Go to content

Przyłącz się do obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi 2018

Fot Materiały prasowe

Tegoroczny Dzień Jogi pod hasłem „Joga – styl życia” będziemy świętować w niedzielę, 17 czerwca, w Warszawie w Łazienkach Królewskich (wejście od ul. Myśliwieckiej) w godzinach 10:00-17:30 oraz w całej Polsce w ponad 22 miastach (facebook.com/DzienJogi).

To już czwarty raz będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Jogi. Polska jest jednym z blisko 200 krajów zaangażowanych w to wyjątkowe święto i to bardzo aktywnie – powiedział ambasador Republiki Indii Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Tsewang Namgyal.

Zeszłoroczne obchody w Warszawie przyciągnęły 20 tys. osób, które w atmosferze rodzinnego pikniku ćwiczyły jogę i korzystały z przygotowanych atrakcji. Nie zabrakło też wydarzeń w całej Polsce – w ponad dwudziestu miastach odbyły się pikniki, sesje jogi, wykłady i spotkania.

W Warszawie w tym roku będziemy świętować w nowej lokalizacji, w Łazienkach Królewskich (ważne – wejście od ul. Myśliwieckiej, vis-a-vis Ambasady Hiszpanii). W programie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – oprócz możliwości wzięcia udziału w lekcjach jogi z dyplomowanymi nauczycielami najpopularniejszych metod i stylów jogi (joga metodą Iyengara, Ashtanga joga, Bikram joga, Kundalini joga) można będzie też posłuchać wykładów nt. jogi i zdrowego stylu życia, a także zadać pytania ekspertom od jogi i diety, m.in. Katarzynie Błażejewskiej-Stuhr, Kasi Bem czy Karolinie i Maciejowi Szaciłło.

Fot Materiały prasowe

Fot Materiały prasowe

Joga to doskonała metoda – by w naturalny sposób zadbać o równowagę psychofizyczną. Każdy, niezależnie od wieku, płci czy kondycji znajdzie podczas tego dnia aktywności dla siebie – dostosowane do różnorodnych potrzeb i możliwości.

Fot Materiały prasowe

Fot Materiały prasowe

Zajęciom jogi będą towarzyszyły występy grup artystycznych, odbędą się m.in. pokazy tańca indyjskiego (klasycznego i współczesnego), pokazy kulinarne (m.in. Karoliny i Maćka Szaciłło), warsztaty malowania henną, pokazy Acro Yogi oraz koncerty. Nie zabraknie też animacji i zajęć dla najmłodszych.

Dużym zainteresowaniem cieszy się rokrocznie strefa kulinarna: stoiska z indyjskimi, wegetariańskimi i wegańskimi przysmakami oraz lodami i słodkościami, aromatyczną kawą i indyjską herbatą.

baner_660x440px

W Strefie relaksu: odpoczynek na leżaku, kocyku, matach, rozmowy z przyjaciółmi.

A w Strefie wystawców kolorowo: najnowsze kolekcje ubrań, mat, akcesoriów do jogi, książek i naturalnych kosmetyków, unikatowych produktów kulinarnych, mebli i przedmiotów dekoracyjnych.

IDY small

Na wydarzenie zapraszają Ambasadorki Jogi, dla których joga to…

Edyta Herbuś, zawodowa tancerka i aktorka: Joga jest dla mnie naturalną drogą do harmonii. Myślę, że w dzisiejszym rozpędzonym świecie, dostarczającym tak wiele bodźców, kradnących naszą uwagę, wszyscy potrzebujemy metod, które pomagają wracać do wewnętrznej równowagi. Joga bardzo pomaga mi w pracy. Joga jest dla mnie nie tylko naturalnym sposobem dbania o równowagę energetyczną i emocjonalną, ale też dobrą kondycję ciała. Od kiedy medytuję
i ćwiczę jogę łatwiej mi skoncentrować się na danej chwili, połączyć z głosem intuicji, podjąć ważną decyzję, wrócić do swojego kierunku działania, nawet w stresującej sytuacji. To nie jest łatwe, ale przy systematycznym, codziennym  treningu się udaje. 

Małgorzata Pieczyńska, aktorka: Joga daje szansę na zdrowie fizyczne, psychiczne i poczucie spokoju wewnętrznego. Już sam fakt, że w dużym stresie, zamiast być ofiarą destrukcyjnej siły paniki mamy alternatywę w postaci asan i pranajamy jest zbawienny. NAMASTE.

Paulina Holtz, aktorka: Zatrzymaj się, zamknij oczy i patrz. Na co? W głąb siebie. Nie zawsze to co tam zobaczysz będzie idealne ale każda chwila poświęcona
na budowanie od środka siebie lepszego jest krokiem w stronę słońca.

Natalia Przybysz, wokalistka: Joga pomaga mi znaleźć swoje centrum. Centrum energetyczne, gdy myślę o bandhach i spokój umysłu do którego prowadzi oddech. Joga i pranajama oraz jogiczne zasady dbania o siebie i świat, takie jak Ahimsa ułatwiają mi pozostawanie w stanie spokoju. Każda sytuacja stresowa może być jakby ćwiczeniem duchowym. Pomiędzy akcją a reakcją istnieje dzięki jodze większa przestrzeń, gdzie mogę zadecydować czy mój kolejny ruch będzie świadomy i czy będzie pomocny i konstruktywny. 

Agnieszka Cegielska, prezenterka TV: Joga jest dla mnie formą balsamu, wędrówki w głąb siebie i możliwości zadbania o ciało w sposób holistyczny. Dzięki jodze mogę poczuć tak bardzo ważne tu i teraz, wyciszyć się i posłuchać nie tylko ciszy, ale wsłuchać się w siebie… Joga to oczyszczenie, spokój i niezwykła,
bo piękna energia.

Fot Materiały prasowe

Fot Materiały prasowe

Czy Joga to styl życia?

Praktyka jogi czyni nas wolnymi od ograniczeń fizycznych i psychicznych, uwalnia od życiowych smutków i chorób. Prowadzi do osiągnięcia stanu równowagi na wszystkich poziomach naszego istnienia, czyniąc nas odpornymi na pary przeciwieństw.

Jeśli jesteśmy targani emocjami, jeśli ulegamy wpływom nagłego smutku
i szczęścia, przypływu energii i słabości, porażki i sukcesu, jeśli brakuje mam stabilności i równowagi, to czas by zrobić pierwszy krok w jogę.  W jodze jest wszystko czego potrzebujemy. Joga oferuje tak wiele, że każda osoba, która styka się z nią otrzymuje coś w zamian.

Trening ciała poprzez praktykę asan – pozycji jogi da zdrowie i harmonię. Praktykując jogę głębiej osiągnie się zrównoważony umysł i spokojny oddech.

Można powiedzieć że korzyści z jogi rozlokowane są na różnych półkach i osiąga się to, po co się sięga. Joga może być stylem życia, a może też być sposobem na ciekawe i spełnione życie – podsumował Adam Ramotowski, prezes Porozumienia Szkól Jogi.

Jak co roku wydarzenie wspierają ambasadorki Dnia Jogi: Edyta Herbuś, Paulina Holtz, Małgorzata Pieczyńska, Natalia Przybysz i Agnieszka Cegielska, a także patronujący całemu świętu ambasador Republiki Indii Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Tsewang Namgyal. Wydarzenie poprowadzą Dominika Łakomska i Michał Niewęgłowski.

Organizatorami Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art of Living Polska (AOL).

Fot Materiały prasowe

Fot Materiały prasowe

Patron honorowy:
Ambasador Republiki Indii, Jego Ekscelencja Tsewang Namgyal
Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie

Partnerzy:
Indian Association of Poland, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Media Connect

Sponsorzy:
Yogi Tea, Qatar Airways, Indigo Decor, Buddha, FLEX Poland, Indorama Ventures, Weco-Travel, Belbin Polska, Bollywood, Rival Group, Green Parrot, DrukMax

17 czerwca 2018 r. w godzinach 10:00-17:30 w Łazienkach Królewskich, wejście od ul. Myśliwieckiej (vis-a-vis Ambasady Hiszpanii)

Więcej info: www.dzien-jogi.pl oraz facebook.com/DzienJogi
i w wydarzeniu na fb:
https://www.facebook.com/events/1441279382683854/

Zobacz jak było rok temu >> FILM <<

A więcej informacji na temat jogi na portalu: Bosonamacie.pl

Zabierz znajomych, rodzinę, pupili – mile spędzisz czas.

Informacje podstawowe:

Przyjęte, we wrześniu 2015 r., przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Cele Zrównoważonego Rozwoju ukazują co należy zrobić, aby poprawić sytuacje na świecie do 2030 roku, skierowane są one nie tylko do rządów państw, społeczności międzynarodowej, ale również do każdego człowieka.

Musimy sobie uświadomić, że nasza postawa, wybory i działania mają realny wpływ nie tylko na nasze najbliższe otoczenie oraz jakość życia tu i teraz, ale także na naszą planetę która pozostawimy  kolejnym pokoleniom.

Obchody Międzynarodowego Dnia Jogi doskonale wpisują się w 3. Cel Zrównoważonego Rozwoju: „Dobrego zdrowia i jakości życia – podsumowała Mariola Ratschka, p.o. Dyrektora, Specjalista ds. Informacji Publicznej, Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie, www.unic.un.org.pl

11 grudnia 2014 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy premiera Indii Narendry Modi wyznaczono dzień 21 czerwca na obchody Dnia Jogi. Na całym świecie w 200 krajach odbędą się wydarzenia dedykowane.