultacji dyplomowanego lekarza medycyny estetycznej.


Bernadeta Korczak-awatarBernadeta Korczak – pielęgniarka

 


Najlepsze zabiegi rewitalizujące skórę na jesień

Centrum Zdrowej Skóry
Centrum Zdrowej Skóry
20 listopada 2017
Fot. iStock / NelliSyr
 

Lato to szczególna pora roku – wakacje, odpoczynek, kąpiele słoneczne. Niestety to również czas, kiedy nasza skóra ulega poważnym uszkodzeniom. Nazywamy to fotostarzeniem. Osłabieniu i zniszczeniu ulegają elastyna i kolagen, skóra staje się sucha, pomarszczona, z licznymi przebarwieniami.

Jesień to czas, w którym możemy bezpiecznie wykonywać szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej.

Najczęściej wykonywanymi zabiegami poprawiającymi stan skóry są:

 • Toksyna botulinowa (wygładza zmarszczki, zmniejsza nadpotliwość, nadaje wypoczęty wygląd)

 • Peelingi (wyrównują koloryt skóry, poprawiają strukturę i napięcie)

 • Osocze bogatopłytkowe (poprawia strukturę skóry i pobudza procesy produkcji kolagenu)

 • Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego (przywraca odpowiednie nawilżenie i uzupełnia ubytki tkanki)

 • Mikronakłuwanie – Dermapen (poprawia strukturę i koloryt skóry, zmniejsza blizny)

 • Fototerapia odmładzająca (rozjaśnia skórę, niweluje stany zapalne i  rumień na twarzy)

 • Laserowe zamykanie poszerzonych naczyń (usuwa poszerzone naczynia, przywraca naturalny koloryt skóry)

 • Laserowe odmładzanie skóry – resurfacing (poprawia napięcie , strukturę i koloryt skóry oraz zmniejsza blizny potrądzikowe)

 • Karbokyterapia (niweluje cellulit, redukuje tkankę tłuszczową, poprawia strukturę skóry)

 • Endermologia (przywraca odpowiednie napięcie skóry na całym ciele)

Wszystko to powinno być uzupełnione odpowiednio dobranymi kosmetykami oraz prawidłowym odżywianiem z suplementacją określonych niedoborów minerałów i witamin.

Serdecznie zapraszam do Centrum Zdrowej Skóry.

linia 2px

awatar dr n med Piotr NiedzialkowskiDr n. med.  Piotr Niedziałkowski
Specjalista chorób wewnętrznych i dermatologii
Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej
www.czs.damian.pl


Jak rozpoznać bezpieczny gabinet medycyny estetycznej?

Centrum Zdrowej Skóry
Centrum Zdrowej Skóry
10 listopada 2017
Fot. iStock / kopitinphoto

Jak sama nazwa wskazuje, medycyna estetyczna, to dziedzina medycyny… a nie nazwa kremu na jędrną pupę, więc jeśli poszukujecie dobrego gabinetu, takiego, w którym nie stanie się wam krzywda, warto wziąć sobie do serca kilka ważnych wskazówek.

Jak i gdzie upiększać swoje ciało, by efekt zachwycał i nie szkodził zdrowiu? Przeczytajcie!

O to, jak wybrać wiarygodny gabinet medycyny estetycznej, i na jakiej podstawie podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu, zapytaliśmy specjalistów z kliniki z ponad dwudziestoletnim stażem – Centrum Medycznego Damiana. Zdradzają, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i kiedy szybko uciekać przed ‚medycznymi pozorantami’.

Nie ma medycyny bez lekarzy i pielęgniarek…

Przede wszystkim należy zapamiętać najważniejszą zasadę: medycyna estetyczna, to dziedzina medycyny… Nie każdy może wykonywać zawód medyczny. Choć prawnie wiele spraw da się obejść, zdecydowanie nie warto! Ryzykujecie o wiele więcej niż pieniądze. Sam dyplom lekarza medycyny również nie gwarantuje wam bezpieczeństwa i zadowolenia, bo medycyna estetyczna, to dziedzina młoda i wciąż dość komercyjna. Lekarze nie ‚uczą się’ jej na Akademii Medycznej.

Dobry fachowiec powinien stale doskonalić swoje umiejętności i doszkalać się. Nie dajcie się zwieść bogato obwieszoną certyfikatami ścianą. Zapytajcie lekarza o jego doświadczenie, odbyte szkolenia, kursy, itd.. Certyfikaty również są ważne – świadczą o odbyciu przeszkolenia w posługiwaniu się konkretnym sprzętem.

Jeśli nie planujemy skomplikowanych zabiegów, zapewne trafimy w ręce… no właśnie, kogo?

Choć branża kosmetologii nieustannie się rozwija, w renomowanych klinikach piękna zostaniemy przekazani w ręce nie kosmetologa czy kosmetyczki, a dyplomowanej pielęgniarki, zazwyczaj również odpowiednio przeszkolonej. Ma to swoje ogromne zalety. Nie ujmując umiejętności i wiedzy kosmetologom, studia pielęgniarskie obejmują o wiele więcej, a taka wiedza, jest gwarantem bezpieczeństwa dla pacjenta. Kompetencje pielęgniarki są po prostu szersze, dzięki czemu może zaobserwować niepokojące sygnały, jakie wysyła ciało pacjenta – a nie tylko ściśle powiązany z wykonywanym zabiegiem  jego fragment.

Przychodzi baba do lekarza, a lekarz…

Ważnym elementem, który pozwoli wam zdemaskować ‚hochsztaplerów’ jest pierwsza wizyta. Zdecydowanie rzadko zdarza się, żeby ktoś przyjął pacjenta z marszu, zazwyczaj na konsultacje trzeba się umówić, a gabinety nie stoją puste czekając na klienta. Kolejnym elementem, który od razu zdradzi medycznych lekkoduchów jest przeprowadzenie wywiadu. Choć niektórym pacjentom może się to nie spodobać, lekarz powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad lekarski, taki, jaki znamy z wizyt u specjalistów innej dziedziny czy szpitalnej izby przyjęć. Dlaczego?

Oddając się w ręce lekarza obarczamy go odpowiedzialnością nie tylko za nasz wygląd, ale i bezpieczeństwo i zdrowie. Zanim dobry fachowiec przejdzie ‚do rzeczy’ dobrze nas wypyta i przebada – choć coraz więcej zabiegów wymaga minimalnej ingerencji, nadal są to zabiegi, co do których istnieje szereg przeciwwskazań. Należy również pamiętać, że dobry specjalista nie powinien swoich usług oferować bezkrytycznie. To on ma wiedzę, by ocenić, czy pacjent powinien poddać się jakiemuś zabiegowi i czy przyniesie on jakieś korzyści.

Piękno – efekt uboczny?

Na rynku jest wiele klinik specjalizacyjnych się w poprawianiu urody, jak z nich wybrać tę ‚naj’? To kolejny dylemat, z którym musimy się zmierzyć. Nasza podpowiedź jest prosta. Postawcie na miejsca, które traktują pacjenta kompleksowo, lubią przyglądać się powodom problemów, a nie tylko skupiają się na sprzedaniu efektu. Starzenie zaczyna się na poziomie komórki, osoby zdrowe, dbające o siebie – wyglądają lepiej, młodziej, zdrowiej. Nie zapominajmy o tym. W dobrej klinice usłyszymy o wiele więcej niż ‚proszę wypełnić formularz’.

Jeżeli zależy wam na efektach  i bezpieczeństwie, nie oburzajcie się na konieczność wykonania badań. W przypadku pracy ze skórą, lekarz powinien przygotować dla pacjenta plan leczenia i rewitalizacji. Medycyna estetyczna nie działa jak magiczna różdżka. Potrzeba wiedzy i współpracy.

Taki plan pozwoli dobrać optymalne działania dla każdego indywidualnego pacjenta. Każdy z nas jest inny, żaden zabieg nie jest uniwersalny.

Bardzo często, ogólny zły stan zdrowia przekłada się na wygląd. Jeśli naprawdę chcemy zmienić coś w sobie na lepsze, musimy się zawsze w to zaangażować.

Ładnie?

Nie bez znaczenia pozostaje również wygląd  gabinetu. Nie bez znaczenia jest baza, jaką dysponuje klinika,  jakie ma zaplecze i urządzenia. Sprzęt powinien być nowoczesny, narzędzia sterylne lub jednorazowe. Powinniście pytać o takie elementy bez skrępowania. Ważna jest również jakość preparatów, jakich używa się do wykonywania zabiegów.

Medycyna estetyczna jest wciąż bardzo szybko rozwijającą się dziedziną. Dlatego jej specjaliści powinni stale się doskonalić i wzbogacać swoją ofertę o nowe urządzenia czy techniki.

I jeszcze jedno – wybierzcie miejsce polecane przez innych, takie, które ma już swoją renomę, doświadczenie i odpowiednie możliwości. Pamiętajcie, żebyście swojemu lekarzowi ufali, nie przychodzicie do niego po dodatkowy stres, a po pomoc.