Go to content

Świeża fryzura – 7 sposobów, gdy nie możesz myć włosów codziennie

Fot. iStock/SrdjanPav

Świeża fryzura i pachnące, puszyste włosy o poranku to marzenie każdej kobiety. Jednak codzienne mycie włosów, gdy z samego rana nie ma zbyt wiele czasu, bywa problematyczne. Tym bardziej, że czasem musimy wyjść z domu natychmiast, a wygląd przetłuszczonej czupryny zachęca raczej do zaciągnięcia czapki na głowę, niż pokazania się znajomym.

Na szczęście włosy nie muszą być myte każdego dnia, by mogły dobrze wyglądać. Co więcej, zbyt częste mycie włosów również nie służy ich kondycji, szczególnie jeśli używa się do tego niewłaściwych specyfików. Wraz z myciem zmieniamy pH skóry głowy, co wpływa na ryzyko pojawienia się różnych chorób i dolegliwości. W wielu przypadkach kosmetyki wręcz wysuszają skórę głowy i gruczoły łojowe, aby znów ją nawilżyć, produkują jeszcze więcej sebum. To powoduje szybsze przetłuszczanie i przyklapniętą fryzurę. Jeśli nie chcesz lub brakuje ci czasu na codzienne mycie włosów, wypróbuj kilka sposobów odsuwających konieczność mycia. Świeża fryzura gwarantowana.

Świeża fryzura – 7 sposobów na ładny wygląd fryzury, gdy nie można codziennie myć włosów

1. Suchy szampon

Pomaga zaoszczędzić sporo czasu, gdy włosy potrzebują konkretnego odświeżenia, a czasu brak. Wystarczy suche włosy rozczesać i spryskać suchym szamponem, od nasady, aż po same końce i następnie wyszczotkować. Do tego można użyć także puder lub talk dla niemowląt, jednak należy liczyć się z tym, że dokładne wyczesanie może zająć trochę więcej czasu.

2. Unikaj gorącej wody

Warto pamiętać, że gorąca woda wpływa na rozruch gruczołów łojowych skóry głowy i na szybsze przetłuszczenie. Lepiej myć włosy w chłodniejszej wodzie, która zamyka pory skóry i nie traktować jej gorącym powietrzem z suszarki.

3. Nie związuj ich ciasno przy skórze głowy

Ściśnięte włosy nie będą prezentowały się specjalnie świeżo, szczególnie gdy nie masz czasu ich umyć, pod koniec dnia nie będą wyglądały zachwycająco. Postaw na delikatnie podtapirowany luźny kucyk czy warkocze, które pozwolą ukryć problem.

4. Nie przeczesuj włosów palcami

Stałe podrażnienia nasady włosów oraz skóry głowy powodują wzmożoną pracę gruczołów łojowych. Przeczesując włosy palcami rozprowadzamy dodatkowo sebum ze skóry na nie, więc szybciej się przetłuszczają.

Zobacz również: Long bob – fryzura, która nigdy nie wyjdzie z mody. Warto zdecydować się na to lekkie i kobiece cięcie

5. Pamiętaj o higienie przyborów pielęgnacyjnych

Szczotki, grzebienie oraz akcesoria do upięcia włosów powinny być raz w tygodniu myte. W ich szczelinach odkładają się zabrudzenia oraz rozwijają bakterie, które nie działają na korzyść skóry głowy. Czyszczenie szczotki do włosów to bardzo ważny, ale niestety często zaniedbywany element higieny osobistej. Warto pamiętać, by zniszczone i zużyte przybory pielęgnacyjne wymieniać na nowe.

6. Używaj oszczędnie kosmetyków do pielęgnacji włosów

Uważaj na odżywki, które poza tym, że nawilżają włosy, mogą je nadmiernie obciążać. Nie nakładaj odżywek na całą długość włosów, od ich nasady, tylko najlepiej na końcówki. Nie przesadzaj również z olejkami do włosów i skromnie korzystaj z lakierów czy gum do włosów.

7. Co jakiś czas zmieniaj położenie przedziałka

Jeżeli przedziałek cały czas znajduje się w tym samym miejscu, włosy naturalnie stają się na nim bardziej przyklapnięte. Gdy pasma są przyzwyczajone do układania się w jednym kierunku, skóra głowy przetłuszcza się w tym miejscu najbardziej. Dlatego też zmienianie co jakiś czas przedziałka sprawi, że włosy będą wyglądały na świeższe i puszystsze.

źródło: krokdozdrowia.com