10 małych kroczków, by mieć piękniejszą skórę (część I)

Redakcja
Redakcja
2 grudnia 2018
Objawy zaburzeń hormonalnych
Fot. iStock/Voyagerix
 

Naprawdę nie potrzeba wiele, by cieszyć się przepiękną cerą. Zbyt często zapominamy o drobiazgach, które robią całą urodową „robotę”.

10 małych kroczków, by mieć piękniejszą skórę

1. Nawilżanie

Podstawa absolutna! Nałóż balsam lub lotion zaraz po wyjściu spod prysznica, tedy twoja skóra jest najbardziej narażona na utratę wilgoci. Kup jeden „cięższy” mocno nawilżający krem – a najlepiej trzy: do domu, do biura i do torebki/samochodu.

2. Zielone cuda

Jedz zieleninkę! Szpinak czy rukola są wypchane po brzegi przeciwutleniaczami. Codzienna sałatka dla promiennej cery!

3. Uzdrawiający miód

Jodi Ranson, z Golden Door SPA w Utah, i nie tylko ona, zaleca korzystanie z dobrodziejstw miodu! Idealnie sprawdzi się, jako składnik domowych kosmetyków i… balsam do ust. „Pomaga leczyć rany i nawilżać spierzchniętą skórę, ma także właściwości przeciwwirusowe”*.

4. Hołd dla retinolu

Szukasz remedium na zmarszczki? Jak cudownych składników nie posiadałby kosmetyk, bez retinolu ani rusz!

Dr Ariel Ostad, dermatolog z Nowego Jorku, też to potwierdza: „Udowodniono, że miejscowe stosowanie retinolu poprawia strukturę skóry i wygląd cienkich zmarszczek”*.

5. Ochrona słoneczna a rozstępy i blizny

Chcesz uniknąć brzydkich zmian na bliznach czy rozstępach? Nałóż na nie grubą warstwę kremu z filtrem przed ekspozycją na słońce. Promienie słoneczne robią z nimi paskudne rzeczy.

6. Mycie telefonu!

Przecieraj telefon chusteczką antybakteryjną, nawet nie zdajesz sobie sprawy, co na nim siedzi! Gwarantujemy, że taki zabieg pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych niedoskonałości i paskudnych pryszczy!

7. Dieta śródziemnomorska

Dr Macrene Alexiades, dyrektor kliniki badawczej z siedzibą w Nowym Jorku oraz prywatnej praktyki dermatologii laserowej i estetycznej, przekonuje, że odpowiednia podaż kwasów tłuszczowych omega-3, to klucz do sukcesu. Dieta jest również bogata w przeciwutleniacze, które pomogą zachować promienny wygląd cery i odczarują skutki promieniowania słonecznego.

8. Chroń się przed kosmetykami…

Kiedy spryskujesz włosy lakierem – zakryj twarz chusteczką lub ręcznikiem! I na miłość boską nigdy nie utrwalaj nim makijażu!!!!

9.  Wyśpij się

Brak snu wpływa nie tylko na worki pod oczami! Nie pozbawiaj ciała i skóry snu, oczywiście, jeśli chcesz by były zdrowe i piękne.

10.  Noś okulary przeciwsłoneczne

Ochronią cię nie tylko przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, ale i przed kurzymi łapkami – które powstają przez mrużenie oczu.


5 znaków zodiaku, które zakochują się w Panach Niewłaściwych

Redakcja
Redakcja
2 grudnia 2018
Fot. iStock / Oleh_Slobodeniuk
 

Bywa, że ładujemy się w miłości z deszczu pod rynnę… i dzieje się to zaskakująco często. Trzeba przyznać, że niektóre z nas, przyciągają miłosne katastrofy jak magnes. Ledwo skończymy opłakiwać jedną porażkę z kubełkiem lodów, a już na naszej wycieraczce zrządzeniem losu stoi On – Pan Będą Kłopoty… Okazuję się, że całkiem sporo zależy od naszego znaku zodiaku.

5 znaków zodiaku, które zakochują się w Panach Niewłaściwych

Ryby

Pod tym znakiem zodiaku odkryjemy romantyczki, które marzą o bajkowej miłości i księciu na białym rumaku. Łatwo zapominają, że nie każda żaba, a nawet ropucha zasługuje na jej pocałunek. Tak bardzo łakną miłości, że chętniej każdej niemagicznej żabie dają kolejną szansę.

Ryby pasują idealnie do historii Pięknej i Bestii – będą w nieskończoność czekać, aż on się zmieni. To typ ratowniczki, która szuka faceta z problemami, agresywnego po to, by móc ratować go swoimi uczuciami.

Baran

Barany to energiczne i żywiołowe wesołki. Chętnie wchodzą w nowe relacje pełną parą i równie chętnie racjonalizują sobie to, co zaczyna naginać ich granice. Łatwo ulegają iluzji zakochania.

Bardzo często pakują się w toksyczne relacje, w których szukają intensywności. Awantury i kłótnie rekompensują sobie seksem na zgodę i gorącą atmosferą w sypialni. Potrzebują silnych bodźców, a toksyczny partner wciąż ich dostarcza.

Trudno im zbudować zwyczajny „dobry” związek bez fajerwerków, oparty na zaufaniu i przywiązaniu.

Strzelec

Strzelce to typ myśliwego. Lubią szukać, w życiu i w miłości, trudnych do osiągnięcia celów – i próbują upolować na partnera obiekt, który nie zawraca na nie uwagi. Lokują swoje uczucia w mężczyznach dla nich niedostępnych, niedojrzałych lub zajętych.

Często łamią serce, gdy zderzają się z rzeczywistością.

Waga

Wagi w miłości cechują się naiwnością. Bez reszty wierzą w piękną, hollywoodzką miłość i szczerze wierzą, że sama miłość wystarczy. Ich miłość oczywiście. Często lokują uczucia w miłosnych trójkątach w roli kochanki. I czekają… czekają, czekają.

Często są w takich toksycznych relacjach oszukiwane i karmione obietnicami bez pokrycia.

Panna

Zasadnicza porządnicka Panna w kłopotach? Niemożliwe! A jednak. Ich zadaniowość i skłonność do układania w kostkę wszechświata, sprawia, że często lądują w miłosnych pułapkach. Panny często na partnera wybierają mężczyzn niedojrzałych, leniwych i nieudolnych. Oni nie dają z siebie złamanego grosza, a one naprawiają ich życia. Są też skłonne do lokowania uczuć w Panach Dwa Drinki Wieczorem.

Trudno im wyplątać się z takiej toksycznej relacji, przecież tak długo, jak jest nie tak, jak powinno – one mają, co naprawiać.


Uciekają przed empatią, jak przed ogniem. Uciekają, bo się boją… Uzależnieni od niezależności

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 grudnia 2018
Fot. iStock/101dalmatians

Tendencja do dystansowania się emocjonalnego wynika często z naszych wewnętrznych lęków. Ciągle „normą” nazywamy raczej umacnianie Nie tak umacnianie więzi z bliskimi.  Obecnie taka bliskość jest wciąż kultywowana w małych społecznościach. W tych większych, gdzie łatwiej nam w topić się w tłum, wiele osób 

Wiele osób nawiązuje relacje, mówiąc delikatnie, „efemeryczne” lub okolicznościowe. I choć wolimy by zostawiono nas w spokoju, nadal  często narzekamy na samotność. I niewiele z tego wynika,  bronimy się przed emocjonalną zależnością. To jest paradoks.

Charakterystyka „zależności od niezależności”

Ludzie z problemem braku zależności nie są ani samotni, ani nie próbują się odizolować, ani nie mają nawyku posiadania małego kręgu przyjaciół.  Wręcz przeciwnie. Strach przed bliskością popycha ich ku innej skrajności.  Ci ludzie są dosłownie wszędzie, są duszą towarzystwa. Ich głównym problemem jest jednak brak umiejętności głębszego połączenia z drugim człowiekiem. Można wyróżnić kilka cech, które ich charakteryzują:

  • Łatwo nawiązują relacje, ale szybko „zwalniają” i nie posuwają się w związkach naprzód
  • Jeśli ktoś chce się do nich zbliżyć, mówią, że czują się „uwięzieni”
  • Odsuwają się od innych bez ostrzeżenia
  • Ich współczucie często dotyczy obcych osób w potrzebie, ale nie bliskich
  • Są prawie zawsze „zajęci”
  • Nigdy nie proszą o pomoc, nawet jeśli jej potrzebują
  • Uciekają przed cierpieniem

Logika osoby dotkniętej uzależnieniem opiera się na konkretnej idei. Bez względu na wszystko musi ona unikać cierpienia. Nie ma znaczenia cena, jaką trzeba za to zapłacić. Taka osoba czuje, że wzmacnianie relacji z kimś jest faktem, który niesie ze sobą duże ryzyko. Boi się wrażliwości i opuszczenia. Dlatego wkłada emocjonalną zbroję, żeby nic nie poczuć i poddaje się, jeśli ktoś staje się jej zbyt bliski.

Uciekający przed zależnością rzadko wchodzą w konflikt z innymi. Konflikt wymaga pewnego stopnia intymności i związku, a oni właśnie tego unikają. Innym ich postawa może wydawać się obca i niezrozumiała. Osoby z problemem lęku przed zależnością pewnego dnia po prostu znikają, nie dając żadnych wyjaśnień, jak gdyby nic złego się nie stało.

Ci ludzie zazwyczaj mówią, że koncentrują się bardziej na swoich osobistych projektach niż na związku. Uważają to drugie za coś nieistotnego lub mało ważnego. Z drugiej strony czują, że inni nie mogą ich zrozumieć.

Wewnętrzny świat opanowany przez strach

W tych ludziach, którzy wpadają w przeciwną zależność, znajdujemy głównie strach. Ta postawa unikania prawdopodobnie rodzi się z przeszłych doświadczeń, które nie zostały „przepracowane”. Szczególnie wyniszczające są dla nas emocjonalne żałoby lub traumatyczne przeżycia z dzieciństwa.


Na podstawie: nospensees.fr


Zobacz także

Regulamin konkursu „Marzenia są po to, by je spełniać”

Nakładasz odżywkę po umyciu włosów? Zdziwisz się, ale robisz to źle

Żółty róż na policzkach. Hit czy kit?