Dziecko nie poczeka, czyli modelka karmiąca na wybiegu

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 lipca 2018
Fot. Screen z Instagrama https://www.instagram.com/p/BlUBDlHFI8R/?taken-by=si_swimsuit>si_swimsuit
 

Ta decyzja podzieliła internautów. Podczas pokazu Miami Swim Week modelka Mara Martin wyszła na wybieg z dzieckiem przy piersi. Pięciomiesięczna córeczka Mary wystąpiła w samej pieluszce przyozdobionej materiałem podobnym do kostiumu, który prezentowała jej mama, co sugeruje, że to „wyjście” było krokiem zamierzonym wcześniej i przemyślanym.

Choć karmienie piersią jest czymś naturalnym, nasze społeczeństwo wciąż czuje się zgorszone widokiem matek karmiących swoje dzieci w miejscach publicznych. Mara Martin postanowiła odważnie zamanifestowała matczyne prawo do tego, by odpowiednio zadbać o potrzeby swojego dziecka.  Choć większość komentarzy pod zdjęciami modelki na Instagramie wyraża podziw i wsparcie, zdarzają się również wpisy negatywnie oceniające zachowanie Mary.

A wy co myślicie? Przesada czy odważna i potrzebna manifestacja nszych praw?


7 znaków, że osoba, którą kochasz, ma poważne zaburzenia osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 lipca 2018
Fot. iStock/KatarzynaBialasiewicz
 

Zaburzenia osobowości to poważna przeszkoda w zbudowaniu dobrego związku. Wszyscy popełniamy błędy, wszyscy mamy swoje wady i niedoskonałości, ale jeśli posiadamy ograniczenia, na które nie mamy wpływu, a które destrukcyjnie wpływają na naszego partnera i relację z nim, sytuacja staje się wyjątkowo skomplikowana. Trzeba wiedzieć, z czym się mierzymy, będąc w relacji z osobą cierpiąca na zaburzenia osobowości.

Ludzie z zaburzeniami osobowości mają tendencję do wprowadzania bardzo toksycznej energii w związek, ale łatwo „utknąć” w relacji z nimi, nawet o tym nie wiedząc. A ryzyko jest spore: są nim mentalne, emocjonalne, a nawet fizyczne blizny na twojej duszy i ciele.

7 znaków, że osoba, którą kochasz, ma poważne zaburzenia osobowości

Brak odpowiedzialności za cokolwiek w związku

Twój partner okazuje się na tyle niedojrzały, że nie czuje się odpowiedzialny za wpływ jego wad i działań na wasz związek i twoje samopoczucie. Zawsze będzie się starał się znaleźć sposób, by przypisać ci winę. Sam uważa się za osobę niemal doskonałą.

„Toksyczne” związki w przeszłości partnera

Jeśli twój partner skarży się na nieudane życie uczuciowe w przeszłości i z reguły obwinia za swoje cierpienie swoje byłe miłości, to prawdopodobnie on jest osobą, która wprowadziła toksyczność do swoich związków.

Przekonywanie cię, że zawsze się mylisz

Osoba, która cierpi na zaburzenia osobowości będzie próbowała sprawić, abyś uwierzył, że jesteś szalony. Często usłyszysz od niej: „jesteś chory psychicznie”, „jesteś nienormalny”, „spójrz na siebie”.

Radość z powodu cierpienia innych

Smutek lub zdenerwowanie innych przynosi osobom z zaburzeniami jakąś sadystyczną satysfakcję, często do tego stopnia, że ​​celowo prowokują te negatywne odczucia, dla zabawy.

Wątpliwa moralność i etyka

Obserwujesz, że tak naprawdę twój partner nie ma żadnych solidnych zasad moralnych? Jego światopogląd wydaje ci się dziwny, ponad to zmienia się w bardzo szybki tempie?

Przedstawianie siebie w roli ofiary

Nawet jeśli to ty jesteś ofiarą w związku, wykorzystywaną i manipulowaną, twój parter postępuje tak, jakby to jemu działa się krzywda.

Wywoływanie wyrzutów sumienia

Będziesz myślał, że nie jesteś wystarczająco dobry, że zawsze popełniasz błędy, że powinieneś nieustannie przepraszać, że musisz pracować ciężej, by zdobyć jej/jego miłość.


Na podstawie: relrules.com


Pielęgnacja posłoneczna – odżywianie i nawilżanie skóry opalonej

Redakcja
Redakcja
23 lipca 2018
opalanie
Fot. iStock / RossHelen

Lato jest idealnym czasem, kiedy możemy skorzystać z uroków słonecznych dni, oraz opalić się choć odrobinę. Słoneczny dotyk sam w sobie nie jest zły. To fantastyczna możliwość relaksu na świeżym powietrzu, nadania skórze zdrowszego kolorytu, a także usprawnienie syntezy witaminy D, na której niedobór cierpi przez większość roku wielu Polaków.

Ale nie można mówić jedynie o pozytywach płynących z umiarkowanych kąpieli słonecznych. Każda z nas słyszała o zagrożeniach płynących z nadmiernego opalania, które może skutkować wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami – poparzeniami słonecznymi, nadmiernym wysuszeniem skóry, jej przedwczesnym starzeniem, pojawieniem się przebarwień, poszerzonych naczynek krwionośnych. Z kolei zaczerwienienie i nieprzyjemne pieczenie,jest efektem powstania stanu zapalnego w tkankach, uszkodzenia DNA jak i RNA skóry. To z kolei zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory skóry, w tym czerniaka.

Zamiast czekać na kłopoty, zapobiegaj ich wystąpieniu 

Jest kilka podstawowych zasad, które należy przestrzegać, by opalanie nie stało się przyczyną zdrowotnych i kosmetycznych problemach:

  • Opalaj się przed godziną 11 oraz po godzinie 15.
  • Zawsze korzystaj z kosmetyków z filtrem.
  • Korzystaj z kapelusza oraz okularów z filtrem.
  • Chroń znamiona przed opaleniem.
  • Jedz warzywa i owoce z beta-karotenem, który chroni słońce i przedłuża opaleniznę.

Pielęgnacja posłoneczna to obowiązek dla zachowania pięknej i zdrowej skóry

Pielęgnacja całego ciała po opalaniu jest tak samo konieczna, jak stosowanie odpowiednich kosmetyków przed opalaniem. Należy odpowiednio nawilżyć oraz odżywić skórę, by przyspieszyć regenerację i dodaj jędrności po kąpieli słonecznej.

Warto pamiętać o 4 krokach w pielęgnacji, które sprawdzą się idealnie po opalaniu:

1. Prysznic

To podstawa oczyszczenia i wstępnego nawilżenia skóry. Chłodny strumień wody przyniesie ochłodę i ulgę ciału, jeśli słońce przypiekło zbyt mocno. Dzięki niemu ze skóry pozbędziesz się również potu, resztki kosmetyków oraz zanieczyszczeń, które pojawiają się po kilku godzinach nawet nieruchomego plażowania.

2. Nawilżajacy, kojący balsam 

Dzięki pozostawieniu na skórze delikatnej warstwy odżywczego, lekkiego balsamu do ciała, złagodzisz negatywne skutki działania promieni słonecznych. Balsam ukoi podrażnienia i zapobiegnie jej nadmiernemu złuszczeniu, pomoże zachować jej elastyczność i sprężystość. Pomoże również wydłużyć trwałość opalenizny. Pamiętaj, żeby nie nakładać zbyt dużej ilości kosmetyku, ponieważ niewchłonięty nadmiar może zabrudzić ubranie lub pościel, a poza tym, skóra przyswaja jedynie określoną ilość składników. Koniecznie nałóż ponownie kosmetyk na noc, wtedy skóra lepiej się regeneruje.

3. Maseczka na twarz 

Skóra twarzy jest delikatna i szybciej widać na niej działanie promieni słonecznych, więc wymaga ona szczególnej troski o nawilżenie.

4. Nawilżaj ciało od wewnątrz

Samo nakładanie na twarz i ciało kosmetyków nawilżających, nie zaspokoi wszystkich potrzeb przesuszonej skóry. Intensywne nawilżanie ma miejsce w głębokich warstwach skóry, do których musisz dostarczyć wodę od wewnątrz, czyli wypijać od 1,5 do 2 litrów wody. Jedz również owoce i warzywa, które zawierają duże ilości wody, takie jak np. arbuz, melon, jabłko, ananas, pomidory, kalafior, ogórek, cukinia i wiele innych.

Podjęcie tych działań z wykorzystaniem wysokiej klasy, jak najbardziej naturalnych kosmetyków, poprawi stan skóry po opalaniu, oraz pozwoli cieszyć się jej zdrowiem i opalenizna długi czas.

 


Zobacz także

Kiedy bliska osoba zmienia się w kogoś obcego. O czym musisz pamiętać, jeśli kochasz kogoś z demencją

Sztuczne łono zastąpi surogatki? Można je trzymać w mieszkaniu i „hodować” w nim płód

„Chcę uświadomić Polkom, że mają dobre sylwetki, tylko nie potrafią dobrać do nich odpowiednich rzeczy”. Stylistka kobiet o stylu, swojej pracy i szafach Polek