Imię syna Wojtka Szczęsnego i Mariny podzieliło fanów. Ale czy to jedyne „dziwne” imię wśród polskich gwiazd i celebrytów?

Redakcja
Redakcja
5 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama /Marina_offcial
Fot. Screen z Instagrama /Marina_offcial
 

Marina wczoraj na swoim oficjalnym Instagramie poinformowała, że 30 czerwca wraz z Wojciechem Szczęsnym zostali rodzicami. Na świat przyszedł ich synek – Liam. I choć oczywiście posypały się tysiące gratulacji i życzeń zdrowia i szczęścia dla malucha i rodziców, to jednak nie wszyscy obojętnie przeszli obok imienia synka Wojtka i Mariny. 

Liam to irlandzka forma imienia Wiliam, obecnie bardzo popularna w Stanach Zjednoczonych, oznacza „silny i opiekuńczy”. Niektórzy się dziwią, inni są oburzeni, bo przecież tak wiele jest pięknych polskich imion, jeszcze inni upatrują w imieniu plany na przyszłość Mariny i Wojtka, kto wie, może zamieszkają na stałe w USA. Jednak Liam to nie jedyne imię wywołujące dyskusję, było ich zdecydowanie więcej. Córeczka Kasi Skrzyneckiej nosi na imiona Alikia Ilia.

Syn Doroty Gawryluk ma na imię Nikon.

@polsatofficial #dorotagawryluk #style #hair #haircut #haircolor #ramowówka #makeup @katarzynakorszla_makeup #glow #beautiful #ramowkapolsatu #girlpower

Post udostępniony przez Iwona Bednarska (@iwonabednarska)

Kto pamięta jeszcze imiona dzieci Michała Wiśniewskiego – Xavier, Fabienne, Etienette i Vivienne?

Ich Czworo … pobudka ! #corka #cooldaddy @etiwisniewska #vivienne Post udostępniony przez Michał Wiśniewski (@m_wisniewski1972)

Córka Natalii Siwiec to Mia.

Koko i Kaszmir to imiona córek Katarzyny Figury.

Edyta Górniak ma synka Allana – pamiętacie jeszcze dyskusje wokół tego imienia?

Jest jeszcze Vincent Krzysztofa Ibisza, Jovan Jarosława Jakimowicza, czy Roch Kayah. A co na to ci, którzy swoim dzieciom dali na imię Brajan, Majkel, Paloma, Andżelika?

 


6 rzeczy, o których musisz pamiętać, kiedy czujesz się niewystarczająco dobra

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
5 lipca 2018
Fot. iStock / GeorgePeters
Fot. iStock / GeorgePeters

Życie nie zawsze dostarcza nam powody do radości i zadowolenia. Bywa różnie, a niektóre sytuacje pozbawiają nas nie tylko entuzjazmu, ale także pewności siebie. Wtedy czujemy, że nie jesteśmy w stanie podołać wyzwaniu, że wiele rzeczy nas przerasta. Obawiamy się, czy jesteśmy wystarczająco dobre, aby iść na przód i zmienić coś na lepsze.

Takie myślenie bywa pułapką, z której jednak można się wydostać. Im szybciej, tym lepiej, trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

6 rzeczy do zapamiętania, kiedy myślisz, że nie jesteś wystarczająco dobra

1. Przestań marzyć o doskonałości

Nawet jeśli wydaje się tobie, że na wielu płaszczyznach masz braki, odrzuć myśl o obowiązku dążeniu do doskonałości. Perfekcja nie zawsze jest czymś złym, bo napędza do działania, ale tkwienie w jednym miejscu w strachu, czy podołasz, albo szarpanie się, by dopiąć nierealnego celu, bywa naprawdę zabójcze. Zamiast dążyć do doskonałości doceń to, co masz i skup się na materii, na której ci szczególnie zależy.

2. Skup się na teraźniejszości

Okaż wdzięczność za to, co już stało się twoim udziałem, nie rozdrapuj tego, co ci się  nie udało. Skupienie się na negatywach jest bardzo dołujące, podcina skrzydła. Bez względu na to, co się stało do tej pory, nadal możesz coś zmienić w przyszłości, zaczynając od teraz.

3. Koncentruj się na szansach

Skupianie się na tym co nie wyszło, szkodzi. Punktowanie własnych niedostatków sprawia, że przestajesz  koncentrować się na możliwościach, nie dostrzegasz szans, jakie sama sobie możesz stworzyć.

4. Pamiętaj, że każdy popełnia błędy

Błędy, mimo iż czasem miewają poważne konsekwencje, są przede wszystkim okazją, aby czegoś się nauczyć. Zauważenie własnych słabości pozwala się wzmocnić tam, gdzie tego wzmocnienia potrzebujemy. Sukces wymaga pracy, a błędy nierozerwalną częścią tego procesu.

5. Zasługujesz na przebaczenie

Rozdrapywanie starych ran nie przyniesie ci nic lepszego, oprócz bólu i wściekłości na samą siebie. Przebaczenie sobie popełnionych błędów oczyści cię, pozwoli iść na przód, otworzyć się na nowe doświadczenia. Zasługujesz na spokój i równowagę.

6. Wyjście istnieje zawsze

Jeśli czujesz się tak, jakbyś doszła do końca drogi i nie było już możliwości, by dalej iść, wiedz, że to tylko złudzenie. Tam, gdzie kończy się droga asfaltowa, możesz wydreptać małą ścieżynkę, która doprowadzi cię do celu. Nawet, jeśli oznacza to spacer okrężną drogę, idź przed siebie i obserwuj nowe rozwiązania. Czasem wyglądają one jak fragmenty puzzli, które po prostu trzeba sobą umiejętnie połączyć.  Jak to zrobisz, zależy tylko od ciebie.

źródło:  www.powerofpositivity.com


Zobacz także

Fot. iStock

Olej z granatu leczy niedoskonałości skóry i usuwa drobne zmarszczki

Fot. iStock /  gremlin

„Nie wyrosłam z dziecięcych marzeń, ale zrozumiałam, że blisko są kobiety, za którymi nie biegam, nie wydzwaniam”

Fot.  Screen z YouTube / blogmakijaż.pol

Make-up idealny do selfie? Zobacz krok po kroku, jak to robią mistrzowie