Nie masz planów na Majówkę? Już nie musisz szukać dalej

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
9 marca 2018
Fot. iStock/AleksandarNakic
Fot. iStock/AleksandarNakic
 

Osobiście mam już serdecznie dość zimy i z utęsknieniem czekam na wiosnę. Choć teoretycznie zjawi się już niebawem, bo przecież kalendarzowa wypada 21 marca, nigdy nie wiadomo, czego spodziewać się w kwietniu – w końcu przeplata trochę zimy, trochę lata. Nie wiem jak ty, ale dla mnie wiosna zaczyna się w pełni w okresie majówkowym. Dzień jest już wtedy znacznie dłuższy, pogoda za oknem pozwala na spacery, biwaki  i niekiedy nawet na kąpiele w jeziorze. No i większość z nas ma wolne od pracy, co pozwala zaplanować dłuższy wypoczynek.

Majówka kojarzy mi się głównie z grillowaniem i wypadami poza miasto większą grupą. Tak zresztą spędzałam ją do tej pory. A może warto zorganizować ten czas tylko we dwoje? Właściwie tak niewiele mamy w roku okazji do wspólnego świętowania, bycia sam na sam, pielęgnowania związku. Wiem, wiem, mamy Walentynki, Sylwestra, urodziny i imieniny… ale wiosna, moment, gdy wszystko budzi się do życia, to idealny czas, żeby zrobić coś dla siebie nawzajem.

Majówka we dwoje

Z myślą o zakochanych oraz tych, którym na co dzień brakuje czasu na pielęgnowanie relacji, Hotel Afrodyta **** Business & SPA przygotował wyjątkową ofertę, byście mogli zrelaksować się w luksusowym SPA przy blasku księżyca i poczuli moc majowego ciepła z ukochaną osobą. Wszystko to rzut beretem od Warszawy – w Radziejowicach – urokliwym miejscu na mapie Polski. Z dala od zgiełku miasta, a jednocześnie bez konieczności kilkugodzinnej podróży.

W specjalnym, majówkowym pakiecie dla dwojga czekają na was 2 noclegi w wybranym pokoju, 2 śniadania w formie bufetu, 2 obiadokolacje w tym jedna w formie grilla, a także powitalny dzbanek lemoniady w pokoju i piknikowy kosz na majowy relaks. W tym czasie w hotelu odbędzie się otwarcie sezonowej strefy chillout w ogrodzie, gdzie będziecie mogli się zrelaksować w hamaku. To nie wszystko! Możecie skorzystać także z warsztatów „Festiwal Zdrowia” z bufetem owocowo-warzywnym i biesiadować przy ognisku z muzyką na żywo. Amatorzy relaksujących kąpieli również znajdą coś dla siebie. W ramach pakietu dla dwojga Hotel Afrodyta **** Business & SPA oferuje wam również nielimitowany wodny relaks w hotelowym AQUA SPA (basen z gejzerem i przeciwprądem, jacuzzi, strefa saun, caldarium, natryski wrażeń oraz grzane siedziska i misy Kneippa). Na miłośników przeróżnych zabiegów pielęgnacyjnych czeka voucher do wykorzystania w SPA o wartości 200 zł. To wy decydujecie, z czego chcecie skorzystać. Na panie czeka dodatkowa niespodzianka – bezpłatne badanie skóry urządzeniem iMetric.

Pakiet na dwie wybrane doby obowiązuje w terminie 27.04.2018 r. – 06.05.2018 r. Cena? Od 331 zł/doba/os.

Majówka we Dwoje

A może jednak rodzinnie?

Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie długiego, majowego weekendu bez dziecięcego śmiechu, Hotel Afrodyta **** Business & SPA przygotował specjalną ofertę dla rodzin z dziećmi. Pakiet został wzbogacony o atrakcje dedykowane najmłodszym. Na dzieciaki czeka pokój zabaw z projekcją bajek, plac zabaw z trampoliną, codzienna poranna nauka pływania oraz voucher na 2 godziny pobytu w Sali zabaw „Ale Bajka”. Na miejscu są wykwalifikowani animatorzy, którzy zorganizują czas najmłodszym. Rodzice mogą także zabrać dzieci na wycieczkę po okolicy, ponieważ do dyspozycji są rowery i kijki do Nordic Walking. Mogą również wybrać się na wycieczkę do Pałacu w Radziejowicach i Muzeum Lwowa i Kresów.

Ceny zaczynają się już od 299 zł/doba/os.. Dla dzieci do lat 7 – nocleg GRATIS, natomiast za starsze pociechy (8-12 lat), płacimy jedynie 50 proc. ceny, obowiązującej w ofercie majówkowej.

Rodzinna majówka

Już nie musisz szukać dalej. Atrakcyjną ofertę majówkową masz podaną na tacy. W Hotelu Afrodyta **** Business & SPA  każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy przyrody mogą cieszyć się niezwykłym krajobrazem rezerwatu przyrody Dąbrowa Radziejowska, przez który przebiega wiele pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. 100 metrów od Hotelu płynie mała i urokliwa rzeka Pisia. Ci, którzy wolą zrelaksować się w kameralnym i luksusowym SPA, mogą skorzystać z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych lub popływać w basenie.

Czy możesz wyobrazić sobie lepsze miejsce na tegoroczną Majówkę?


 

Artykuł powstałe we współpracy z Hotelem Afrodyta **** Business & SPA


3 składniki miłości. To one sprawiają, że jesteś szczęśliwa w związku

Redakcja
Redakcja
9 marca 2018
Fot. iStock .Anchiy
Fot. iStock .Anchiy

Miłość bywa zmienna tak, że czasem trudno za tym uczuciem nadążyć. Dzisiaj dwoje ludzi świata poza sobą nie widzi, a za jakiś  czas może być tak, że nie będą w stanie spojrzeć na siebie bez złości. Życie przynosi wiele sytuacji, które w różny sposób wpływają na kondycję związku i nie zawsze mamy na nie wpływ. 

Trudno przekładać na logikę emocje i odczucia, bo przecież to, co mamy w sercach i głowach, rządzi się swoimi prawami. Psychologowie niejednokrotnie brali na warsztat temat miłości, starając się określić, co ją wzmocni, a co może nią zachwiać i zniszczyć, co składa się na powodzeniu w tej materii. Amerykański psycholog Robert Sternberg opisuje miłość przy pomocy trzech składników, które ulegają ciągłej przemianie w czasie trwania związku. Oto, czego nie może zabraknąć między dwojgiem tworzących relację ludzi.

3 składniki miłości

Intymność

Intymność buduje przywiązanie i bliskość, nie tylko w kontekście fizyczności. To pozytywne uczucie, które opiera się na trosce o dobro partnera, przeżywanie szczęścia w relacji, okazywaniu sobie szacunku i wzajemnego zrozumienia, dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi, dawania oraz otrzymywania uczuciowego wsparcia, wymianie intymnych informacji. Ważnym elementem intymności jest zaufanie, które pozwala wierzyć, że ze strony partnera spotkają nas dobre, a nie złe rzeczy. Największym  jej zabójcą jest rutyna, która zakrada się do każdego związku wraz z upływem czasu.

Namiętność

Namiętność wiąże się przede wszystkim z erotyczną stroną związku, ale opiera się również na intymności. Z początku utrzymuje się ona na bardzo wysokim poziomie, a z upływem czasu spadek aktywności erotycznej następuje wraz ze spadkiem namiętności w związku. Na szczęście jest wiele sposobów, które pozwalają na nowo rozbudzić chęci i zmysły partnerów.

Zobowiązanie 

Zobowiązanie, czyli zaangażowanie obojga partnerów pozwala przekształcić związek kompletny. Można powiedzieć, że gdy pojawia się ten składnik zaczyna się prawdziwe życie. Najczęściej dzieje się tak, że wraz z upływającym czasem zaangażowanie w relację wzrasta, bo parę w naturalny sposób łączy coraz więcej wspólnych spraw i zwykła codzienność.

Aby budowana relacja dawała szczęście i satysfakcję, te wyżej wymienione trzy składniki powinny być pielęgnowane przez partnerów. Zachwianie jednego z nich może przynieść przykre konsekwencje.

źródło: www.psychologia.net.pl


Zobacz także

Fot. Materiały prasowe

„On The Rocks”- wyjątkowe show, które trzeba zobaczyć!

Konkurs "Mama ma... pomysły i marzenia"

Rozwiązanie konkursu „Mama ma… pomysły i marzenia”

Fot. iStock / Bubbers13

„Dzisiaj rozumiem, że jedyną osobą, którą muszę za coś przeprosić jestem ja sama. Nikogo innego przepraszać nie muszę”