Chciała znowu poczuć się jak dziecko i… utknęła w huśtawce dla dzieci. Wyciągało ją dwóch strażaków

Redakcja
Redakcja
29 maja 2018
Fot. Facebook /Megan Kenwey-Head
 

Dzień Dziecka coraz bliżej. To właśnie w tym okresie często budzi się w nas chęć, by znowu poczuć się tak, jakby się miało kilka lat. I to jest świetne, pod warunkiem, że będziemy mierzyć siły i możliwości na zamiary. Czyli – bieganie po kałużach, plucie pestkami czereśni – tak. Skakanie na trampolinie – czemu nie. Gorzej jednak, gdy spróbujemy skorzystać z placów zabaw, a zwłaszcza z huśtawek dla dzieci.

O tym, że może to być ryzykowne przekonała się jedna z kobiet, która zapragnęła się pohuśtać… Cóż – wejść było łatwo, gorzej z wyjściem. Trzeba było wezwać straż pożarną, by pomóc kobiecie się wydostać. Na szczęście obyło się bez uszkodzenia huśtawki…


Psycholodzy ujawniają 11 sztuczek, których używają panowie, by zdobyć uwagę kobiety

Redakcja
Redakcja
29 maja 2018
Fot. iStock/pixelfit
 

Badania psychologiczne dowiodły, że istnieją pewne chętnie stosowane przez panów techniki, które skutecznie pozwalają im przyciągnąć uwagę kobiety, która im się podoba. Warto zdawać sobie sprawę z tego, co dokładnie dzieje się między wami. Pewne zachowanie są powtarzalne i dość instynktowne. Wystarczy tylko przyjrzeć się im z bliska…

11 sztuczek, których używają panowie, by zdobyć uwagę kobiety

1. Otwartość, mówienie o swoich uczuciach

Utarło się, że mężczyźni o uczuciach nie mówią (choć to nie zawsze prawda), więc ten, który odważy się mówić wprost o emocjach, przykuwa uwagę żeńskiej części planety. A to już pierwszy krok do „czegoś więcej”.

2. Przedstawianie się z „towarzyskiej strony”  

Radzenie sobie w sytuacjach społecznych to zawsze duży plus w oczach drugiej strony. Pokazuje, że warto ci zaufać, że nie brak ci przyjaciół, którzy chętnie poręczą za to, jak wspaniałą osobą jesteś…

3. Kontrolowana niedostępność

Żeby ona przypadkiem nie pomyślała, że on nie ma swojego życia. Panowie, który skutecznie manipulują kobiecym otoczeniem, nie mówią o sobie „wszystkiego” od razu.

4. Dotyk

Żartobliwy, na pół przyjacielski. Zmniejsza dystans i zawsze działa, bo sprawia, że druga strona czuje twoje zainteresowanie. A poziom oksytocyny wzrasta.

5. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego podczas rozmowy  

Bo czujemy większy związek z kimś, komu możemy patrzeć w oczy, gdy do niego mówimy lub go słuchamy.

6. Przedstawianie się, jako osoby o pewnym statusie społecznym

Niekoniecznie wiernie zgodnym z prawdą…  Grunt to piorunujące wrażenie.

7. Staranny ubiór

I pewien luz w sposobie jego noszenia.

8. Pozytywna energia

Pozytywność jest atrakcyjna. Większość z nas lubią pozytywnych, uśmiechniętych ludzi, ponieważ to oni dają nam poczucie bezpieczeństwa w czasach kryzysu.

9. Pewność siebie

Albo umiejętność przekonania JEJ o tym, że jesteś pewny siebie. Mężczyźni często udają i to udają tak dobrze, że w końcu sami zaczynają wierzyć w to, co udają…

10. Stworzenie napięcia seksualnego między obojgiem

Napięcie seksualne jest doskonałą, subtelną metodą przykucia uwagi potencjalnej partnerki. O ile oczywiście umie się ją stosować…

11. Otwarta postawa ciała

Odpowiednia mowa ciała to naprawdę duży procent sukcesu. Najlepsza jest taka, która pokazuje, że mężczyzna czekał właśnie na ciebie… Zobaczysz to w gestach, które zapraszają cię do jego życia i w postawie – otartej, wyprostowanej.


Na podstawie: relrules.com

 


5 nieoczywistych oznak, że nie jesteś w formie

Redakcja
Redakcja
29 maja 2018
Fot. iStock/stock-eye

Co to znaczy być w formie? Każdy być może ma na to własną teorię, ale najczęściej myślimy o tym w kontekście zgrabnej figury, sprawności fizycznej i energii do działania. Jeśli pewne elementy nie spinają się ze sobą, trzeba się zastanowić, gdzie coś ważnego nam uciekło i co zrobić, by znów wrócić do formy.

5 nieoczywistych oznak, że nie jesteś w formie

1. Nie możesz zasnąć

O dziwo kłopoty z zaśnięciem i głębokim, relaksującym snem, często są efektem braku aktywności fizycznej. Organizm, który nie wyzbywa się nagromadzonej energii, nie jest wieczorem wyczerpany. Nadmiar energii wpływa na problem  z wyciszeniem i z wejściem w fazę odpoczynku. To żadna nowość, że im bardziej będziesz pozytywnie zmęczona, tym lepiej będziesz spała.

2. Masz fatalne samopoczucie

Odczuwanie smutku, lęku, wręcz stanów depresyjnych również jest powiązane z niewystarczającym brakiem ruchu. Udowodniono już dawno, że aktywność fizyczna ma związek z zapobieganiem depresji oraz łagodzeniem jej objawów. Ćwiczenia pobudzają wydzielanie endorfin, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, daje nam satysfakcje i chęć do bardziej intensywnego działania.

3. Boli cię ciało

Nie, to jeszcze nie starość, to po prostu brak aktywności fizycznej i rozruszania poszczególnych mięśni, kości i stawów. Organizm potrzebuje ruchu tak samo, jak wody i powietrza. Ruch pozwala utrzymać cały czas ciało w sprawności, rozwijając mięśnie i dobrze wpływające na cały układ ruchu.

4. Wolno myślisz

Otępienie, wolne kojarzenie faktów, problemy z zapamiętywaniem nowych rzeczy oraz z przypomnieniem tych mniej istotnych, także wynikają z braku odpowiedniego rozruszania. Badania dowiodły, że ćwiczenia odpowiadają za odczuwanie energii, a energia jest niezbędna także do pracy umysłowej.

5. Jesz produkty niezdrowe i bardzo kaloryczne

Jeśli cały czas odczuwasz pociąg do jedzenia typu fast food, a twoja waga rośnie, to zaczynasz mieć problem. Im więcej i częściej sięgasz po tego typu jedzenie, tym trudniej jest ci z nim zerwać. Brak ruchu powoduje, że jesteś znudzona, pozbawiona motywacji. Jeśli postanowisz się poruszyć sama dla siebie, zapewne nie będziesz miała tyle czasu, żeby siedzieć i jeść niezdrowe rzeczy.

źródło:  www.cosmopolitan.pl


Zobacz także

Regulamin konkursu „Wspomnienia mają swoje zapachy”

5 trudności osób wysoko wrażliwych. Czy wiesz, jak je ograniczać?

Przepis na domowe mleko migdałowe

Przepis na domowe mleko migdałowe