Masz cienie i worki pod oczami? Wypróbuj 5 sprawdzonych domowych sposobów na ich zmniejszenie

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
25 maja 2016
Fot. Pixabay / DusanDvorski / CC0 Public Domain
 

Ciemne obwódki pod oczami oraz opuchlizna nikomu nie dodają uroku, szpecąc wygląd i psując samopoczucie. Z reguły sińce i opuchlizna jest kwestią genetyki, zmęczenia, zbyt małej ilości snu lub płytko położonych i kruchych naczyń krwionośnych. U niektórych osób mogą być efektem cukrzycy, chorób serca, chorób nerek, zaburzeń hormonalnych. Jednak w większości przypadków, są one naturalną częścią urody.

Domowe sposoby na zmniejszenie cieni i obrzęków pod oczami

1. Plasterek ogórka/ziemniaka/awokado

Schłodzone plasterki ogórka połóż na oczy na około 10-15 min. Ogórek odżywi skórę wokół oczu, dzięki właściwościom rozjaśniającym pozwoli skutecznie walczyć z cieniami pod oczami a chłód pomoże pozbyć się opuchlizny. Jeśli nie masz ogórka, posłuż się schłodzonym plastrem ziemniaka lub awokado.

 Fot. Pixabay / Kaz / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / Kaz / CC0 Public Domain

2. Zielona lub czarna herbata

Na powieki połóż wcześniej zostały torebki z herbatą. Herbata zawiera kofeinę, która obkurcza naczynia krwionośne wokół oczu, a garbniki stymulują krążenie krwi. Po upływie 10 minut, zdejmij kompresy i przemyj twarz chłodną wodą.

3. Napar z rumianku

Rumianek zmniejszy zaczerwienienia wokół oczu i sprawi, że nie będą wyglądać na zmęczone. Zaparz dwie torebki herbaty rumiankowej, następnie wystudź i połóż je na 15 min. na powiekach. Sprawdzi się tu także świetlik i lipa.

 Fot. Pixabay / condesign / CC0 Public Domain


Fot. Pixabay / condesign / CC0 Public Domain

4. Liść aloesu

Przetnij na pół liść aloesu i przyłóż pod oczy, a jego sok ukoi, nawilży i odżywi skórę.

aloes

Fot. Pixabay / strecosa / CC0 Public Domain

5. Schłodzona łyżeczka/kostki lodu

Zimno woda sprawi, że naczynka krwionośne skurczą się a zaczerwienienie i opuchlizna ulegną zmniejszeniu. Kostkami lodu masuj delikatnie okolice oczu przez 10 min., to pobudzi krążenie krwi.

 


Wyszłam z siebie zaraz wracam. Ogłaszam dzień nieuprzejmości

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
25 maja 2016
Fot. iStock / RapidEye
 

Ja pie…… Macie dni pod takim tytułem. Mój się właśnie zaczął, a to dopiero początek. O 4:00 rano kot miauczał, że chce wyjść. I wcale nie było mi miło z uśmiechem podnosić się z łóżka, przemierzać kilometry do drzwi, żeby zwierzę wypuścić. Pytanie – położyć się spać, czy już nie?

Pies nażarł się szaleju i ujada od 6:00 na podwórku, co może doprowadzić do rozpaczy. Dzieciaki nie chcą  wstać, czajnik przecieka. Słowem: wszystko k**wa idzie nie tak.

I nie mam ochoty dzisiaj uśmiechać się ze zrozumieniem do pana w sklepie, który przez dwie minuty zastanawia się, ile kosztują bułki, które kupuję u niego codziennie. Przez grzeczność zamykam pysk i czekam cierpliwie, aż na tych swoich karteluszkach sprawdzi, czy to było 45 czy 55 groszy. Dziś mam ochotę mu wykrzyczeć CZTERDZIEŚCI K*RWA PIĘĆ i proszę zapamiętać, a później wyjść z satysfakcją, że jutro na bank się ogarnie (choć pewnie nie, ale jutro może nie będzie mnie to wkurzać).

I nie mam ochoty wchodzić w rozmowy, na które tracę energię i czas, a które do niczego konstruktywnego nie prowadzą. Tak, dzisiaj mam zamiar nie być miła, bo mam do tego pie*rzone prawo.

No tak, ale my jesteśmy nauczone, że trzeba być miłym. Że przecież dziewczynki się tak nie zachowują. Może ktoś tobą pomiatać, a ty masz się uśmiechnąć, dygnąć i jeszcze podziękować, że zwrócił w ogóle na ciebie uwagę. Bez znaczenia w jaki sposób.

Bo dobro wraca, bo uśmiech za uśmiech. I ja to wszystko rozumiem. Ba, ja nawet w to wierzę, ale na miłość boską, to nie znaczy, że mam być wiecznie miłą w tonie przepraszającym kobietą.

Dlatego dziś z rana mam apel do nas wszystkich, do siebie samej też.

Przestańmy pozwalać wchodzić sobie na głowę. Udawać, że pada deszcz, jak ktoś nam pluje na głowę. My nie jesteśmy tu przez pomyłkę i nie musimy być cały czas usłużnie wdzięcznie za to, że żyjemy. No nie! Mamy pełne prawo wykrzyczeć swoją złość, czy wściekłość. Mamy prawo powiedzieć, że to mi się k*rwa nie podoba i mam dość i w d*pie, i przestaję udawać, że wszystko jest okej.

Więc może przestań być miła w sytuacjach, w których twoja uprzejmność wychodzi ci bokiem, a ty sama tak naprawdę masz ochotę komuś skoczyć do gardła.

Panu w korku

Który drze się na ciebie z zamkniętej szyby i wymachuje rękami rzucając w twoją stronę niewybredne epitety, bo się wepchnęłaś, bo go nie wpuściłaś, bo jego zdaniem zrobiłaś coś z pewnością nie po jego myśli. Obdarz go uśmiechem i wymownie środkowym palcem. Albo wysiądź z samochodu, otwórz drzwi od jego auta i powiedz, co naprawdę o nim myślisz, i że nie masz najmniejszej ochoty być wycieraczką dla jego szowinizmu i frustracji.

Pani w sklepie

„A te dwa grosze mogę być winna” słyszysz po raz setny i krew cię zalewa, bo raz to dwa grosze, raz pięć, raz dziesięć. I niby nic, ale masz wrażenie, że pani w sklepie na każdym urywa te grosze czyniąc to z premedytacją. Więc dzisiaj powiedz nie, i czekaj na resztę, bo należy ci się jak psu buda. I koniec kropka.

Dzieciom

I cudowne z nimi poranki, kiedy masz ochotę wyjść z siebie i nie wrócić, ale tłuką ci do głowy, że dla własnych dzieci to już w ogóle musisz być miła, bo inaczej zniszczysz ich psychikę. Tiaa jasne, a najpierw oni zniszczą tobie marudzeniem, że nie chcą wstać, że nie chcą śniadania, a koszulka, którą chcą właśnie ubrać jest w praniu. DOŚĆ – masz pełne prawo to powiedzieć i oznajmić światu, że nie masz ochoty słuchać z rana tego, kto jaką nogą wstał. Masz swoje granice i NAPRAWDĘ kolor miski do płatków mało co cię obchodzi!

Mężowi – łamanemu na partnerowi

Przestań udawać, że nie wkurza cię, kiedy ona po raz kolejny zapomniał o zakupach, nie powiesił prania, choć go o to prosiłaś, nie oddzwonił choć obiecał, że zrobi to za pięć minut. STOP uprzejmości, chowania głowy w piasek i zakładania czapki pod tytułem: „Nie kochanie nic się (ku*wa w myślach) nie stało” i gryzienia się w język. HALO każdy ma swoje granice – także bycia miłym prowadzącym do mdłości twoich i innych. „O jeny, biedaku znowu zapomniałeś zrobić zakupy, to pomyśl co dziś zjesz”. Kurtyna.

Pani w przedszkolu czy szkole

Która wiecznie się czegoś czepia, a to, że dzieci za szybko, a to że za późno, za głośno, za cicho, za bardzo ubrane, za bardzo rozwrzeszczane. Ty uśmiechasz się przepraszająco codziennie, bo przecież nie będziesz robić siary swojemu dziecku, na którym pani się wyżyje w ciągu dnia. O przepraszam bardzo, co znaczy, że wyżyje, co znaczy, że musisz być miła. Babsztyl, który wszystkie swoje kompleksy i frustracje przerzuca na dorosłych i dzieci. No sorry, ale nie daj sobie za przeproszeniem srać na głowę. Nie masz 10. lat i nie musisz godzić się na takie traktowanie. Może, jak ktoś jej w końcu powie co myśli, to się jednak opamięta i zobaczy, że wcale nie jest panią sytuacji.

Koledze/koleżance w pracy w domyśle jeszcze szefowi

Skręca ci kiszki? Wiesz, że koleżanka za plecami robi ci syf w pracy, a kolega wysługuje się tobą w nowym projekcie, a może szef niesprawiedliwie cię potraktował. Ej szanuj siebie, to inni zaczną cię szanować, a to wcale nie polega na byciu uprzejmym i udawaniu, że się nie widzi, jak ktoś inny obrabia ci niesłusznie tyłek. Jest taki magiczny zwrot, który otwiera wszystkie drzwi: „Nie życzę sobie…”. Kiedy zaczniesz, powiedz baj baj uprzejmości. I nie rób kawy koleżance, która bezczelnie potrafi zrzucić na ciebie swoje obowiązki.

Ogłoś światu, że dzień uprzejmości minął. Że to już koniec i że nie zamierzasz dłużej uśmiechać się i udawać, że nic się naprawdę nie stało…

A jeśli brak ci odwagi i marzysz, by co niektórym osobom pokazać dziś środkowy palec, wrzuć ten tekst u siebie. Niech wiedzą, co ich czeka, kiedy w końcu pękniesz.


Konkurs „Rosnę, bawię się i kocham to!”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 maja 2016
Fot. Materiały prasowe

Wreszcie! Na taką pogodę czekaliśmy okrągły rok. Bo gdy pogoda dopisuje – najbardziej cieszą się dzieci i rodzice. Pokażcie nam jak razem się bawicie na podwórku lub w parku, ile radości i możliwości niesie za sobą ta odrobina słońca. A żeby po intensywnej zabawie, można było wygodnie odpocząć – mamy coś specjalnego! Najfajniejsze zdjęcia nagrodzimy świetnymi kocami piknikowymi z torba termiczną od SkipHop! No bo kto powiedział, że nie można na dworze zostać jeszcze dłużej?

    1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe. Pokażcie nam jak wasze dzieci korzystają z pięknej pogody i spędzają aktywnie czas na dworze.
    2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
    3. Jedna osoba może przesłać tylko jedną  odpowiedź. W przypadku udzielenia większej liczby odpowiedzi Organizator weźmie pod uwagę pod czas rozstrzygania konkursu pierwszą nadesłaną wiadomość.

Zadanie konkursowe:

Pokażcie nam jak wasze dzieci korzystają z pięknej pogody i spędzają aktywnie czas na dworze. Zdjęcia* w formie elektronicznej przesyłajcie na adres kontakt@ohme.pl w temacie wiadomości wpisując Konkurs „Rosnę, bawię się i kocham to!”. Nie zapomnijcie w wiadomości podać swojego imienia i nazwiska.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

*Dopuszczalny jest kolaż składający się maksymalnie z 3 zdjęć.

Nagrody:

5 x  koc piknikowy  z torbą termiczną Skip Hop

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Konkurs trwa od 25.05.2016 do 07.06.2016 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Oh!me do dnia 17.06.2016 roku.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj

GALERIA KONKURSOWA

Justyna Romanowska

Justyna Romanowska

Adam Hodun

Adam Hodun

Katarzyna Pardela

Katarzyna Pardela

Sylwia Matuła-Widomska

Sylwia Matuła-Widomska

Paulina Andres

Paulina Andres

Anna Peters

Anna Peters

Agnieszka Patrzałek

Agnieszka Patrzałek

Magdalena Rostkowska

Magdalena Rostkowska

Anna Duszczyk

Anna Duszczyk

Gabriela Laskowska

Gabriela Laskowska

 Paulina Orlińska


Paulina Orlińska

Aneta Grzelak

Aneta Grzelak

Ewelina Maj

Ewelina Maj

Małgorzata Wierzbicka

Małgorzata Wierzbicka

Joanna Sokołowska

Joanna Sokołowska

Urszula Wolszczak

Urszula Wolszczak

Anna Górecka

Anna Górecka

Łukasz Dąbrowski

Łukasz Dąbrowski

Sylwia Sobieska

Sylwia Sobieska

Paulina Grudzień

Paulina Grudzień

Laura Ciołczyk

Laura Ciołczyk

Kornelia Kwiatek-Sołtysik

Kornelia Kwiatek-Sołtysik

Katarzyna Sajewicz

Katarzyna Sajewicz

Katarzyna Bizowska

Katarzyna Bizowska

Zuzanna Bizowska

Zuzanna Bizowska

Kuczek Katarzyna

Kuczek Katarzyna

Anna Słowik

Anna Słowik

 Małgorzata Bednarek

Małgorzata Bednarek

Ewelina Kapica

Ewelina Kapica

Gabriela Kuźnar

Gabriela Kuźnar

Maria Kowalska-Irek

Maria Kowalska-Irek

Ligia Starak

Ligia Starak

Katarzyna Grzegorowska

Katarzyna Grzegorowska

Natalia Kuskowska

Natalia Kuskowska

Karolina Kopiec

Karolina Kopiec

Tomasz Kutkowski

Tomasz Kutkowski

Dagmara Wojtas

Dagmara Wojtas

Dominika Podgórska

Dominika Podgórska

Marzena Kamińska

Marzena Kamińska

Marta Marcinkowska

Marta Marcinkowska

Justyna Biała

Justyna Biała

Joanna Leśkiewicz

Joanna Leśkiewicz

Magdalena Marjańska

Magdalena Marjańska

Monika Kowalska

Monika Kowalska

 

Karolina Kiraga

Karolina Kiraga

Ola Woć

Ola Woć

Ewa Szczepańska

Ewa Szczepańska

Kuczek Katarzyna

Kuczek Katarzyna

Magdalena Marjańska

Magdalena Marjańska

Karolina Śmiarowska

Karolina Śmiarowska

Agnieszka Ciemińska

Agnieszka Ciemińska

Anna Słowik

Anna Słowik

Sybilla Grzybowska-Jarek

Sybilla Grzybowska-Jarek

Monika Dąbek

Monika Dąbek

Joanna Komisarek

Joanna Komisarek

Anna Guarize

Anna Guarize

Magdalena Kwiecień

Magdalena Kwiecień

Joanna Litwa

Joanna Litwa

Ilona Wietrzyk

Ilona Wietrzyk

 Małgosia Tomczak

Małgosia Tomczak

 Ewa Waluga

Ewa Waluga

Karolina Jaworska

Karolina Jaworska

Milena Zdziarska

Milena Zdziarska

Martyna Jagodzińska

Martyna Jagodzińska

Iwona Podwalna

Iwona Podwalna

Justyna Więckowska

Justyna Więckowska

Małgorzata Głąb

Małgorzata Głąb

Karolina Krawczyk

Karolina Krawczyk

 Joanna Susfał

Joanna Susfał

Kasia Wierzba

Kasia Wierzba

Paulina Terlecka

Paulina Terlecka

Agnieszka Górecka

Agnieszka Górecka

Joanna Skrzypczak

Joanna Skrzypczak

Iwona Frąckowiak

Iwona Frąckowiak

Agnieszka Burek

Agnieszka Burek

Magdalena Halczuk

Magdalena Halczuk

Marta Kujawska

Marta Kujawska

Natalia Kwiecień

Natalia Kwiecień

Agnieszka Kosciolko

Agnieszka Kosciolko

Marta Mosakowska

Marta Mosakowska

 Cięciel Joanna

Cięciel Joanna

Karolina Woźniak

Karolina Woźniak


Zobacz także

Oto niektóre z najlepszych i czasem zaskakujących sposobów wykorzystania wazeliny w codziennym życiu. Bo zwykła wazelina…

8 zaskakujących zastosowań wazeliny

Naturalne kosmetyki, które znajdziesz w domu

Naturalne kosmetyki, które znajdziesz w domu

pasta cukrowa

Włoski precz! Nadszedł czas na depilację pastą cukrową, którą zrobicie same