5 rzeczy, które robią narcyzi i psychopaci podczas rozmowy. Potrafisz je zauważyć?

Redakcja
Redakcja
15 grudnia 2017
3 z 5

Interesują się przede wszystkim sobą

Osobowość psychopatyczna lub narcystyczna sprawia, że jej posiadacz chętnie mówi wyłącznie o sobie. Zazwyczaj nie zadaje pytań drugiej osobie, nie słucha jej wypowiedzi, przerywa je zwracając uwagę na siebie. Może nawet nie oczekuje odwzajemnienia uwagi, traktując cię wyłącznie jako słuchacza, a nie partnera w rozmowie. Psychopaci sprawiają wrażenie osób, co do których nie można mieć zarzutów, których nic nie dotyka.

W innym przypadku zadając wyłącznie sprecyzowane pytania i naciskając na uzyskanie odpowiedzi, psychopata może poszukiwać informacji, które wykorzysta do wyłapania twoich słabości. Podczas rozmowy z nowym celem często dążą oni do uzyskania informacji, aby mieć punkt zaczepienia do zaoferowania uwagi czy pomocy.

PoprzedniNastępny

Jak bardzo spostrzegawczy jesteś? Spójrz na obrazki i odpowiedz na te pytania

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 grudnia 2017
Fot. Screen z Facebook/Riva Dee
 

Kto ma ochotę sprawdzić się w małym teście na spostrzegawczość i kojarzenie faktów? Zapraszamy do zabawy. Pięć minut przedpołudniowego relaksu zadziała zbawiennie na nasz mózg i … ego ;).

1. Przyjrzyj się temu zdjęciu. Widzisz na nim kobietę? Tylko osoby o wyższej niż przeciętna inteligencji potrafią ją znaleźć w czasie krótszym niż 5 sekund.

2.  Teraz powiedz, czy widzisz sześć koni na  tym obrazie (niektórzy widzą ich siedem):

3. Jakie zwierzę widzisz na tym obrazku?

 

(P)odpowiedzi

1.

2.

3. Dwa: żaba i koń, zależy jak patrzysz na rysunek ;).


„Dzieci do 3. roku życia powinny spać z rodzicami.” I co wy na to?

Redakcja
Redakcja
15 grudnia 2017
Fot. iStock/AleksandarNakic

Spanie w łóżku z dzieckiem jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów wśród młodych rodziców. Zdaniem niektórych jest absolutnie wykluczone ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Inni dopuszczają taką możliwość, ale tylko w ciągu kilku pierwszych miesięcy życia dziecka. Znajdzie się też spora grupa rodziców, którzy śpią z dzieckiem tak długo, jak tylko potrzebuje tego ich pociecha. Kto ma rację?

Dr Nils Bergman z University of Cape Town w Republice Południowej Afryki nie ma żadnych wątpliwości – dzieci do ukończenia 3. roku powinny spać w jednym łóżku z rodzicami. Zdaniem pediatry, maluchy są wtedy znacznie spokojniejsze i lepiej się rozwijają. Jedne z badań wykazały bowiem, że samodzielne spanie powoduje u dziecka stres, w wyniku którego następuje szybsze bicie serca.

A co z ryzykiem śmierci łóżeczkowej? Dr Bergman twierdzi, że dzieci, które to spotkało, zmarły nie od przygniecenia przez rodzica, a od toksycznych oparów, wynikających ze spożywania alkoholu lub palenia tytoniu przez opiekuna, a także z powodu za dużych poduszek i zabawek w łóżku. Jeżeli rodzice przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny, a także prowadzą zdrowy styl życia, wspólne spanie z dzieckiem powinno przynieść same korzyści.

W jakich sytuacjach absolutnie nie wolno zasypiać z dzieckiem w jednym łóżku? Jeżeli piliśmy alkohol, przyjmowaliśmy substancje odurzające, jesteśmy przewlekle chorzy lub otyli. Należy zachować ostrożność także wtedy, gdy jesteśmy wyjątkowo zmęczeni po ciężkim dniu i nasz sen może być głęboki. Koniecznie trzeba też sprawdzić, czy łóżko jest na tyle szerokie, by sen był komfortowy.


 

Źródło: Telegraph/Ofeminin


Zobacz także

Cuba libre. Wyjść z kołowrotu życia i stanąć obok

Dieta 5:2, czyli odchudzanie dla tych, którzy nie lubią sztywnych zasad i odmawiania sobie wszystkiego

50 sposobów na szczęśliwe życie. Sposób #16 – Czytaj książki