8 powodów, by codziennie zjadać banana

Redakcja
Redakcja
29 października 2018
Fot. iStock / nicoletaionescu
 

Jesteś głodna, masz ochotę na sycącą przekąskę, nudzisz się na bloku reklamowym ulubionego serialu? Zjedz banana i pozbądź się stresu. Jest przynajmniej osiem powodów, by banany jeść codziennie!

Jeden banan zjadany codziennie potrafi narobić bardzo wiele dobrego! Jest bogaty w błonnik, poprawia zasiedlenie prawidłową florą bakteryjną, wpływa na odporność. Ma tez swój niemały udział w zapobieganiu nowotworom i dzięki tryptofanowi ulula was do snu. Jest bogaty w magnez i kwas foliowy – cóż pozwoli poczuć się lepiej niż brak niepotrzebnego stres, hę?

8 powodów, by codziennie zjadać banana:

1. Poprawia trawienie i wpływa na uczucie sytości

2. Wspiera bakterie probiotyczne

3. Reguluje ciśnienie krwi

4. Koi nerwy

5. Pomaga w profilaktyce nowotworów

6. Dodaje sił

7. Ułatwia zasypianie

8. Wzmacnia kości

Fot. Pixabay / StockSnap / CC0 Public Domain


Sześć rzeczy, których, zdaniem terapeutów, nie powinniśmy mówić podczas kłótni

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
29 października 2018
Fot. iStock/Marco_Piunti
 

Nie wierzę, że istnieją pary, które nigdy się nie kłócą. Jesteśmy tylko ludźmi i czasami dajemy się ponieść emocjom, musimy wykrzyczeć (albo wysyczeć) to, co nam leży na wątrobie. Ważne tylko, aby kłótnia oczyszczała atmosferę, stawała się też czasem pretekstem do rozmowy na temat związku i tego, jak się w nim czujemy. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest unikanie niezdrowych nawyków w kłótni – takich jak obrażanie, obwinianie się nawzajem, bo one sprawiają, że sytuacja staje się jeszcze gorsza. Jest kilka rzeczy, których nie powinniśmy mówić podczas kłótni, jeśli chcemy, by partner usłyszał, o co nam naprawdę chodzi.

Czepiasz się wszystkiego, co cię wkurza

Zastanów się, czy ma sens przy okazji kłótni wyciąganie wszystkiego, co przez ostatnie dni, tygodnie, a nawet miesiące wkurzało w partnerze? Zaczynasz od tego, że po raz kolejny nie możesz na niego liczyć, bo miał szybciej być w domu, odebrać dzieci, a kończysz na brudnych naczyniach w zlewie, jego skarpetkach w sypialni. To nic nie da. Najlepiej skupić się na bieżącym problemie, źródłem twojej złości tu i teraz, żeby łatwo móc zakomunikować, o co ci chodzi.

Grozisz, że zdradzisz, odejdziesz

Serio? Myślisz, że groźbą coś wskórasz? Że mówiąc, że znajdziesz sobie kogoś innego, lepszego, że w końcu zdecydujesz się na romans, naprawisz sytuację w twoim związku? Jeśli już się kłócicie, to skup się na danej i ważnej kwestii, a nie szastaj groźbami wynikającymi z twojej frustracji.

Jeśli natomiast dojdzie do punktu, w którym ty i twój partner grozicie sobie nawzajem odejściem, najlepiej cofnijcie się i ochłońcie, obiecajcie sobie, że wrócicie do tej rozmowy za kilka godzin albo na drugi dzień, żebyście nie żałowali słów, które między wami mogłyby paść.

Nie pytaj: „Czy ty mnie jeszcze kochasz?”

To pytanie niczego nie zmieni, bo on, skoro jest z tobą, to znaczy, że kocha. Mów o swoich emocjach, uczuciach, tłumacz, jak się czujesz, kiedy on zachowuje się w taki czy inny sposób, ale nie podważaj nigdy jego miłości do ciebie.

Obrażanie się

Obrzucanie siebie obraźliwymi epitetami, może być toksyczne, zwłaszcza, często dzwonią one w twoich czy partnera uszach po zakończeniu kłótni. Takie ataki nie pomagają rozwiązać problemu, rozbudzają tylko emocje, sprawiają, że na nich się skupiasz, a nie na działaniach, rozwiązaniu problemów.

Mówienie: „Musisz to zrobić”

Kłótnie zawsze skupiają się wokół tego, czego nie robicie w związku. Jednak wskazywanie co kto ma robić, zazwyczaj budzi bunt. Zamiast wskazywać palcem „zrób to”, „zrób tamto”, zacznij mówić: „Czułabym się lepiej, gdybyś…”, „Zależałoby mi na tym, żebyś…, ponieważ”. To zupełnie zmienia perspektywę.

Używanie słów: zawsze i nigdy

Chociaż może się wydawać, że twój partner „nigdy” nie pomaga w domu lub „zawsze” jest skupiony tylko na sobie, staraj się unikać używania wielkich, wszechogarniających słów takich jak te.

Przesada przysłoni ci to, co ważne, a twój partner zacznie cię atakować w formie obrony samego siebie. W ten sposób twój argument z konstruktywnego szybko zmienia się w toksyczny.


źródło: Bustle


Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
29 października 2018
Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać...
Fot. iStock / freemixer – Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać...

Zastanawiasz się czasem, jak to u licha jest z tym szczęściem i nie możesz zrozumieć? Dlaczego jedni zdają się je mieć zawsze przy sobie, blisko, jakby pojawiało się od niechcenia, podczas gdy inni walczą o nie do utraty sił, z mizernym skutkiem. Są takie cytaty o szczęściu, które pomagają wreszcie dostrzec to, co najważniejsze. Że szczęście nie pochodzi ani od losu ani od ludzi. Nie może być nagrodą ani celem. Szczęście jest podróżą i tylko my sami, możemy je sobie „zrobić”… codziennie od nowa.

„Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi. Wiedzą tylko kiedy, byli szczęśliwi…”, nauczmy się widzieć teraz, nie tęsknić za wczoraj.

Cytaty o szczęściu, dzięki którym, przestaniesz je sobie wreszcie odbierać…

Do wszystkich warunków szczęścia brakuje najczęściej jednego, który trzeba przynieść ze sobą, daru umiejętności bycia szczęśliwym.

Autor: Emanuel Wertheimer

Gdy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.

Źródło: film Amelia

Człowiek, który żyje dla samego szczęścia, nie może być szczęśliwy! Zapamiętaj to sobie!

Autor: Orhan Pamuk, Śnieg

Człowiek szczęśliwy jest zbyt zadowolony z teraźniejszości, by oddawać się zanadto rozmyślaniom o przyszłości.

Autor: Albert Einstein

Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne.

Autor: Oscar Wilde

Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi. Wiedzą tylko kiedy, byli szczęśliwi.

Autor: William Somerset Maugham

Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.

Autor: Ernest Hemingway

Nie ma drogi do szczęścia. To szczęście jest drogą

Autor: przysłowie buddyjskie

Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże.

Autor: Pearl Buck

Szczęście jest czymś więcej niż zewnętrzna pomyślnością; warunki wewnętrzne więcej dlań znaczą.

Autor: Władysław Tatarkiewicz

Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie.

Autor: Erich Fromm

Tajemnica szczęścia nie leży w posiadaniu rzeczy, ale w rozkoszowaniu się nimi.

Autor: Eugène Delacroix

Wszyscy pragniemy szczęścia i bardzo o nie zabiegamy. Ale kiedy już przyjdzie, zaczynamy rozglądać się trwożnie za rachunkiem, jaki nam przyjdzie za nie zapłacić.

Autor: Jonathan Carroll

Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia.

Autor: Aldona Różanek

Nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym.

Autor: Phil Bosmans

Istnieje szereg zasad, które określają czym jest szczęście, i jeśli ich nie spełniasz, twoja świadomość nie dopuszcza do siebie myśli, że jesteś szczęśliwy.

Autor: Paulo Coelho, Czarownica z Portobello


Źródło: pl.wikiquote


Zobacz także

Lampka czerwonego wina jak godzina w siłowni! To udowodnione naukowo

Leki bez recepty, których nigdy nie powinieneś mieszać z alkoholem

Leki bez recepty, których nigdy nie powinieneś mieszać z alkoholem

Jak zrzucić tłuszczyk z pleców bez wizyt na siłowni? Wykonuj te 3 ćwiczenia, a za niedługo zobaczysz różnicę