Sprawdź, co twoja ulubiona fryzura mówi o twojej osobowości

Redakcja
Redakcja
2 grudnia 2018
Fot. iStock/CoffeeAndMilk
Następny

Fryzura, którą nosimy, nie musi określać jedynie tego, czy nadążamy za trendami we fryzjerstwie. To, w jaki sposób nosimy włosy, może powiedzieć wiele o naszych osobistych preferencjach, o tym, w czym czujemy się dobrze, ale także, jakie mamy cechy charakteru.

Rodzaj fryzury czy długość włosów może wskazywać pewne nasze cechy. Oczywiście nie każda z nich musi się pojawić u każdej miłośniczki np. warkoczy, ale warto sprawdzić, czy akurat w danym przypadku reguła się sprawdziła.

źródło:  www.madison-reed.com  

5 rzeczy, których silne kobiety nigdy nie będą tolerować w związku

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
2 grudnia 2018
Fot. iStock/izusek
 

W różny sposób można definiować kobiecą siłę. Może ona polegać na doskonałym radzeniu sobie w pracy, łączeniu różnych życiowych ról, realizowaniu się na wielu płaszczyznach. Siła psychiczna pozwala na pokonywanie trudności, których życie stawia przed nami wiele. Silna kobieta stara się poradzić sobie z nimi, nie poddaje się bez walki.

Gdy taka kobieta tworzy lub próbuje zbudować z kimś związek, mogą przytrafić się jej rzeczy, których zdecydowanie nie będzie ona tolerować. Być może przyjmie to do wiadomości, ale nie będzie chciała się do nich dostosować.

5 rzeczy, których silne kobiety nigdy nie będą tolerować w związku

1. Naciski ze strony partnera

To chyba pierwsza rzecz, na którą silna kobieta nie będzie w stanie się zgodzić. Współczesne kobiety nie widzą powodów, aby ktoś podejmował za nie decyzje. Silna kobieta potrafi zawalczyć o swoje zdanie i doskonale rozumie różnicę pomiędzy kompromisem a zmuszaniem do podporządkowania się partnerowi.

2. Niepotrzebne gierki

Silne kobiety nie bawią się w podchody, bo nie mają na to czasu i zdecydowanie wolą osiągać cele w prostszy sposób. Nie muszą walczyć o uwagę, otwarcie mówią o w swoich problemach, czy marzeniach partnerowi. Przy okazji liczą na to, że partner zdobędzie się na pewne refleksje i zrozumie te dążenia.

3. Zarzut „noszenia spodni” w związku

Silne kobiety są one gotowe przyjąć na siebie wielką odpowiedzialność i sięgać po swoje cele, co nie każdemu się podoba. Te z nich, które mają taką typową energię przypisywaną mężczyznom, mogą budzić niepokój i obawy. Często padają też oskarżenia o próbę przejęcia „rządów” w związku. Trzeba pamiętać, że mimo silnego charakteru, kobieta nadal jest osadzona w tej szczególnej, żeńskiej energii.

4. Wymaganie poświęcenia się rodzinie

Silna kobieta nie rezygnuje ze swoich planów i marzeń, ale podejmuje próbę łączenia ambicji zawodowych i życia rodzinnego. Wymaganie ze strony partnera, aby w całości poświęciła się związkowi czy rodzinie, jest jak ostrzegawcza czerwona flaga. Roszczeniowa postawa względem kobiety nie spowoduje, że zrzuci ona uniform na rzecz kuchennego fartucha.

5. Zrzucania wszystkiego na jej barki

Kobiety o mocnym charakterze polegają głównie na sobie, ale nie jest tak, że nie potrzebują wsparcia drugiej osoby. Natomiast partnerzy kobiet silnych często uważają, że ich rola ogranicza się jedynie do bycia obok. Tymczasem osamotnienie w staraniach w związku rodzi poczucie niesprawiedliwości, a stąd tylko krok od rozczarowania wspólnym życiem.

źródło:  themindsjournal.com 


5 znaków zodiaku, które zakochują się w Panach Niewłaściwych

Redakcja
Redakcja
2 grudnia 2018
Fot. iStock / Oleh_Slobodeniuk

Bywa, że ładujemy się w miłości z deszczu pod rynnę… i dzieje się to zaskakująco często. Trzeba przyznać, że niektóre z nas, przyciągają miłosne katastrofy jak magnes. Ledwo skończymy opłakiwać jedną porażkę z kubełkiem lodów, a już na naszej wycieraczce zrządzeniem losu stoi On – Pan Będą Kłopoty… Okazuję się, że całkiem sporo zależy od naszego znaku zodiaku.

5 znaków zodiaku, które zakochują się w Panach Niewłaściwych

Ryby

Pod tym znakiem zodiaku odkryjemy romantyczki, które marzą o bajkowej miłości i księciu na białym rumaku. Łatwo zapominają, że nie każda żaba, a nawet ropucha zasługuje na jej pocałunek. Tak bardzo łakną miłości, że chętniej każdej niemagicznej żabie dają kolejną szansę.

Ryby pasują idealnie do historii Pięknej i Bestii – będą w nieskończoność czekać, aż on się zmieni. To typ ratowniczki, która szuka faceta z problemami, agresywnego po to, by móc ratować go swoimi uczuciami.

Baran

Barany to energiczne i żywiołowe wesołki. Chętnie wchodzą w nowe relacje pełną parą i równie chętnie racjonalizują sobie to, co zaczyna naginać ich granice. Łatwo ulegają iluzji zakochania.

Bardzo często pakują się w toksyczne relacje, w których szukają intensywności. Awantury i kłótnie rekompensują sobie seksem na zgodę i gorącą atmosferą w sypialni. Potrzebują silnych bodźców, a toksyczny partner wciąż ich dostarcza.

Trudno im zbudować zwyczajny „dobry” związek bez fajerwerków, oparty na zaufaniu i przywiązaniu.

Strzelec

Strzelce to typ myśliwego. Lubią szukać, w życiu i w miłości, trudnych do osiągnięcia celów – i próbują upolować na partnera obiekt, który nie zawraca na nie uwagi. Lokują swoje uczucia w mężczyznach dla nich niedostępnych, niedojrzałych lub zajętych.

Często łamią serce, gdy zderzają się z rzeczywistością.

Waga

Wagi w miłości cechują się naiwnością. Bez reszty wierzą w piękną, hollywoodzką miłość i szczerze wierzą, że sama miłość wystarczy. Ich miłość oczywiście. Często lokują uczucia w miłosnych trójkątach w roli kochanki. I czekają… czekają, czekają.

Często są w takich toksycznych relacjach oszukiwane i karmione obietnicami bez pokrycia.

Panna

Zasadnicza porządnicka Panna w kłopotach? Niemożliwe! A jednak. Ich zadaniowość i skłonność do układania w kostkę wszechświata, sprawia, że często lądują w miłosnych pułapkach. Panny często na partnera wybierają mężczyzn niedojrzałych, leniwych i nieudolnych. Oni nie dają z siebie złamanego grosza, a one naprawiają ich życia. Są też skłonne do lokowania uczuć w Panach Dwa Drinki Wieczorem.

Trudno im wyplątać się z takiej toksycznej relacji, przecież tak długo, jak jest nie tak, jak powinno – one mają, co naprawiać.


Zobacz także

Moja siostra, mój wróg

Moja siostra, mój wróg

Raj dla dzieci, piekło dla rodziców. Wolny czas z dzieckiem na sali zabaw

9 mitów o schizofrenii, które przeszkadzają nam ją zrozumieć. Nie tylko schizofrenicy słyszą głosy