14 małych rzeczy, które udają miłość, a tak naprawdę są manipulacją

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 grudnia 2018
Fot. iStock / stock-eye
 

Miłość i manipulacją bywają trudne do rozróżnienia. Jak to się dzieje? Emocje często wprowadzają nas w błąd, sprawiają, że nie potrafimy przejrzeć prawdziwych intencji ukochanej osoby. Czy wiesz co udaje miłość, a tak naprawdę jest próbą manipulacji?

14 małych rzeczy, które udają miłość, a tak naprawdę są manipulacją. Jeśli on:

Kontruje cię

Tak bardzo za tobą tęsknił, kiedy byłaś z przyjaciółmi, że musiał wysłać ci kilkanaście SMS-ów z rzędu, a każdy z nich był coraz bardziej irytujący.

Mówi „Kocham cię” zbyt często, usprawiedliwiając miłością niedopuszczalne zachowania

Czy wydaje się, że za każdym razem, gdy twój partner robi coś, co cię denerwuje, tak, jak na przykład zrobi ci scenę ekstremalnej zazdrości, natychmiast tłumaczy, że to dlatego, że tak bardzo cię kocha? Nie ignoruj takiego zachowania.

Nie może bez ciebie żyć

Mówi ci, że tyle dla niego znaczysz, że umarłby bez ciebie. To nie jest romantyczne, to przerażające. Czasem może się to skończyć groźbami samobójstwem jako sposobem kontrolowania cię, gdy nie robisz tego, czego on oczekuje.

Zapewnia cię, że jesteś całym jego światem i nie potrzebuje nikogo więcej

Jeśli to mówi, to tak  naprawdę sugeruje, że chce być z tobą odizolowany od wszystkich, którzy coś dla ciebie znaczą, zamiast zintegrować się ze światem w zdrowy sposób. Nie dziw się, jeśli zapragnie cię odciąć od twoich bliskich, aby mógł mieć cię tylko dla samego dla siebie – i kontrolować cię.

Rozpieszcza cię prezentami, których nie potrzebujesz

Jeśli zastępuje twoje meble, odzież lub inne przedmioty przedmiotami, które „sam wybrał” dla ciebie, stara się przekształcić cię w kogoś, kim nie jesteś.

Stale się martwi

Dlatego zadzwonił i wysłał ci SMS-a 30 razy, gdy byłeś poza domem. Jeśli nie odpowiesz mu od razu, jest wściekły lub „zmartwiony”, jak sam to nazywa.

Chce szybko założyć rodzinę

Jest to oczywiście normalne, cudowne, jeśli też tego pragniesz. Jeśli jego celem jest posiadanie rodziny, abyś mógł rzucić pracę i pozostać w domu z dzieckiem, w domu z dala od swoich bliskich, to może być częścią jego planu, aby cię odizolować i przejąć kontrolę nad twoim życiem.

Stale ci schlebia

Komplementy są zdrowe i sprawiają, że ​​czujesz się dobrze, ale jeśli twój partner zawsze cię „czaruje”, może używa tego zabiegu jako kamuflażu.

Zwraca ci uwagę przy znajomych

Byliście razem na przyjęciu i robił ci wyrzuty, że za dużo pijesz ci, bo zrozumiał, że dobrze bawisz się ze swoimi przyjaciółmi. Powód? On troszczy się o ciebie i nie chce, żebyś jutro wstała z ciężkim kacem. Dzięki „tatusiu”

Powiedział ci, że jesteś lepsza niż inne

Możesz to uznać za komplement, ale zastanów się na spokojnie, w jaki sposób twój partner mówi o kobietach, które były obecne w jego życiu przed tobą.

Kocha z ciebie żartować

Tak, że doprowadza cię do łez. Mówi, że to jego sposób na okazywanie miłości. W rzeczywistości to jego sposób na zasianie niepewności w twoim umyśle. Zaczniesz wierzyć  w negatywne komentarze.

Sugeruje ci wiele rzeczy dla „twojego dobra”

Troszczy się o ciebie tak bardzo, że pokaże ci lepszy sposób, by wykonać twoją pracę, rozmawiać z najlepszym przyjacielem, zrobić herbatę, a nawet stracić dodatkowe kilogramy (których nawet nie zauważyłaś). To nie jest dla twojego dobra – to jego sposób na kontrolowanie ciebie.

Traci panowanie nad sobą, gdy tylko postępujesz niezgodnie z jego oczekiwaniami

Po prostu nie mógł się doczekać, żeby cię zobaczyć, a kiedy powiedziałaś mu, że musisz odwołać spotkanie, stracił panowanie nad sobą.

Jest bardzo miły tuż po kłótni

Bo kłótnia go oczyszcza. To jego sposób na wpędzenie cię w poczucie winy za skonfrontowanie go z czymś, co go zdenerwowało.


Na podstawie: bolde.com


5 śladów emocjonalnych, które noszą w sobie dzieci alkoholików

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
16 grudnia 2018
A walnij dziecko w tyłek, co będziesz z nim rozmawiać
Fot. iStock / Martin Dimitrov
 

Dzieciństwo w towarzystwie rodziców z problemem alkoholowym jest dzieciństwem naznaczonym smutkiem i niemym cierpieniem. Oczywiście, wpływ ten zależy od nasilenia nałogów i jego objawów, od działania drugiego rodzica i reszty rodziny oraz wielu innych czynników. Ale pewne emocjonalne ślady, które odcisną się piętnem na psychice dziecka podlegają uniwersalnym schematom.

Istnieją powszechne wzorce wśród dzieci rodziców alkoholików, różniące się jedynie intensywnością objawów. Dzieci te dorastają prawie zawsze w środowisku, w którym przeważa chaos. Ich sposób bycia i widzenia świata jest nasycony doświadczeniami alkoholizmu ich rodziców i wszystko to pozostawia ślad w ich sposobie pojmowania emocji.

5 śladów emocjonalnych, które noszą w sobie dzieci alkoholików

1. Dzieci alkoholików nie wiedzą, że to nienormalne zachowanie

Rodzic alkoholik jest przede wszystkim rodzicem. Dlatego reprezentuje on dla swoich dzieci model osoby dorosłej. Ale alkoholik jest nieprzewidywalny: pewnego dnia może być kochającym rodzicem, a następnego dnia zamienić się w dziwną istotę, która terroryzuje i przeraża swoje dziecko. Dzieci nigdy nie wiedzą, czego mogą od niego oczekiwać.

W rezultacie dzieci rodziców alkoholików mają trudności ze zrozumieniem, że nie jest to normalne zachowanie, że jest to zachowanie patologiczna. I dlatego mają niewiele narzędzi do zdefiniowania, na co mogą sobie pozwolić i czego nie mogą zrobić. Stale mają wątpliwości.

2 Stale walczą z niepewnością

Dzieci rodziców alkoholików są niepewne siebie. Ich dotychczasowe życie rozwinęło w nich wiele wątpliwości niepewności: nigdy nie wiedzą, jak zachowa się ich rodzic. Nigdy nie wiedzą, czego mogą się nauczyć od rodziny, świata lub od samych siebie. Wszystko może się zmienić w jednej chwili.

Ta niestabilność, niepokój i strach sprawiają, że ​​prawdopodobieństwo stania się osobą niestabilną jest bardzo silne. Dzieci alkoholików ciężko pracują nad realizacją swoich projektów. W rzeczywistości używają dużo swojej psychologicznej energii, aby spróbować zrozumieć i przezwyciężyć skrajną niepewność, która panuje nad ich życiem. Często bezskutecznie.

3. Oceniają się bez litości i mają problemy z odczuwaniem radości

Dziecko alkoholika niesie w sercu uczucie rozproszonego poczucia winy i niemocy, której nie jest w stanie zdefiniować. Poczucie winy wiąże się z tym, że nie wie, do jakiego stopnia jest odpowiedzialne za alkoholizm rodzica. Zastanawia się przez cały czas: czy powinienem coś z tym zrobić?

4. Są lojalne, nawet jeśli nie uważają, że mają jakąkolwiek wartość

Dzieci alkoholików odczuwają patologiczną lojalność. Widziały swego rodzica w strasznym stanie i boli je to, ale także przeraża. Często proszą, by nie mówić o swojej sytuacji rodzinnej.

Dlatego wiele z nich dorasta myśląc, że ślepa lojalność jest wartością, którą muszą praktykować, niezależnie od okoliczności. Czują, że muszą znosić wszystko, gdy są zaangażowane w trudną historię z kimś, kogo kochają.

5. Reagują nadmiernie i impulsywnie

Zmiany są zagrożeniem dla dzieci rodziców alkoholików. Przez całe życie trwały w niepewności. Jeśli więc uda im się osiągnąć niewielką stabilność, będą się obsesyjnie bronić. Czują, że wraz ze zmianami pojawi się chaos, którego tak bardzo się boją. Ponadto wykazują bardzo niewielką kontrolę nad swoimi emocjami.


Na podstawie: nospensees.fr


Urodzenie chłopca jest bardziej bolesne niż urodzenie dziewczynki – mówią naukowcy

Redakcja
Redakcja
16 grudnia 2018
Moje niemowlę ciągle płacze! Jak je uspokoić? 10 sprawdzonych metod matek, które w końcu śpią spokojnie
Fot. iStock / Halfpoint

Zastanawiałyście się kiedyś, czy istnieje różnica między urodzeniem chłopca lub dziewczynki? Naukowcy badali, czy intensywność bóli porodowych jest związana z płcią dziecka. Zobaczmy, co mówią eksperci.

Według badań przeprowadzonych przez Szpital Kliniczny San Cecilio Granada oraz zespół naukowców z Uniwersytetu w Granadzie, płeć noworodka może wpłynąć na fizyczne samopoczucie kobiety podczas porodu, a wydanie na świat chłopca jest bardziej bolesne niż urodzenie dziewczynki. Dlaczego tak się dzieje?

Zjawisko to wynika z faktu, że dziewczynki zgodnie z badaniami, mogą lepiej reagować na stres, co stanowi lepszą obronę antyoksydacyjną. Dla matki jest o wiele bardziej korzystne – oznacza mniej stanów zapalnych i bezpieczniejszy poród.  Układ enzymatyczny u dziewczynek jest lepiej rozwinięty, lepiej przygotowany do narodzin, tworząc barierę dla uszkodzeń komórek i optymalizując metabolizm komórkowy.

Innymi słowy, dziewczęta i ich matki są w stanie skuteczniej radzić sobie z porodem, bóle nie są tak silne, jak w przypadku porodu chłopca.


Na podstawie: etreparents.com


Zobacz także

Wstyd mi za to, jak się upokarzam dla tej miłości...

Wstyd mi za to, jak się upokarzam dla tej miłości…

Te wstrętne bachory. Czy w Polsce dzieci do lat 5. powinny mieć zakaz wstępu do restauracji?

„Nie boisz się, że tak samo postąpi kiedyś z tobą? Czujesz ten pat?” Odpowiedź żony na list kochanki