Podstawowe grzechy, które popełniamy przeciwko skórze

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
3 stycznia 2017
Fot. iStock/Casarsa
Fot. iStock/Casarsa
 

Szukamy, czytamy, próbujemy. Dla naszej skóry jesteśmy w stanie (w pewnym wieku) zrobić wszystko. Zdajemy sobie sprawę, że podstawa to ochrona przeciwsłoneczna naszej skóry – to z jednej strony, a z drugiej jesteśmy gotowe wierzyć w cudowne sposoby na utrzymanie idealnej skóry.Skupiamy się na tym, co może naszej skórze pomóc nie myśląc o tym, co może zaszkodzić.

Tymczasem popełniamy trzy podstawowe grzechy wobec naszej skóry, z których często nie zdajemy sobie sprawy traktując je jako błahe lub w ogóle nie zauważając.

Nie zmieniaj kosmetyków

Wydaje nam się, że to co nowe, będzie lepsze nieustannie wpychając naszą skórę w nowe eksperymenty. Tymczasem prawda jest taka, że jeśli mamy sprawdzony produkt, który jest dobry dla naszej skóry – trzymajmy się go, zwłaszcza, że często by przekonać się o efektach działania kosmetyku, potrzeba czasu. Naprawdę nie ma co próbować nowości, czasami lepsze jest wrogiem dobrego!

Odwiedzaj lekarza

Bardzo często lekceważmy zmiany naszej skóry, bagatelizujemy problemy, a prawda jest taka, że to właśnie skóra daje nam sygnał: hej z twoim organizmem dzieje się coś niedobrego. To nie musi być od razu najgorsze, ale wizyta u lekarza – dermatologa wskaże nam kierunek, jak pozbyć się efektywnie problemu, nie tylko tuszując go pobieżnie. Poza tym – pamiętaj – nie szukaj odpowiedzi z wujkiem Google, każdy z nas inaczej reaguje na różne rzeczy – stres, kosmetyki, chorobę.

Uważaj na zabiegi kosmetyczne

Jak po deszczu powstają gabinety kosmetyczne oferujące przeróżnego rodzaju zabiegi, które mają uczynić naszą skórę młodą i piękną. Niestety czasami można zrobić sobie więcej krzywdy niż dobrego, jeśli trafimy w ręce pseudo specjalisty, a takich niestety nie brakuje. Jeśli decydujecie się na kosmetyczne zabiegi zadbajcie, by trafić w dobre ręce. Niech wyznacznikiem będzie chociaż fakt, czy osoba, która się wami zajmuje jest magistrem kosmetologii po studiach medycznych – oczywiście tu też mogą trafić się niechlubne wyjątki – ale jednak wiedza tych ekspertów jest większa. Pytajcie o opinię innych, marketing szeptany może was zaprowadzić do najlepszych salonów kosmetycznych – wcale nieoczywistych.


źródło: self.com


10 złych nawyków, które zniszczą nawet najlepsze małżeństwo

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
3 stycznia 2017
10 złych nawyków, które zniszczą nawet najlepsze małżeństwo
Fot. iStock/nd3000
 

Dziwicie się, że kolejny „idealny” związek kończy się rozwodem? Jak to możliwe, że rozstają się tak idealne pary? Co się stało? Wyglądali na takich szczęśliwych.

Co powiedzą znajomi, rodzina? Jakoś „wyjdą” z pierwszego szoku. A potem „coś” im się ułoży, elementy układanki wskoczą na swoje miejsce. Dostrzegą to, czego dotąd nie wiedzieli. Wiele par walczy, aby utrzymać szczęśliwy związek, ale mimo to ich małżeństwo się rozpada. Najczęściej winne jest temu 10 złych nawyków, które regularnie niszczą najszczersze uczucia i hamują najlepsze chęci. Oto lista „winowajców”:

1. Nie gracie w jednej drużynie

A oznacza to brak wspólnych starań o ważne sprawy dotyczące waszego związku. Skupiacie się bardziej na osobistych celach niż na tym, o co trzeba zawalczyć razem.  

2. Brak wzajemnej troski o zaspokajanie potrzeb drugiej strony

Zbyt często nie mówimy o tym, czego potrzebujemy, lub zakładamy, że potrzeby partnera są takie same jak nasze.

3. „Odpuszczacie”

Kiedy przestaje być pięknie i różowo, wolimy powiedzieć „Kocham cię, ale nie chce już z tobą być” niż zastanowić się nad tym jak naprawić związek, rozmawiać o problemach.   

4. Nie dbacie wystarczająco o intymność i bliskość

Uczucie samo się sobą nie nakarmi. Czułość, ciepło, dotyk i zainteresowanie to wasze wspólne obowiązki w tym małżeństwie.

5. Skrywacie żale i niechęć

Niewypowiedziane, negatywne emocje i niechęć poważnie zatruwają niegdyś zdrowe relacje.

6. Nie stawiacie czoła problemom, „zamiatacie pod dywan”

Unikanie konfrontacji z gorzką prawdą lub rzeczywistymi problemami twojego małżeństwa to błędne koło, które i tak doprowadzi do rozpadu tego związku.

7. Krytykujecie

Łatwiej ci zobaczyć jego wady niż zauważyć to, co dobre i piękne? Ciągle narzekasz, czepiasz się krytykujesz? Nie dziw się, że zawodzi komunikacja…

8.Lokujecie swoją uwagę (i uczucia) gdzie indziej

To może być romans albo skupienie całej swojej uwagi na dzieciach.

9. Pozwalacie by stres kierował waszym życiem

A gdy stres przejmuje kontrole nad życiem i związkiem, padają słowa, które nie powinny paść i dzieją się rzeczy, które nie powinny się wydarzyć.

10. Walczycie o to, kto ma rację

Kiedy jesteś bardziej skupiona na  tym, by „mieć rację” niż na tym, by wspólnie dojść do porozumienia, zazwyczaj tylko pogorszasz sytuację.


Źródło: brides.com


Kilka sygnałów, które świadczą o tym, że on przestał już kochać

Karolina Krause
Karolina Krause
3 stycznia 2017
Fot. iStock/andrej_k
Następny

Mój przyjaciel, który po 7 latach małżeństwa rozwiódł się z żoną, powiedział mi kiedyś, że miłość umiera w ciszy. Bardzo często nie potrafimy nawet powiedzieć kiedy to się stało. W którym momencie tak naprawdę przestaliśmy kochać? A kiedy w końcu gaśnie długo staramy się temu zaprzeczyć. Tak jedna, jak i druga strona. Odpieramy wtedy od siebie sygnały, które wysyła nasz partner i nie pod żadnym względem nie chcemy dopuścić ich do swojej świadomości. Oto 7 z nich…

Źródło: ridiculously.com

 

Zobacz także

Pielęgnacja okolic oczu

Pielęgnacja okolic oczu – w domu i w gabinecie kosmetycznym

Fot. iStock / mediaphotos

Wygląd paznokci zdradza choroby i pielęgnacyjne zaniedbania. Sprawdź, co mówią o tobie twoje paznokcie

Fot. iStock/draganab

Dieta gorsetowa. Czy może istnieć gorszy sposób na odchudzenie talii?