7 domowych peelingów na wągry

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
10 czerwca 2018
Fot. iStock / ISMODE
Następny

Paskudne i czarne. Niecierpimy ich z całego serca, a gdy nikt nie widzi… wyciskamy – nawet, gdy sumienie nas potem gryzie. 😉 Czy sa lepsze sposoby na wągry? Oczywiście. Oprócz setnej serii super kosmetyków, warto czasem sięgnąć po domowe i proste sposoby… czyli peelingi.

Oczyszczają skórę i pomagają się rozprawić z wągrami. Dodatkowo większość składników do przygotowania domowego peelingu znajdziecie w domu!

7 domowych peelingów na wągry

czytaj dalej na następnej stronie


Źródło: steptohealth.com

Jamie Dornan i Dakota Johnson po raz ostatni w kulminacyjnym zakończeniu wyjątkowej trylogii. Nowe oblicze Greya

Redakcja
Redakcja
11 czerwca 2018
Fot. Materiały prasowe
 

NOWE OBLICZE GREYA

DOSTĘPNE JUŻ 11 CZERWCA, 2018 NA 4K ULTRA HD, BLU-RAY™ ORAZ DVD.

Globalna sensacja filmowa zainspirowana bestsellerową trylogią książek EL James powraca wraz z końcowym rozdziałem mrocznej, intrygującej opowieści, która urzekła świat. Zostań w domu, uzupełnij swoją kolekcję i poznaj kulminację tego ogólnoświatowego fenomenu dzięki niesamowitej premierze filmowej, już 11 czerwca, gdy Nowe Oblicze Greya pojawi się w wersji cyfrowej na 4K Ultra HD, Blu-ray oraz DVD.

4 3

Sądząc, że pozostawili za sobą mroczne postacie z przeszłości, nowożeńcy Christian (Jamie Dornan, The Fall,  Anthropoid) i Ana (Dakota Johnson, How to Be Single, Black Mass) w końcu cieszą sie w pełni swoim związkiem i dzielą życie w luksusie. Ale w momencie, gdy Ana wkracza w role – Pani Grey, nowe zagrożenia stają na drodzę ich szczęscia. Za reżyserię filmu odpowiada James Foley (House of Cards). Oprócz Dornana i Johnson, na ekranie zobaczymy m.in. Erica Johnsona, Eloise Mumford, Ritę Orę, Luke’a Grimesa, Maxa Martiniego oraz Marcia Gay Harden.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dwa poprzednie filmy – z 2015 i 2017 roku – stały się międzynarodowym fenomenem, przyciągając do kin tłumy fanów (filmy zarobiły prawie 950 milionów dolarów). Z Dakoty Johnson i Jamiego Dornana uczyniły gwiazdy pierwszej wielkości i najgorętsze nazwiska Hollywood. Przed nami ostatni rozdział tej historii.

TWÓRCY:

Obsada: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eric Johnson, Rita Ora, Luke Grimes, Victor Rasuk, Jennifer Ehle, Marcia Gay Harden,

Muzyka: Danny Elfman

Kostiumy: Shay Cunliffe

Montaż: Richard Francis-Bruce ACE, Debra Neil-Fisher ACE

Zdjęcia: John Schwartzman ASC

Produkcja: Michael De Luca p.g.a, EL James p.g.a, Dana Brunetti p.g.a, Marcus Viscidi p.g.a

Na podstawie powieści: EL James

Scenariusz: Niall Leonard

Reżyseria: James Foley

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Myślisz, że jesteś inteligentny? Kilka nieoczywistych cech osób z wysokim IQ – zobacz, czy je posiadasz

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
10 czerwca 2018
Fot. iStock / peepo
Następny

Ci, którzy mają wysokie IQ najczęściej kojarzą się nam z ludźmi posiadającymi ogromną wiedzę, obytych w świecie, którzy nienagannie się zachowują. Ostatnio jednak te przekonania zostały wywrócone do góry nogami. Bo nagle dowiadujemy się o tym, jakim Einstein był człowiekiem – z pewnością daleko mu było od naszej wizji kogoś niezwykle inteligentnego. A Doda? Której poziom IQ jest podobno sporo wyższy niż przeciętny? 

Trochę nie chce nam się wierzyć, że ktoś, kto się awanturuje, ma niewyparzony język i zawsze mówi to, co myśli, może górować nad innymi inteligencją. A jednak! Zresztą podobnie myślimy o sobie, czujemy, że gdzieś w nas tkwi potencjał, ale w siły naszego IQ już niekoniecznie jesteśmy pewni. Tymczasem inteligencja to nie tylko wiedza i obycie, to także zestaw często całkiem nieoczywistych cech.

Ciekawość świata

Albert Einstein powiedział: „Nie mam specjalnych talentów, jestem tylko namiętnie ciekawy”. Ta namiętna ciekawość świata może być jednym z kluczy do inteligencji, być może dlatego, że inteligentni ludzie potrafią zafascynować się tym, co inni uważają za zupełnie oczywiste. Dobra wiadomość jest taka, że tę ciekawość możemy rozwijać w sobie nieustannie w codziennym życiu.

Elastyczność

Ostatnie badania psychologów wskazują, że inteligencja polega na możliwości zmiany własnych zachowań tak, aby skuteczniej radzić sobie w życiu lub wprowadzać do niego zmiany. Inteligentni ludzie pokazują, co można zrobić bez względu na komplikację lub ograniczenia. Zawsze szukają i znajdują rozwiązania nawet najtrudniejszych sytuacji.

Pokora

I chodzi tu o pokorę wobec wiedzy. Inteligencję cechuje przede wszystkim przyznanie się, że czegoś nie wiem, a nie wywyższanie się wiedzą, którą posiadam i udawanie mądrzejszego niż w rzeczywistości jestem.

Empatia

Inteligencja to niezwykła umiejętność wchodzenia w sytuację innych ludzi, współodczuwanie emocji i ich zrozumienie. Ludzie inteligentni rozpoznają potrzeby drugiego człowieka, próbują mu pomóc nie oczekując niczego w zamian.  Ponadto nNiektórzy psychologowie twierdzą, że empatia, dostrojenie się do potrzeb i uczuć innych i działanie w sposób wrażliwy na te potrzeby, jest podstawowym składnikiem inteligencji emocjonalnej. Osoby inteligentne emocjonalnie są zazwyczaj bardzo zainteresowane drugim człowiekiem, wyrażają olbrzymią chęć poznania go.

Otwartość

Ludzie z wysokim IQ nie zamykają się w ciasnych schematach swoich głów. Wręcz przeciwnie – są skłonni zaakceptować i rozważyć poglądy innych, nie zamykają się uważając, że oni wiedzą lepiej. Inteligencja to otwartość na alternatywne, czasami wydawałoby się szalone i o dużym ryzyku, rozwiązania.

Przyjaźń

Inteligencja nie jest samotna, ale też nie przyjaźni się z wszystkimi. Ci, którzy są inteligentni bardzo ostrożnie używają słowa „przyjaciel” i nie nazywają tak większości swoich znajomych, tylko wybrane osoby. Jeśli się przyjaźnią, to do końca życia.

Strona 1 z 2
czytaj dalej na następnej stronie

Zobacz także

Sześć dobrych powodów, by przyjść na szósty BIG BOOK FESTIVAL. Subiektywny przewodnik po Dużym Festiwalu Czytania

Jak optycznie powiększyć mały biust? Wypróbuj triki, które sprawią, że poczujesz się pewna siebie

14 sekretów, które sprawią, że miesiąc miodowy będzie trwał przez całe wspólne życie