Szukasz pracy? Sprawdź czy jesteś blisko czy stoisz w miejscu

Patrycja Załuska
Patrycja Załuska
4 lutego 2018
 

Proces i Plan

Szukanie pracy to proces, który trzeba zaplanować. Proces i plan to dwa kluczowe słowa. Zakładają one czas i działanie. Jeśli dobrze rozplanujemy działania w czasie, który przeznaczamy na szukanie pracy każdego dnia (!), zwiększamy swoje szanse na znalezienie tego czego szukamy.

Do przodu czy w miejscu?

Aby dobrze rozplanować działania, warto wiedzieć czego maja one dotyczyć. Stąd tak istotne jest poznanie kierunku, do którego zmierzamy (określenie celu zawodowego), nazwanie, przywoływanych wielokrotnie, mocnych stron i zadbanie o to aby potencjalny rekruter/pracodawca 1. znalazł w sieci informacje na nasz temat, 2. które (uwaga!) pomogą mu w poznaniu naszej osoby i skontaktowaniu się z nami. Rzućcie okiem na infografikę i sprawdźcie gdzie dzisiaj jesteście.

JeŚli szukasz pracy i ...

Jeśli potrzebujesz skorzystać ze wsparcia w procesie szukania pracy zapraszam na najbliższe Warsztaty „Wstań i działaj!”. Więcej informacji TUTAJ

 


Kobiety. Ciche bohaterki. Wojowniczki dnia codziennego

Patrycja Załuska
Patrycja Załuska
8 stycznia 2017
Fot. iStock / WillSelarep

Ostatni rok obfitował w nowe znajomości. Poznałam wiele kobiet, które na co dzień są matkami, żonami, przedsiębiorczyniami, wolontariuszkami, studentkami, nauczycielkami, bezrobotnymi, menedżerkami, pisarkami … Wiele z nich „przeszło” przez moje życie zostawiając po sobie różne ślady i wspomnienia.

Wiele z nich na co dzień zmaga się z chorobami własnymi czy swoich bliskich. Walczą o każdą chwilę normalności, nadziei.

Niektóre z nich żyją w związkach, jedne w dobrych, inne w takich, które pozostawiają wiele do życzenia. Te również walczą o swoją codzienność wierząc, że jest dla nich szansa. Jest nadzieja na coś więcej.

Jeszcze inne dają siebie tym, którzy potrzebują. Potrzebują miłości, bliskości, wysłuchania lub wsparcia materialnego. Rezygnują z własnego mieć, aby dać innym. Walczą z barierami prawnymi, ludzkimi. Często walczą z niemożliwym. Niestrudzenie. Choć walka ta nierzadko wiąże się ze łzami i poczuciem bezsilności.

Są również te, które łączą pracę i macierzyństwo. Ciche bohaterki codziennie ogarniające dom, dzieci, pracę, firmę… Psycholożki, negocjatorki, mediatorki, menadżerki, specjalistki ds. logistyki, sprzątaczki, kucharki, wizjonerki, inicjatorki w jednym. Kreatywne aż do bólu. Walczą z czasem, który rzadko jest sprzymierzeńcem a częściej wichrzycielem precyzyjnie zaplanowanych działań.

Niezależnie od tego co robiłyście, co robicie i co będziecie robić chcę Wam oddać szacunek. Za to, że jesteście, za Waszą codzienną gotowość, wytrwałość, odwagę i pracowitość.

Wasze serce – serce kobiety jest niesamowite. Kryje w sobie ogrom piękna, wrażliwości, czułości, akceptacji, odwagi, męstwa, wytrwałości, siły…

Wojowniczki dnia codziennego, Ciche Bohaterki – życzę Wam aby Wasze serca nie przestały być mężne i mocne. Dające nadzieję, tak jak dotychczas. I dziękuję Wam.