5 najbardziej kłótliwych osobowości. Z którymi już miałaś do czynienia?

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
1 z 1

5 najbardziej kłótliwych osobowości. Z którymi już miałaś do czynienia?

Fot. iStock/PeopleImages

3. Osobowość narcystyczna 

Narcyz słusznie kojarzy się z umiłowaniem własnej osoby, stawianiem się na pierwszym miejscu w każdej sytuacji. Tego rodzaju osobowość charakteryzuje się ocenianiem własnej osoby zgodnie z zawyżonymi kryteriami, a innych osób zgodnie z zaniżonymi. Są kłótliwi, szczególnie gdy odpowiadają na krytykę i obojętność innych ludzi w stosunku do siebie. Brakuje im empatii, poniżają bliskie osoby jednocześnie oczekując od nich uwielbienia i atencji. Rozdmuchane, gniewne reakcje są wpisane w ich  charakter. Wg specjalistów za zachowaniem narcyzów może kryć się kruche poczucie własnej wartości oraz głęboko zakorzeniony lęk przed porażką.

4. Osobowość histrioniczna

Osoby z tym zaburzeniem nie przepuszczą żadnej okazji, aby zwrócić na siebie uwagę innych. To mistrzowie dramatu, którzy w teatralny sposób okazują swoje emocje, często wybuchając, prowokując kłótnie. Na pierwszy rzut oka są czarujące, ciepłe i towarzyskie, ale można zauważyć, że ich zachowanie jest reżyserowane, nieprawdziwe.

5. Osobowość paranoiczna

Taką osobę można określić mianem nadwrażliwej, z tendencjami do podejmowania prób udowodnienia wszystkim wokół, że celowo źle traktują daną osobę. Bardzo często są to osoby kłótliwe, stale spięte, bez poczucia humoru. Obwiniają innych za wszelkie porażki i nie chcą brać za nie na siebie odpowiedzialności.

Życie z osobami prezentującymi podobne zachowania nie należy do łatwych. Czasem lepiej jest odpuścić znajomość, niż próbować wpływać na postawę osoby wiecznie wykłócającej się o wszystko.

źródło: charaktery.euwww.badaniapsychologiczne.net

PoprzedniNastępny

Czy to on zabił swoją żonę? Przypatrz się obrazkowi i rozwiąż zagadkę

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
Fot. Screen/Facebook/7-Second Riddles
 

Pora na detektywistyczne łamigłówki. Potraficie rozwiązać zagadkę tego morderstwa? Spójrzcie na rysunek, a potem przeczytajcie co tu się wydarzyło. Czy ten mężczyzna jest niewinny?

Mąż powiedział policji, że kiedy wrócił do domu, zobaczył, że jego żona nie żyje. Znalazła jego broń i popełniła samobójstwo. Policja wiedziała, że mężczyzna kłamie. Czy wiesz, dlaczego? Przypatrz się uważnie obrazkowi. Nie podglądaj odpowiedzi!

 

Rozwiązanie zagadki

Mężczyzna kłamie – świadczy o tym pusta kabura na broń


4 boginie kobiecości – Matka, Hetera, Amazonka i Pośredniczka. Która jest tobie najbliższa?

Redakcja
Redakcja
2 marca 2018
1 z 4

Pośredniczka

Fot. iStock/PeopleImages

Swoje działania opiera na intuicji i przeczuciach, jest otwarta na zmysły. Niestety sama często nie zauważa własnych potrzeb czy lęków, działając zawsze dla słusznej idei. Pośredniczka próbuje z coraz większą empatią „zbawiać ludzkość”, jednocześnie ignorując własne problemy, bo bywa odrealniona.

Potrzebuje ona wsparcia w budowaniu silnego ego, w oparciu o wyrazistą osobowość i cechy np. Amazonki. To sprawi, że chłodny osąd uchroni ją przed niemiłymi życiowymi niespodziankami.

PoprzedniNastępny

Zobacz także

Śniadanie u Tiffany’ego, czyli kiedy Audrey staje się Holly

TOP 8 butów dla dzieci marki Mrugała. ,,Buty dla których warto nauczyć się chodzić”

50 sposobów na szczęśliwe życie. Sposób #15 – Wybaczaj