Na ratunek skórze po imprezie. Czyli jak dziś sobie pomóc

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
1 stycznia 2018
Fot. Pixabay / tookapic / CC0 Public Domain
 

Zarwana noc, impreza do rana i „kac morderca”? Jeśli wyglądasz dziś tak, jak się czujesz (i takie stwierdzenie nie ma zbyt wiele wspólnego z komplementem) pora spłacić dług za udaną balangę. Twoja skóra i samopoczucie potrzebują bardzo rozpieszczenia. Jest kilka trików, które szybko postawią cię na nogi.

Najbardziej charakterystyczne objawy po-imprezowej skóry to:

  • odwodnienie i suchość,
  • szarość i opuchnięcie (co może być wynikiem działania alkoholu , nadmiar wody kumuluje się w tkankach),
  • zaczerwienienia (rozszerzone naczynka krwionośne)
  • brak blasku, oznaki zmęczenia

Na ratunek skórze po imprezie

Oczyść dokładnie

Z pewnością nie wykonałaś po powrocie zbyt starannego demakijażu (o ile w ogóle, miałaś siłę, żeby się tym przejmować)

Zacznij od prysznica

Miło cię odpręży i pobudzi. Skorzystaj naprzemiennie z ciepłej i zimnej wody – pobudzisz krążenie i zyskasz sporo energii. Wybierz kosmetyki i energetyzujących zapach – naprawdę potrafią zdziałać cuda.

Zrób sobie peeling

Twarzy i ciała, to również pobudzi krążenie i wprowadzi oczyszczanie na wyższy poziom.

Nawilżaj i.. nawilżaj

Twoja skóra jest zmęczona tak, jak ty. Po kąpieli użyj koniecznie balsamu, kremu, logionu lub olejku.

Zrób maseczkę

Nawilżającą lub regenerującą, to ostatni element energetycznej terapii dla twojej skóry. Narozrabiałaś, to odwdzięcz się jej z nawiązką.

Nie zapomnij nałożyć na twarz kremu – nie żałuj sobie tym razem 😉 , nałóż od serca!

Zrób sobie witaminową bombę…

… czyli zielony koktajl lub sok ze świeżych owoców. Uzupełnisz w ten sposób utracone witaminy i minerały.

Idź na spacer

Lub przynajmniej porządnie wywietrz mieszkanie. Od razy poczujesz się lepiej.


5 rzeczy, które robi swojemu dziecku niekochająca matka

Redakcja
Redakcja
1 stycznia 2018
Fot. iStock/Juanmonino
 

Matki są istotami, które w przeważającej większości kochają swoje dzieci ponad wszystko. Macierzyństwo niesie ze sobą wiele pięknych chwil, wielkich emocji, których nie da się porównać z czymkolwiek innym. Zazwyczaj tak się dzieje, ale są również kobiety, które nie potrafią odnaleźć się w roli, która dla innych jest naturalna. 

Umiejętność budowania więzi, podtrzymywania i rozwijania relacji między matką a dzieckiem, nie zawsze jest oczywista. Gdy kobieta nie potrafi wejść naturalnie w tę rolę, popełnia błędy i wpływa negatywnie na swoje dziecko. Zaburza podstawę jego zdrowej  samooceny, umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz z niepowodzeniami. To nic nowego, że dzieci, których potrzeby emocjonalne są zaspokajane w dzieciństwie, uczą się, jak przetwarzać negatywne emocje. Niekochane dzieci często tego nie potrafią, co powodują zachowania powielane przez niekochające matki.

5 rzeczy, które robi niekochająca matka

1. Pozostaje obojętna

Matka emocjonalnie niedostępna nie reaguje na potrzeby dziecka ucząc je, że jest samo i samo musi o siebie zadbać. Matka obojętna traktuje dziecko jako istotę obecną w jej życiu, ale niestanowiącą jego najważniejszego centrum. Okazując chłód emocjonalny, matka burzy postrzeganie świata, jako bezpiecznego dla dziecka miejsca.

2. Nie respektuje granic

Bez wyraźnego sygnału, zaproszenia ze strony dziecka, ingeruje w różne sfery jego życia, nie zauważając stawianych granic. Nie pozwala mu wycofać się w obliczu trudnej sytuacji, utrudnia budowanie własnego azylu, miejsca potrzebnego do złapania równowagi emocjonalnej.

3. Obniża samoocenę 

Obraża dziecko i głośno wyraża swoje niezadowolenie z jego cech charakteru, umiejętności czy wyglądu. Wytyka wszelkie niepowodzenia i udowadnia za każdym sukcesem, że mogło dać z siebie jeszcze więcej. Celowo krytykuje te wady dziecka, których nie można zmienić.

4. Nie widzi osobowości dziecka

Patrzy na dziecko przez pryzmat własnych pragnień i zawiedzionych nadziei. Widzi w swoim dziecku siebie, uważając, że najlepiej wie, jakie to dziecko powinno być, co może robić i jak się zachowywać. Stara się kształtować je na własne podobieństwo, odrzucając indywidualne cechy dziecka.

5. Nie bierze odpowiedzialności

Niekochająca matka odrzuca odpowiedzialność za swoje błędy i złe decyzje, szukając dla siebie usprawiedliwienia. Nadużywa swojej władzy względem dziecka i nie uznaje konieczności przeprosin, gdy coś w ich relacji dzieje się nie tak, jak powinno.

źródło: www.psychologytoday.com


Powiedz, co widzisz jako pierwsze na tym obrazku, a dowiesz się jak kochasz

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
1 stycznia 2018
Fot. Facebook/Art

Spójrz na poniższe zdjęcie i powiedz, jaki element rzucił ci się w oczy jako pierwszy, a dowiesz się, jak się zakochujesz. Prawda może cię zaskoczyć.  

Jeśli widziałeś….

1. Twarz mężczyzny z profilu

Jeśli spojrzysz na to zdjęcie i zobaczysz twarz starszego człowieka, oznacza to, że jesteś typem osoby, która zawsze potrafi spojrzeć z dystansu, zwłaszcza gdy chodzi o  miłość, seks i randki.

Nie ma znaczenia, ile masz lat. Wiesz, że miłość to więcej niż kwiaty i romantyczne gesty. Prawdziwa miłość polega na budowaniu życia razem i tego właśnie szukasz, jeśli chodzi o długotrwały, spełniony romantyczny związek.

2.  Mężczyznę na koniu

Oznacza to jednak, że trudno zdobyć twoje serce, nawet jeśli wierzysz, że w końcu znalazłeś osobę z  twoich marzeń.

Masz naturalną tendencję do ciągłego oglądania się za kimś innym, na wypadek, gdyby obecny partner „to nie było to”. Nie ryzykuj, bo może się okazać, że to właśnie ten jedyny stoi tuż przed tobą, od dłuższego czasu, a ty szukasz miłości gdzie indziej.

3. Dziewczynę leżącą nad rzeką

Oznacza to, że w przeszłości miałeś trudne i bolesne doświadczenia miłosne, być może ktoś cię bardzo zawiódł i zranił. Nie zamykaj się w sobie, nie rezygnuj z szukania prawdziwej, szczerej i dobrej miłości. Jeśli się zakochasz, dajesz drugiej osobie całego siebie, wszystko co w tobie najlepsze. To cudowny dar.

Nie poddawaj się, dopóki nie znajdziesz kogoś, kto będzie wiedział jak zdobyć twoje zaufanie i jak cię uszczęśliwić.

4. Kamienne przejście nad rzeką

Oznacza to, że ​​masz dzikie serce, które trudno oswoić.

Kochasz być zakochanym. Ale równie mocno kochać być wolnym i niezależnym. Po prostu musisz znaleźć kogoś podobnego do ciebie, kogoś dla kogo życie jest jedną wielką przygodą.

Oddanie komuś swojego serca nie oznacza, że ​​je stracisz. To raczej możliwość doświadczenia dwa razy więcej wspaniałych rzeczy, niż w pojedynkę.

 


Zobacz także

Życie jednak nie kończy się na jednej walizce, a i tę zawsze można przepakować. Co w głowie, to w życiu!

Światowy Dzień Wcześniaka (17.XI)

Siedem zaskakujących powodów, dla których warto spać z psem