Skorpion czy wodnik? Idealny kandydat na męża według znaku zodiaku

Redakcja
Redakcja
8 stycznia 2018
Fot. iStock/freemixer
Następny

Małżeństwo to poważna sprawa, dlatego warto dobrze się zastanowić nad wybrankiem serca. Oczywiście, że miłość ma tu ogromne znaczenie, ale nie tylko. Nie wszyscy są stworzeni do życia w stałych związkach. Nam, kobietom często wydaje się, że możemy zmienić mężczyznę, a to ogromny błąd. Nasz podejście do życia czy system wartości nie opiera się wyłącznie na tym, czego w życiu doświadczyliśmy lub co wpoili nam rodzice. Kluczową rolę odgrywają cechy charakteru, na które mamy niewielki wpływ, a już na pewno nie mają go inne osoby. Predyspozycje do założenia rodziny mogą być też zapisane w gwiazdach.

Czy wiesz, że niektóre znaki zodiaku mogą mieć problem z odnalezieniem się w małżeństwie? Inne natomiast mają szereg cech, które ułatwiają życie we dwoje. Sprawdź, który facet będzie idealnym kandydatem na męża, a którego lepiej nie traktować zbyt poważnie.


 

Źródło: Your Tango

„Czas się skończył, nastaje nowy dzień” – mówi Oprah Winfrey odbierając nagrodę podczas uroczystości wręczenia Złotych Globów

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
8 stycznia 2018
Fot. Screen/Facebook/VVIP
Fot. Screen/Facebook/VVIP
 

Oprah Winfrey jest pierwszą ciemnoskórą kobietą, która została uhonorowana nagrodą Cecila B. DeMille’a. Jej płomienne przemówienie prawdopodobnie przejdzie do historii gali wręczenia Złotych Globów. Oprah nawiązała do sytuacji kobiet, które przez lata musiały znosić upokorzenia i molestowanie seksualnego  bo „miały na wychowaniu dzieci” i starały się jakoś „związać koniec z końcem”. Winfrey poruszyła temat akcji #metoo oraz #time’sup (akcja przeciw wykorzystywaniu seksualnemu kobiet w Hollywood). Co jeszcze powiedziała?

„Chcę, żeby wszystkie , patrzące na mnie w tej chwili młode dziewczyny wiedziały, że nowy dzień widać już na horyzoncie, a kiedy wreszcie nadejdzie ten nowy dzień, to się stanie dzięki wspaniałym kobietom, z których wiele jest tutaj dziś wieczorem oraz dzięki kilku fenomenalnym mężczyznom, walczących o to, aby zostać liderami sytuacji, w której żadna z nas już nigdy nie będzie musiała powiedzieć „me too”. (…)

Oprah wspomniała także jak, jako dziecko, oglądała Sidneya Poitiera, pierwszego czarnoskórego aktora, który otrzymał Oscara. Był to dla niej moment przełomowy. Dziś takim momentem jest zjednoczenie całego Hollywood przeciwko przemysłowi pogardy wobec kobiet, jednogłośny brak zgody na ich wykorzytywanie i upokarzanie.

„Zbyt długo kobiet nie słuchano lub im nie wierzono, jeśli już odważyły się powiedzieć prawdę świadczącą przeciwko mężczyznom. Ten czas minął.”- powiedziała.

Warto dodać, że tegoroczną galę wręczenia Złotych Globów zdominował kolor czarny. Znane aktorki i osoby związane ze światem show biznesu wybrały kreacje w tym kolorze, by pokazać, że solidaryzują się z ofiarami molestowania seksualnego oraz dyskryminacji ze względu na płeć.

A przemówienie Oprah znadziecie poniżej:


Najwięcej osób podejmuje decyzję o rozwodzie 8 stycznia. To dzisiaj!

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
8 stycznia 2018
Fot. iStock/mofles
Fot. iStock/mofles
 

8 stycznia nazywany jest przez adwokatów w Wielkiej Brytanii  „dniem rozwodu” z powodu wzrostu liczby par, które rozważają w tym dniu zakończenie małżeństwa. Jak mówią eksperci – decyzje o rozwodzie najczęściej zapadają po Świętach. Jeszcze w grudniu wiele osób ma nadzieję, że ten wyjątkowy czas coś zmieni w ich relacji. Niestety rozczarowanie, silne emocje, sprawiają, że właśnie w styczniu najczęściej do sądu wpływają pozwy o rozwód. 

Z pewnością jest to także związane z postanowieniami noworocznym – czas na zmiany, na wzięcie życia w swoje ręce, na zadbanie o własne szczęście – te hasła także wpływają na podejmowanie konkretnych decyzji i działań. Początek nowego roku z pewnością rozpoczęciu takim zmianom sprzyja.

Zdaniem ekspertów, którzy w Wielkiej Brytanii zajmują się kwestią rozwodów, to właśnie w styczniu specjaliści zasypywani są falą zapytań o rozwód. Jest to ich zdaniem związane z punktem krytycznym związku osiągniętym właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia. To czas, kiedy myślimy sobie, że za rok nie chcemy być w tym samym miejscu, z tym samym człowiekiem i pod wpływem często silnych emocji i bodźców podejmuje konkretną decyzję, za którą faktycznie idzie działanie.

Obecnie w Wielkiej Brytanii 42% małżeństw kończy się rozwodem, a małżeństwo trwa przeciętnie około 12 lat.


źródło: independent.co.uk


Zobacz także

Fot. Screen/Entertainment Tonight

Johnny Deep to po prostu fajny facet… na pewno? Świat woli wierzyć znanym i kochanym

Jedynaczka, najstarsza czy najmłodsza? Od tego zależy... jak kochasz!

Jedynaczka, najstarsza czy najmłodsza? Od tego zależy… jak kochasz!

Mat. prasowe

Weź udział w naszej zabawie „Zabierz Nissana Juke na weekend!”