Co długość twojego małego palca świadczy o twojej osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
23 października 2017
Fot. Screen z Facebook /Ayurveda by Curejoy
 

Czytaniem z linii papilarnych zajmowano się już w starożytności. Ale czy wiecie o tym, że nawet długość małego palca świadczy o tym, jacy jesteśmy? Nie wierzycie? Przyjrzyjcie się dokładnie ilustracjom i porównajcie swoją dłoń do dłoni z poniższych obrazków.

Przyjrzyj się swojemu małemu palcowi i porównaj go z palcem serdecznym

TYP A 

 

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health a

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health

Jesteś osobą bardzo emocjonalną, ale nie otwierasz się przed innymi szybko. Nie lubisz kłamstwa i hipokryzji. Bywasz arogancki i nieco ekscentyczny.

TYP B 

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health a

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health
a

Rzadko jako pierwszy wychodzisz z inicjatywą. Na zewnątrz wydajesz się silny, ale w środku jesteś kruchy i delikatny. Boisz się, że ktoś cię zrani. Potrafisz zachować spokój w najtrudniejszych sytuacjach.

TYP C

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health a

Fot. Screen z YouTube /All About Your Health
a

Łatwo wybaczasz, nie umiesz chować urazy. Czasem wydajesz się władczy, bo masz duże ego. Jesteś osobą prostolinijną. Nie zawsze potrafisz dzielić się tym, co czujesz, z innymi.

Ile z tych cech odpowiada waszej osobowości?


Na podstawie: Ayurveda by Curejoy

 


Bywasz niekonsekwentna na diecie? I dobrze, bo według naukowców możesz w ten sposób stracić więcej kilogramów

Redakcja
Redakcja
23 października 2017
Fot. iStock/wundervisuals
 

Jeśli do tej pory wydawało ci się, że jedynym kluczem do skutecznego schudnięcia jest konsekwencja w przestrzeganiu diety, mogłaś być w błędzie. Jak się okazuje, spełnienia marzenia o szczupłej sylwetce nie zależy wyłącznie od rygoru dietetycznego. Niestety dieta, kojarząca się często z karą, wymaga wyrzeczeń, a wcale nie tak łatwo zrezygnować jest z rzeczy, które wyjątkowo nam smakują, ale nie są łaskawe dla figury.

Przekąski słodkie, słone, tłuste, zabronione podczas diety kuszą szczególnie. Ci, którzy mają silniejszą wolę, wytrzymują narzucony reżim żywienia i ćwiczeń. Ci, którzy ulegają pokusom, do tej pory mogli mieć do siebie pretensje, że ten trud ich przerasta, ale to, co wcześniej wydawało się być zabójstwem dla utrzymaniem diety, może paradoksalnie zadziałać na korzyść odchudzania.

Niekonsekwencja popłaca?

Naukowcy ze Szkoły Nauk o Zdrowiu na Uniwersytecie Tasmania wykazali podczas eksperymentu, że przerwy w diecie mogą sprzyjać chudnięciu. Naukowcy przeprowadzili na dwóch grupach osób odchudzających się badanie — jedna grupa przestrzegała diety bez wyjątku przez sześć tygodni. Druga grupa wyłamywała się ze ścisłej diety po 2 tygodniach, a później uczestnicy z niej rezygnowali.

Specjaliści po zakończeniu obserwacji stwierdzili, że więcej schudła ta grupa, która pozwalała sobie na odstępstwa od diety. Jej uczestnicy nie doświadczyli tak zwanego efektu jojo. Co ciekawe, 6 miesięcy po zakończeniu badania spadek wagi utrzymał się na poziomie średnio 8 kg. Ci, którzy przestrzegali rygorystyczne diety schudli mniej. Głównym problemem jest to, że kiedy zmniejszamy spożycie energii, metabolizm zwalnia. Nazywamy to adaptacyjną termogenezą, która utrudnia chudnięcie, a nawet może powodować nawet delikatne przybieranie na wadze, aby „odbić” zbyt małą ilość kalorii w pożywieniu. Ciało potrafi się zaadaptować do niskiej podaży kalorycznej, przez co zużyje mniej kalorii w ciągu dnia. W odwrotnej sytuacji, im więcej kalorii dostarczamy, tym ciało nie będzie oszczędzać i zużyje więcej energii.

Oczywiście nie oznacza to, że po dwóch tygodniach należy rzucać dietę i czekać na pozytywne wyniki. Raczej należy przyjąć intuicyjne i zdrowsze podejście do jedzenia. Po prostu stała dieta nie pomaga długofalowo, szczególnie gdy jest monotonna i restrykcyjna.


 

źródło: kobieta.wp.platletycznie.com


10 motywów, które najczęściej pojawiają się w koszmarach. Czy wiesz, co chce przekazać twoja podświadomość?

Redakcja
Redakcja
23 października 2017
Fot. iStock / yulkapopkova

Wbrew temu, co często życzymy na dobranoc, nasze sny bywają nie tylko kolorowe. Od czasu do czasu zamiast marzeń sennych, mamy wątpliwą przyjemność przeżywać koszmary, z których budzimy się z przerażeniem.

Według badań koszmary częściej śnią się kobietom, dzieciom i dojrzewającym nastolatkom. Szacuje się też, że 2 do 6% populacji może śnić je nawet raz w tygodniu, szczególnie osoby zestresowane, cierpiące na łagodną postać depresji, zaburzenia lękowe oraz przeżyli traumatyczny uraz. Mogą się przyśnić także podczas choroby połączonej z gorączką, pod wpływem narkotyków, leków czy alkoholu. Gdy przyczyna nie leży w powyższym, koszmary mogą zwiastować nadchodzący kryzys, załamanie psychiczne, co ma przyczynę w realnym życiu.

Zły sen a koszmar, czym się różnią?

Przede wszystkim różni je intensywność — podczas złego snu również odczuwamy strach, lęk i negatywne emocje, natomiast śnimy sen bez nagłego wybudzenia. Koszmary są tak intensywne, że budzimy się gwałtownie, nawet krzycząc. Chyba każdy z nas zna ten moment i towarzyszące jemu uczucie ciężaru, gdy wręcz zrywamy się z łóżka. Mija kilka sekund, zanim na powrót czujemy się bezpiecznie w danej chwili, czując jeszcze rozkołatane serce. Trudno się po tak intensywnych doznaniach wyciszyć i na nowo zapaść w sen. Jedni mają koszmary częściej, inni doświadczają ich sporadycznie, ale każde takie przeżycie niesie ze sobą pewną symbolikę, która pozwala zrozumieć przyczyny pojawiania się koszmarów.

10 motywów, które najczęściej pojawiają się w koszmarach 

1. Śmierć

Jeżeli dotyczy nas, jest odczytywana jako symbol zakończenia jakiegoś etapu w życiu, wejścia na nową ścieżkę rozwoju. W przypadku, gdy śmierć dotyczy najbliższych nam osób, może wyrażać to pragnienie zerwania z nimi mentalnej pępowiny, uwierających więzi. Gdy kogoś zabijamy, podświadomie rozprawiamy się z cechami, których w kimś nie akceptujemy.

2. Choroba

Może być podświadomym sygnałem, że coś faktycznie się dzieje niedobrego w naszym organizmie. Najczęściej symbolizuje nasze wewnętrzne konflikty, z którymi nie umiemy się uporać.

3. Wypadanie zębów

Dawniej uważano, że utrata uzębienia może zwiastować kłopoty w rodzinie, chorobę lub śmierć bliskiej osoby. Może oznaczać utratę sił witalnych, bezradność, strach przed starzeniem się i śmiercią. Najczęściej sygnalizuje dokuczliwy brak stabilizacji w życiu osobistym i lęk przed oceną lub agresją innych.

4. Upadek z wysoka

Może oznaczać utratę przez nas kontroli nad ważnymi sprawami w życiu lub strach przed utratą czegoś. Powiązano tego rodzaju sny z nagłym spadkiem ciśnienia krwi lub niedokrwienia mózgu, warto więc, jeśli taki sen się powtarza, przebadać serce i układ krążenia.

5. Katastrofy, koniec świata

Mogą być odbiciem trudnych emocji z powodu rozstania lub kryzysu, który wymusza na nas reorganizację życia od nowa. Katastrofy naturalne (powódź, tornad) mogą wynikać z silnych i trudnych do okiełznania emocji, wobec których czujemy bezsilność.

6. Ucieczka przed atakiem

Ucieczka obnaża wpływ stresu w prawdziwym życiu oraz unikanie konfrontacji z kimś, kto stanowi zagrożenie, jawnie atakuje w życiu realnym. Taki sen może się pojawiać, gdy w stale odsuwasz na później to, czego boisz się zrobić. Gdy ucieczkę utrudniają nogi ciężkie lub jak z waty, to sygnał o nieskutecznym działaniu w prawdziwym życiu. Jeśli uciekamy przed dzikim zwierzęciem nasza podświadomość może wyrażać obawę o właściwe, moralne zachowanie w obliczu pokus.

7. Uwięzienie

Najczęściej jest wyrazem obaw tego, co nas ogranicza — niesatysfakcjonująca praca, wypalone uczucie w związku i inne sytuacje, które domagają się reakcji.

8. Nagość w miejscu publicznym

Bywa oznaką strachu przed odkryciem własnej słabości i upokorzeniem. Ten motyw pojawia się u osób, które wstydzą się ciała, cech charakteru lub pragnień. Sen o nagości w miejscu publicznym może być zapowiedzią błędów w pracy lub podjęcia złych decyzji.

9. Odejście partnera

Może wyrażać podświadomą obawę, że relacja się rozluźnia, a para oddala się od siebie. Brak pewności siebie w związku oraz pełnego zaufania do partnera czasem jest odzwierciedleniem realnych problemów w związku.

10. Tajemnicze postacie, demony

Mogą pojawiać się duchy, kosmici, demony albo osoby bez twarzy. Co ciekawe, takie spotkanie we śnie może świadczyć o naszych możliwościach, które czekają na odkrycie. W negatywnym kontekście takie postacie zwiastują wypieranie rzeczywistości i oddalanie od siebie tego, czego nie chcemy być świadomi lub co nam umyka.

źródło: www.kroliczekdoswiadczalny.pl, magia.onet.pl


Zobacz także

Najlepsze filmy? Tylko te z lat 90-tych, bo można je oglądać dziesiątki razy i niezmiennie zachwycają!

Napisał do żony list z żądaniem rozwodu. Nie takiej odpowiedzi się spodziewał… Z przymrużeniem oka

Wypełnieni wdzięcznością dotykamy szczęścia. Wystarczy przystanąć, spojrzeć w siebie, obejrzeć się dookoła i dostrzeć bogactwo, jakie nas otacza