Go to content

Nie używałaś jeszcze białej glinki? Musisz tego spróbować!

Biała glinka - co jest w niej wyjątkowego?
Fot. Materiały prasowe

Glinka w kosmetyce przede wszystkim kojarzy się nam z szarawą papką w postaci maseczki, zamkniętej w tubce lub saszetce do jednorazowego wykorzystania. Od lat znamy i używamy- przynajmniej od czasu do czasu, bo prawie każda z nas wie, że „taka glinka” doskonale oczyszcza… i zazwyczaj na tym przygodę z glinką kończymy. A szkoda.

Bo kaolin, czyli glinki mają o wiele więcej do zaoferowania. Rodzajów glinek jest całkiem sporo, a i sposób na ich użycie może zaskakiwać! Poznajcie porcelanową królową – czyli wyjątkową białą glinkę.

Biała glinka – co jest w niej wyjątkowego?

  1. Jest najbardziej delikatna ze wszystkich glinek.
  2. Stymuluje proces regeneracji skóry.
  3. Jest naturalnym antybiotykiem.
  4. Zawiera liczne mikrolementy i sole mineralne: krzemian glinu, aluminium, krzem, wapń, magnez, żelazo, potas oraz sód.
  5. Jest antyalergiczna.
  6. Ma właściwości ściągające, gojące, zabliźniające.
  7. Nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry – również tej wyjątkowo wymagającej – wrażliwej, suchej, naczynkowej, dojrzałej.
  8. Zapobiega podrażnieniom.
  9. Przywraca skórze jędrność i elastyczność.
  10. Jest wolna od zanieczyszczeń – ze względu na miejsca jej wydobycia.
  11. W kosmetyce używa się jej do produkcji pudrów, cieni do powiek i pudrów dla niemowląt.
  12. Likwiduje martwe komórki.
  13. Wspomaga leczneie stanów zapalnych.
  14. Jest miękka i łagodna.
  15.  Pochłania nadmiar sebum i wydzieliny gruczołów potowych.
  16. Nie przesusza nadmiernie skóry.
  17. Poprawia koloryt skóry.
  18. Jest 100% naturalny produktem.
  19. Dzięki swojemu działaniu oczyszczającemu bardzo dobrze matuje skórę.
  20. Nadaje się do pielęgnacji i skóry i włosów.
Biała glinka - co jest w niej wyjątkowego?

Fot. iStock / OpenmindedE

Co kryje się białej glince?

Przede wszystkim swoje cudowne dla ciała właściwości biała glinka skrywa w wysokiej zawartości krzemianu glinu (dzięki niemu ściąga i zabliźnia), tego „składnika” jest w glince najwięcej. Dzięki wysokiej zawartości mikroelementów (krzem, wapń, magnez, żelazo, potas oraz sód i soli mineralnych) – glinka dodatkowo odzywia i regeeruje skórę.

Jak stosowac glinkę?

Najbardzije popularnym zastosowaniem jest maseczka na twarz i dekolt. Nieco rzadziej stosujemy maski na włosy – ale wynika to głównie z niewiedzy, ze glinka dokonale sie do tego nadaje! Jednak jesli glinkę pokochacie, będziecie chciały więcej! I tu mam dla was dobra wiadomość – można z niej wycisnąć jeszcze więcej, czyli wybrać się na kąpiel w glince!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Jak to działa?

Podczas kąpieli – ta powinna trwać około 20 minut – dochodzi do wymiany jonów między glinką a skórą. Wapń i magnez zawarte w glince „wymieniają się” jonami i sodem wytwarzanymi przez skórę. Dzięki temu procesowi dochodzi do bardzo głębokiego (kochamy! kochamy! kochamy!) oczyszczenia i odżywienia skóry.

Kąpiel w białej glince ma działanie detoksykujące. Ujdrnia i uelastycznia skórę oraz pobudza jej odnowę komórkową. Dzięki swojemu działaniu łagodzi podrażnieia i im zapobiega. Prawdziwe (i proste) SPA w wersji de luxe. Działanie oczyszczające (pochłaniające nadmiar sebum ? Bo to bardzo przyjemne i relaksujące. Kapiel basenie z glinką to prawdziwy relaks i masaż w jednym.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Niewiele jest miejsc w Polsce, gdzie można oddawać się takiej przyjemności – i kąpiel w domowej wannie niestety nie jest tożsama z kąpielą w profesjonalnym basenie. Tego typu zabiegu można zażywać w SPA Nałęczów. Ciekawe miejsce, które z pewnością warto dopisać do swoje listy podróży do zrealizowania!

Basen z glinką znajduje się w atrium tuż obok hali basenowej i jest uzupełnieniem typowego dla spa relaksu. Temperatura białej glinki wynosi ok. 36-38 st.C, czyli idealna dla naszej skóry. Najlepiej, jeśli jesteście amatorami wodnych atrakcji, spędzić miło czas w w basenie, jacuzzi, skorzystac  zbiczy wodnych – a dla ukoronowania takiego dnia czy popołudnia zanużyć się w białej glince.

I pamiętajcie minimum 20 minut! – chociaż, pewnie trudno bedzie was stamtąd wygonić ;).

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Wpis powstał we współpracy z ZL „Uzdrowisko Nałęczów” SA