Te fantastyczne trójwymiarowe rysunki wywołają uśmiech na waszej twarzy! A może sami się zainspirujecie?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
10 stycznia 2017
Fot.Screen/Instagram/huskmitnavn1
 

Husk Mit Navn to duński artysta, który tworzy prawdziwe kreskówki 3D, i to tylko i wyłącznie przy pomocy wyobraźni oraz … jednej kartki papieru. Efekt końcowy – rewelacyjny. Obejrzyjcie koniecznie, może zainspirujecie się do stworzenia własnych animacji. Wystarczy fantazja i kilka, prostych sztuczek…

Zajrzyjcie koniecznie na konto tego zdolnego artysty na Instragramie.

 


Ten zapach za mną chodzi… Czyli, jak dobieramy się w pary?

Karolina Krause
Karolina Krause
10 stycznia 2017
Fot. iStock/shironosov
 

Podczas, gdy my staramy się odkryć, na czym polega sekret długotrwałego związku, albo jakie cechy i zachowania partnerów mają na to wpływ, naukowcy już znaleźli na to odpowiedź! Nie od dziś wiadomo, że miłość rządzi się swoimi prawami, a jednym z nich jest właśnie zapach!

Okazuje się, że w trakcie poszukiwań partnera idealnego, wygląd tylko pozornie ma istotne znaczenie. Badania naukowe dowodzą, że znacznie ważniejszą rolę odgrywa tutaj nasz nos, który reaguje na feromony. Można powiedzieć, że feromony wysyłają do mózgu sygnały, pomagające nam w wyborze partnerów, których genom różni się od naszego. Oczywiście wszystko to dzieje się poza naszą świadomością, a w praktyce oznacza to tyle, że nieświadomie wybieramy sobie na partnera tego mężczyznę, z którym możemy mieć zdrowe dzieci.

Fot. iStock/Stas_Uvarov

Fot. iStock/Stas_Uvarov

Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że wasza miłość wcale nie wynika ze wzajemnego zrozumienia czy fascynacji. Oczywiście są to czynniki bardzo ważne, ale jak się okazuje wcale nie kluczowe. Całkiem możliwe, że jesteście razem, bo po prostu „zakochaliście się” w swoich zapachach. Jako że zapach ulega ciągłej zmianie w trakcie całego życia, niektórzy ludzie mogą po pewnym czasie się rozstać. Ma to związek z aktualnym stanem hormonów, które z kolei wpływają na skład feromonów.

Może warto by się zastanowić, czy nie lepiej byłoby zdać się na Matkę Naturę i pozwolić jej działać. Kto wie… może dzięki niej znajdziemy miłość na całe życie? Choć osobiście wolałabym wierzyć, że mam jednak coś do powiedzenia w tej sprawie. 🙂


Źródło: focus.pl


Na dworze zimno, w sercach gorąco. Co sprawia, że żyje się nam dobrze?

Redakcja
Redakcja
10 stycznia 2017
Fot. iStock/jakkapan21

Pierwszy tydzień stycznia upłynął pod hasłem mrozu, smogu i kryzysu sejmowego. Zima jednak nie taka straszna, gdy nasi skoczkowie sięgają po najwyższe trofea w zawodach. Jako Polacy rośniemy w dumę!

Tuż po Świętach test zadowolenia Polaków wykazał, że jesteśmy bardzo dumni z naszego kraju. Dwie trzecie pytanych zadeklarowała, że jest zadowolona z bycia Polakiem, z czego 42 proc – bez najmniejszego cienia zawahania. Dziś te wyniki są jeszcze lepsze! Odpowiednio: 67 i 48 proc. Nie ma wątpliwości, narodowy duch rośnie tym wyżej, im dalej skaczą Stoch, Żyła i Kot.

Za to w pracy nie najlepiej. Nasze zadowolenie spada i jest już na poziomie 56 proc.  W głębi serca osiąga zaledwie 30 proc. To 4-5 proc. słabiej niż pod koniec 2016 r. Jeszcze gorsze zdanie mamy na temat naszych pensji. „Jestem zadowolony z tego, ile zarabiam” mówi mniej niż jedna trzecia badanych (31 proc.), a zupełnie bez wahania tylko 13 proc! To duży spadek względem ostatniego badania, kiedy deklarowaliśmy 39 i 17 proc. W Nowym Roku oczekujemy podwyżek, ale te nie przychodzą albo nie spełniają naszych oczekiwań.

Za to w domu niezmiennie dobrze. A nawet lepiej, bo wreszcie po grudniowym rwetesie mamy trochę wolnego czasu. „Czas wolny spędzam jak lubię” mówi dziś 83 proc. (37 proc. bez cienia wątpliwości). To najlepszy wynik od kiedy prowadzimy badania.

W najgorszej kondycji jest jednak nasze życie seksualne. Od ostatniego testu spadło na łeb na szyję. Jeszcze po świętach zadowolona była połowa Polaków, z czego 31 proc. bez cienia wątpliwości. Teraz to tylko 40 proc., a zupełnie szczerze tylko jedna czwarta (25 proc.). Czyżby minusowe temperatury nie tylko odmrażały nam nosy i stopy, ale także ochładzały libido? A może to smog niszczy nasze życie seksualne?

iCode_grafika_9.01.2017

autor: Inemo


Uwaga! Uwaga! Jest już nowa ankieta na ten tydzień. Wypełniajcie, podajcie przyjaciołom, znajomym, rodzinie, a my w przyszłym tygodniu ponownie damy wam znać, co nas wkurza, denerwuje, a dzięki czemu jesteśmy szczęśliwi. 🙂 Klinij TUTAJ 


Zobacz także

Tu nie chodzi o politykę, tu chodzi o nas. 7 powodów, by wziąć udział w czarnym poniedziałku

10 codziennych mantr, które zmienią twoje życie na lepsze. Ostatecznie, stajesz się tym, co wielokrotnie powtarzasz

10 codziennych mantr, które zmienią twoje życie na lepsze. Ostatecznie, stajesz się tym, co wielokrotnie powtarzasz

Naucz się doceniać cudze sukcesy bo...

Naucz się doceniać cudze sukcesy bo…