7 domowych peelingów na wągry

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 czerwca 2018
1 z 7

Pomidory

Fot. iStock / Sjo

Peeling enzymatyczny z pomidora

Zaskoczone? Nie zawsze trzeba ścierać i szorować, by efekt był piorunujący. Pomidory są jednym z delikatniejszych wersji domowego peelingu enzymatycznego.

To proste, weź świeżo ukrojony plaster pomidora i natrzyj nim twarz. Pozostaw do wyschnięcia, następnie dokładnie umyj skórę dużą ilością wody.

PoprzedniNastępny

Jamie Dornan i Dakota Johnson po raz ostatni w kulminacyjnym zakończeniu wyjątkowej trylogii. Nowe oblicze Greya

Redakcja
Redakcja
11 czerwca 2018
Fot. Materiały prasowe
 

NOWE OBLICZE GREYA

DOSTĘPNE JUŻ 11 CZERWCA, 2018 NA 4K ULTRA HD, BLU-RAY™ ORAZ DVD.

Globalna sensacja filmowa zainspirowana bestsellerową trylogią książek EL James powraca wraz z końcowym rozdziałem mrocznej, intrygującej opowieści, która urzekła świat. Zostań w domu, uzupełnij swoją kolekcję i poznaj kulminację tego ogólnoświatowego fenomenu dzięki niesamowitej premierze filmowej, już 11 czerwca, gdy Nowe Oblicze Greya pojawi się w wersji cyfrowej na 4K Ultra HD, Blu-ray oraz DVD.

43

Sądząc, że pozostawili za sobą mroczne postacie z przeszłości, nowożeńcy Christian (Jamie Dornan, The Fall,  Anthropoid) i Ana (Dakota Johnson, How to Be Single, Black Mass) w końcu cieszą sie w pełni swoim związkiem i dzielą życie w luksusie. Ale w momencie, gdy Ana wkracza w role – Pani Grey, nowe zagrożenia stają na drodzę ich szczęscia. Za reżyserię filmu odpowiada James Foley (House of Cards). Oprócz Dornana i Johnson, na ekranie zobaczymy m.in. Erica Johnsona, Eloise Mumford, Ritę Orę, Luke’a Grimesa, Maxa Martiniego oraz Marcia Gay Harden.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dwa poprzednie filmy – z 2015 i 2017 roku – stały się międzynarodowym fenomenem, przyciągając do kin tłumy fanów (filmy zarobiły prawie 950 milionów dolarów). Z Dakoty Johnson i Jamiego Dornana uczyniły gwiazdy pierwszej wielkości i najgorętsze nazwiska Hollywood. Przed nami ostatni rozdział tej historii.

TWÓRCY:

Obsada: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Rita Ora, Luke Grimes, Victor Rasuk, Jennifer Ehle, Marcia Gay Harden,

Muzyka: Danny Elfman

Kostiumy: Shay Cunliffe

Montaż: Richard Francis-Bruce ACE, Debra Neil-Fisher ACE

Zdjęcia: John Schwartzman ASC

Produkcja: Michael De Luca p.g.a, EL James p.g.a, Dana Brunetti p.g.a, Marcus Viscidi p.g.a

Na podstawie powieści: EL James

Scenariusz: Niall Leonard

Reżyseria: James Foley

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Myślisz, że jesteś inteligentny? Kilka nieoczywistych cech osób z wysokim IQ – zobacz, czy je posiadasz

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
10 czerwca 2018
1 z 1

Kilka nieoczywistych cech osób z wysokim IQ - zobacz, czy je posiadasz

Fot. iStock / peepo

Niepokój

Wbrew pozorom ludzie inteligentni nie widzą świata jedynie w pozytywnych barwach. Często ulegają rozmyślaniom, analizują sprawy, które ich denerwują, przez co odczuwają dość spory niepokój. Wcale nie kłóci się to z otwartości i elastycznością, ponieważ uważność na rzeczy trudne sprawia, że w efekcie zaczynają myśleć jak wyplątać się z niekomfortowej dla siebie sytuacji.

Poczucie humoru

Inteligencja to zdolność abstrakcyjnego myślenia i humoru, który nie dla każdego będzie zrozumiały. Jeśli w towarzystwie tylko jedna osoba łapie w lot twój nieoczywisty dla innych żart, to znaczy, że znalazłeś pokrewną duszę.

Bałaganiarstwo

Badanie opublikowane w „Psychological Science” przez dr Kathleen Vohs ujawniło, że praca w bałaganie w rzeczywistości napędza kreatywność. Dlatego jeśli ktoś znowu zwróci tobie uwagę, że może powinnaś posprzątać na biurku, odpowiedz, że to to twórczy bałagan, który jest oznaką twojej inteligencji.

W badaniu 48 uczestników zostało poproszonych o podanie nietypowych zastosowań piłeczki pingpongowej. 24 osoby pracujące w czystych pokojach otrzymały znacznie mniej twórczych odpowiedzi niż osoby pracujące w zagraconych pokojach.


źródło: Business Insider

 

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Jeśli ona zastanawia się, czy ci na niej jeszcze zależy, jest już za późno. Nie spodziewałeś się, prawda?

Jak się bronić przed wampirem energetycznym

Uciekaj, zanim wyssie cię jak landrynkę… Jak się bronić przed wampirem energetycznym

baba sama w podróży

Baba sama w podróży – bo chcemy i możemy!